XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA (3 listopada 2019)

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA  (3 LISTOPADA):
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznice śmierci.
•    O godz. 13.00 Msza św. dożynkowa w Księżym Lesie.
•    O godz. 15. 00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 16.00 w domu katechetycznym spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie.
•    Kolekta z ostatniej niedzieli na remont budynku przy ul. Parafialnej 2 wyniosła 12 235 PLN i 20 euro. „ Bóg zapłać”.
•    O godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach. Nabożeństwa te będą się odbywać codziennie w kościele parafialnym do piątku (8 listopada włącznie). Można w dalszym ciągu do tego czasu składać wypominki. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych. Warunki: modlitwa Ojcze nasz, Wierzę i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii świętej. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz w dniach od 1 do 8 listopada i spełnią powyższe warunki mogą uzyskać każdego dnia odpust zupełny za zmarłych.
•    Dziękujemy za pamięć i modlitwę za zmarłych, za złożone w tej intencji ofiary, za udział w nabożeństwach za zmarłych na cmentarzach. Wyrażamy słowa wdzięczności za ofiary zebrane na cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych w ramach kwesty na utrzymanie naszego cmentarza parafialnego (zebraliśmy 14 653 PLN i 4,50 euro). Członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej dziękujemy za przeprowadzenie kwesty.
•    Zakończony został remont dachu budynku parafialnego przy ul. Parafialnej 2. Serdecznie dziękujemy Urzędowi Miasta Strzelce Opolskie za wsparcie i Firmie „Usługi Dekarskie” p. Krystiana Augustyna za wykonanie prac. Serdeczne i gorące „Bóg zapłać” Parafianom i Gościom za ofiary na ten cel.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK –  WSPOMNIENIE ŚW. KAROLA BOROMEUSZA, BISKUPA (4 LISTOPADA);

CZWARTEK – PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (7 LISTOPADA):
•    Od 16.00 okazja do spowiedzi. O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Po niej próba Scholi Dziecięcej na salkach.
•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ pod koniec września i w październiku br.
•    O godz. 19.00 spotkanie Oazy.
•    W godz. 20.00 - 24.00 w domu Sióstr Wspólnoty Błogosławieństw nabożeństwo i adoracja.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (8 LISTOPADA)

SOBOTA – ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ (9 LISTOPADA):
•    Odwiedziny chorych i starszych parafian od godz. 8.30.
•    O godz. 10.00 spotkanie marianek.
•    O godz. 11.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
•    O 16.00 próba chóru.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    Diecezjalne Duszpasterstwo Rolników zaprasza na Mszę świętą i spotkanie dla absolwentów Uniwersytetu Ludności Wiej-skiej oraz wszystkich zainteresowanych rolników, które odbędzie się o godz. 10.00 w kościele Wniebowzięcia NMP w Opolu-Gosławicach.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA (10 LISTOPADA):
•    Kolekta na remont naszego budynku przy ul. Parafialnej 2.
•    11. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: «Sudan Południowy. Przemilczane cierpienie». Przed kościołem zbiórka na ten cel do puszek.
•    W poniedziałek 11 XI br. o godz. 9.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.
•    Tradycyjne nabożeństwo ku czci św. Marcina dla dzieci, młodzieży i starszych organizowane we współpracy ze Strzeleckim Kołem DFK – w czwartek, 14 XI po Mszy św. szkolnej.
•     Kolejne spotkanie "Rozmów u Wawrzyńca" odbędzie się 18 XI o godz. 18.30, gościem będzie p. Jacek Pulikowski, temat wydarzenia: "Jedność małżeńska, a wychowanie".
•    Wyjazd do Krakowa dla młodzieży szkół średnich i studentów oraz pracujących - w sobotę 16 XI. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej i zakrystii, więcej informacji u ks. Sebastiana.
•    Podobnie jak w ubiegłym roku, również w tym w święto św. Szczepana zapraszamy wszystkich "emerytowanych" ministrantów do służby Bożej. Zapraszamy także tych, którzy służyli w innych kościołach, a mieszkają w naszej parafii. Zapisy u ks. Daniela.
•    Sylwestrowe Europejskie Spotkanie Młodych Taizè odbędzie się we Wrocławiu. Zapisy w zakrystii lub osobiście u ks. Sebastiana.
•    W dniach 29 VII 2020 – 6 VIII 2020 roku nasza parafia organizuje pielgrzymkę :"Śladami Matki Teresy z Kalkuty"  - Macedonia - Czarnogóra - Albania. Zapisy od 4 XI  2019 w Kancelarii Parafialnej wraz z wpłatą zaliczki 220 zł. Całkowity koszt to 2 220 zł i 80 euro. Szczegóły na plakacie.
•    36. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę - 16 i 17 XI br.
•    Według ostatniego liczenia wiernych z 20 X br. we Mszach św. w naszej parafii uczestniczyło 3051 osób (to spadek o około 900 osób w stosunku do roku 2015).
•    Do wieczności odeszli: Śp. Helena WIDERA (l. 89, zam. przy ul. Dębowej); Śp. Łucja KUJAWA (l. 95, ul. Sosnowej; pogrzeb we wtorek [5 XI] o godz. 11.00); Śp. Sławomir GAŁĄZKA (l. 47, zam. w Strzelcach Op.; pogrzeb w środę [6 XI] o godz. 12.00); Śp. Róża HAPETA (l. 77, ul. Moniuszki, data pogrzebu nie została jeszcze ustalona). Wieczny odpoczynek...
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

20689

Twoje IP: 18.205.176.85