XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA (20 października 2019)

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA. NIEDZIELA MISYJNA  (20 PAŹDZIERNIKA):
•    Niedziela Misyjna. Gościmy ojca Krzysztofa JAMROZEGO OMI ze Świętego Krzyża, który głosi Słowo Boże i rozprowadza kalendarze misyjne.
•    Na wszystkich Mszach św. liczenie wiernych i przystępujących do Komunii św.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na misje. Na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 2200 PLN i 13 euro.
•    Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy św. i w nabożeństwie różańcowym - codziennie o godz. 17.30.
•    Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i czas naszej szczególnej pamięci o tych, którzy odeszli do Domu Ojca. W kancelarii parafialnej można składać wypominki. Dziękujemy za pamięć i modlitwę za zmarłych oraz za złożone w tej intencji ofiary. Kartki na wypominki wyłożone są w przedsionku kościoła i w kancelarii
•    Trwa remont dachu i budynku (pierwszego piętra) przy ul. Parafialnej 2. To wspólne dzieło Urzędu Miasta i naszej parafii. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ok. 300 tys. PLN. Nasz wkład ma wynosić 100 tys. PLN. Brakuje nam jeszcze ok. 50 tys. PLN. Kolejne kolekty parafialne będą przeznaczone na ten cel. Serdecznie dziękujemy za już złożone ofiary i prosimy o dalsze wspieranie tego koniecznego przedsięwzięcia.
•    Dziękujemy księżom: Sebastianowi i Pawłowi oraz młodzieży za udział w dekanalnym spotkaniu młodzieży w Piotrówce.
•    Dziękujemy ks. Pawłowi i członkom Żywego Różańca za udział w pielgrzymce na Górę św. Anny.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. JANA PAWŁA II, PAPIEŻA (22 PAŹDZIERNIKA)

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (23 PAŹDZIERNIKA):
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (24 PAŹDZIERNIKA):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od 16.00 okazja do spowiedzi.
•    Zapraszamy dzieci i młodzież szkół podstawowych do dołączania do Scholi Dziecięcej.
•    O godz. 19.00 spotkanie Oazy.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (25 PAŹDZIERNIKA):
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju.
•    Odnowa w Duchu Świętym zaprasza do domu katechetycznego na spotkanie modlitewne - godz. 19.00.

SOBOTA –  DZIEŃ POWSZEDNI (26 PAŹDZIERNIKA):
•    O godz. 11.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
•    O godz. 10.00 spotkanie Marianek w salce katechetycznej.
•    O godz. 16.00 próba parafialnego Chóru Canticum Novum.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 17.00 rozpoczęcie naszego parafialnego Balu Wszystkich Świętych (zakończenie o godz. 20.00). Zapraszamy wszystkiego dzieci, oczywiście w przebraniu świętych. Zapisy w zakrystii lub u ks. Daniela.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA (27 PAŹDZIERNIKA):
•    Kolekta na potrzeby parafii (remont domu przy ul. Parafialnej 2).
•    Odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę, 9 listopada od godz. 8.30.
•    Zapisy na spotkanie Ławka Go (25-27 X br.) na Górze św. Anny dla młodzieży od 1. klasy szkoły średniej wzwyż - formularz na stronie botafe.pl; organizator: Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Opolskiej. Organizujemy wyjazd autokarem na to spotkanie, dlatego prosimy osoby, które zapiszą się poprzez stronę internetową o zgłoszenie się osobiście do ks. Sebastiana lub wpisanie się na listę w zakrystii (do środy). Wyjazd w piątek o godz. 16.00.
•    W tym roku sylwestrowe Europejskie Spotkanie Młodych Taizè odbędzie się we Wrocławiu w dniach 28 XII 2019 - 1 I 2020. Chętnych na wyjazd prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii lub osobiście u ks. Sebastiana.
•    Wyjazd integracyjny do Krakowa dla młodzieży szkół średnich i studentów oraz pracujących - w sobotę 16. listopada. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej i zakrystii, więcej informacji u ks. Sebastiana.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Nina SOŁTYSEK (l. 31, zam. dawniej przy ul. Krakowskiej); Śp. Zdzisław PUSZ (l. 68, ul. Strażacka, pogrzeb w środę o 10.00), Śp. Ryszard STALICKI (l. 73, ul. Krakowska, data pogrzebu nie została ustalona). Wieczny odpoczynek...
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

20705

Twoje IP: 18.205.176.85