XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA (10 listopada 2019)

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA  (10 LISTOPADA):
•    11. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: «Sudan Południowy. Przemilczane cierpienie». Przed kościołem zbiórka na ten cel do puszek..
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na remont naszego budynku przy ul. Parafialnej 2.
•     „Bóg zapłać” – parafianom i gościom, dorosłym i dzieciom - za udział w październikowych Nabożeństwach Różańcowych; Wspólnotom modlitewnych za Nabożeństwa Różańcowe w szpitalu (Rodzinie bł. Edmunda Bojanowskiego); grupom i wspólnotom za prowadzenia tych nabożeństw w kościele parafialnym. Dziękujemy za pamięć i modlitwę za zmarłych, za złożone w tej intencji ofiary, za udział w nabożeństwach różańcowych z wypominkami.
•    Dziękujemy za sobotnią możliwość odwiedzin chorych i starszych parafian.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK –  WSPOMNIENIE ŚW. MARCINA Z TOURS, BISKUPA (11 LISTOPADA);
•    O godz. 9.00 Msza św. w intencji Ojczyzny w ramach uroczystości obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

WTOREK –  WSPOMNIENIE ŚW. JOZAFATA, BISKUPA I MĘCZENNIKA (12 LISTOPADA):
•    Rozpoczynamy zapisy na nauki przedmałżeńskie, które odbędą się w naszej parafii 23. i 30. listopada (godz. 09.00-16.00).

ŚRODA - WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH BENEDYKTA, JANA, MATEUSZA, IZAAKA I KRYSTYNA, PIERWSZYCH MĘCZENNIKÓW POLSKI. WSPOMNIENIE MATKI BOSKIEJ Z FATIMY. (13 LISTOPADA):
•    Po wieczornej Mszy św. Różaniec Fatimski.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE BŁ. MARII LUIZY MERKERT, DZIEWICY (14 LISTOPADA):
•    Bł. Maria Luiza Merkert (1817-1872), dziewica, współzałożycielka Zgromadzenia Sióstr Świętej Elżbiety (1842, Nysa). Pamiętajmy o Siostrach Elżbietankach, które w naszej parafii służyły prawie 150 lat. O godz. 6.30 Msza św. za ++ Siostry, które posługiwały w naszej parafii.
•    Od 16.00 okazja do spowiedzi. O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Po Mszy św. tradycyjne nabożeństwo – organizowane we współpracy ze strzelecki DFK - ku czci św. Marcina dla dzieci, młodzieży i starszych.
•    O godz. 19.00 spotkanie Oazy.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (15 LISTOPADA):
•    Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu (kościół parafialny, godz. 19.00).

SOBOTA – ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA KATEDRALNEGO W OPOLU (16 LISTOPADA):
•    O godz. 10.00 spotkanie Marianek.
•    O godz. 11.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
•    O 16.00 próba chóru.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (17 LISTOPADA):
•    III Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez Papieża Franciszka. Pragniemy w tym dniu zaprosić wszystkich mieszkańców do wspólnej integracji z osobami potrzebującymi i wymagającymi pomocy, rozpoczynając od Eucharystii o godz. 9.00 w kościele, a następnie na spotkania na Pl. Myśliwca przy gorącej zupie. Dodatkowo będzie możliwość zbadania poziomu cukru i ciśnienia oraz uzyskania informacji od instytucji działających w ramach Partnerstwa Lokalnego. W tym dniu przed kościołem odbędzie się również zbiórka do puszek z przeznaczeniem na  wsparcie funkcjonowania w okresie zimowym Punktu „Przytulisko” przy ul. M. Prawego 30b. „Przytulisko” jest miejscem, w którym osoby doświadczające kryzysu bezdomności mogą skorzystać z pomocy doraźnej. Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach III Światowego Dnia Ubogich. (Szczegóły na plakacie i ulotkach).
•    Kolekta na remont naszego budynku przy ul. Parafialnej 2.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•     Kolejne spotkanie "Rozmów u Wawrzyńca" odbędzie się 18 XI o godz. 18.30, gościem będzie p. Jacek Pulikowski, temat wydarzenia: "Jedność małżeńska, a wychowanie".
•    W dniach 23-24 listopada (sobota-niedziela) odbędą się w naszej parafii Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne zatytułowane "Rzeźbimy formę przez śpiew i modlitwę". Przeznaczone są one dla osób w wieku od 15 do 45 lat. Więcej informacji na stronie internetowej mlodzistrzelce.pl, tam też formularz zapisów (do 20. listopada).
•    Wyjazd integracyjny dla młodzieży z obiektywnych powodów zostaje przełożony na 30 listopada (sobota). Zachęcamy do dalszego wpisywania się na ten wyjazd. Przejazd PKP, koszt biletów wstępu: ok. 20 zł. W planie: Zwiedzanie i Msza św. w sanktuarium Jana Pawła II, czas na ciepły posiłek, podziemia Rynku Głównego, udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym. Szczegółowe informacje na stronie internetowej mlodzistrzelce.pl i u ks. Sebastiana.
•    Do końca listopada można dołączać do grupy udającej się na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé we Wrocławiu na przełomie starego i nowego roku. Informacje na stronie mlodzistrzelce.pl i u ks. Sebastiana.
•    Odwiedziny świętego Mikołaja! Ruch Światło-Życie (czyli Oaza) naszej parafii organizuje dla dzieci odwiedziny Świętego Biskupa w dniu 6 XII od godziny 17.00. Przy zapisie prosimy podać wiek dziecka i adres. Jeśli ktoś zechce wynagrodzić młodzież, to będzie to przeznaczone na organizację letnich rekolekcji. Zapisy w zakrystii, kancelarii lub pod numerem 731 358 367. Więcej szczegółów na plakacie, facebook'u strzeleckiej Oazy i ks. Daniela.
•    Urząd Miejski w Strzelcach Opolskich poszukuje kandydata (-tkę) do prowadzenia klubu profilaktycznego mieszczącego się w naszym domu katechetycznym, szczegóły na plakacie.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Łucja KUJAWA (l. 95, ul. Sosnowej); Śp. Sławomir GAŁĄZKA (l. 47, zam. Strzelce Op.); Śp. Róża HAPETA (l. 77, zam. przy ul. Moniuszki); Śp. Helmut DENDRA (l. 78, zam. Gąsiorowice). Wieczny odpoczynek...
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

20696

Twoje IP: 18.205.176.85