XXX NIEDZIELA ZWYKŁA (27 października 2019)

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA  (27 PAŹDZIERNIKA):
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na remont budynku przy ul. Parafialnej 2.
•    Nabożeństwo różańcowe - codziennie o godz. 17.30.
•    Księżom: Sebastianowi i Pawłowi oraz młodzieży dziękujemy za udział w spotkaniu ‘Ławka Go” na Górze św. Anny.
•    Księdzu Danielowi i tym, którzy Mu pomagali dziękujemy za zorganizowanie „Balu Wszystkich Świętych” dla dzieci.
•    Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. W kancelarii można składać wypominki. Dziękujemy za pamięć i modlitwę za zmarłych oraz za złożone w tej intencji ofiary. Kartki na wypominki wyłożone są w przedsionku kościoła i w kancelarii
•    Trwa remont dachu i budynku (pierwszego piętra) przy ul. Parafialnej 2. To wspólne dzieło Urzędu Miasta i naszej parafii. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ok. 300 tys. PLN. Nasz wkład ma wynosić 100 tys. PLN. Brakuje nam jeszcze ok. 50 tys. PLN. Kolejne kolekty parafialne będą przeznaczone na ten cel. Serdecznie dziękujemy za już złożone ofiary i prosimy o dalsze wspieranie tego koniecznego przedsięwzięcia.
•    Odpust parafialny w Szymiszowie. Suma odpustowa o godz. 11.00.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.

PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW, SZYMONA I JUDY TADEUSZA (28 PAŹDZIERNIKA);
•    O godz. 19.00 na plebanii posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (31 PAŹDZIERNIKA):
•    Od 16.00 okazja do spowiedzi. O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Po niej próba Scholi Dziecięcej w salkach.
•    O godz. 19.00 spotkanie Oazy.

PIĄTEK – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (1 LISTOPADA):
•    Msze św. w porządku niedzielnym (o godz. 7.00 w szpitalu, o godz. 7.45 w DPS, o godz. 9.00 w Księżym Lesie). O godz. 14.00 nabożeństwo za zmarłych na Cmentarzu Komunalnym, O godz. 15.00 nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu parafialnym (początek przy kościele św. Barbary). Nie będzie  Mszy św. w kościele św. Barbary. O godz. 19.00 - wieczorna medytacja dla wszystkich w kościele Bożego Ciała. Na Cmentarzu Parafialnym (starym cmentarzu) – jak co roku - kwesta Parafialnej Rady Duszpasterskiej na utrzymanie i bieżące funkcjonowanie (woda, wywóz śmieci) cmentarza parafialnego. Msze św. za spoczywających na strzeleckich cmentarzach: w piątek (1 XI) o godz. 11.30 i w sobotę (2 XI) o godz. 10.00.
•    W dniach 2-8 listopada o godz. 17.15 w kościele parafialnym różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.
•    Zatroszczmy się o groby naszych zmarłych, ale również o ich zbawienie. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych. Warunki: modlitwa Ojcze nasz, Wierzę i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii świętej. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz w dniach od 1 do 8 listopada i spełnią powyższe warunki mogą uzyskać każdego dnia odpust zupełny za zmarłych.
•    Dziękujemy za utrzymanie porządku na cmentarzu parafialnym. Śmieci z cmentarza prosimy składać tylko w wyznaczonych miejscach do odpowiednich pojemników.
•    Kancelaria parafialna nieczynna.

SOBOTA – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (2 LISTOPADA):
•    Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 9.00, 10.00 i 18.00.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym katecheza przedchrzcielna.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA (3 LISTOPADA):
•    Kolekta na seminarium duchowne i inne obiekty diecezjalne.
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznice śmierci.
•    O godz. 13.00 Msza św. dożynkowa w Księżym Lesie.
•    O godz. 15. 00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 16.00 w domu katechetycznym spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    Odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę, 9 listopada od godz. 8.30.
•    Kolejne spotkanie "Rozmów u Wawrzyńca" odbędzie się 18 XI o godz. 18.30, gościem będzie p. Jacek Pulikowski.
•    Wyjazd do Krakowa dla młodzieży szkół średnich i studentów oraz pracujących - w sobotę 16 XI. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej i zakrystii, więcej informacji u ks. Sebastiana.
•    Podobnie jak w ubiegłym roku, również w tym w święto św. Szczepana zapraszamy wszystkich "emerytowanych" ministrantów do służby Bożej. Zapraszamy także tych, którzy służyli w innych kościołach, a mieszkają w naszej parafii.
•    Sylwestrowe Europejskie Spotkanie Młodych Taizè odbędzie się we Wrocławiu. Zapisy w zakrystii lub osobiście u ks. Sebastiana.
•    Do wieczności odeszli: śp. Ryszard STALICKI (l. 73, ul. Krakowskiej); śp. Piotr GOTTWALD (l. 83, ul. Poprzecznej); śp. Wilhelm WYRWOŁ (l. 82, ul. Jankowskiego); śp. Marek HOROWSKI (l. 51, pl. Żeromskiego); śp. Helena WIDERA (l. 89, ul. Dębowej, pogrzeb we wtorek [29 X] o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek...
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

20694

Twoje IP: 18.205.176.85