XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (17 listopada 2019)

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA  (17 LISTOPADA):
•     Dziś III Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez Papieża Franciszka. O godz. 9.00 Eucharystia. Następnie spotkanie na Pl. Myśliwca przy gorącej zupie. Dodatkowo będzie możliwość zbadania poziomu cukru i ciśnienia oraz uzyskania informacji od instytucji działających w ramach Partnerstwa Lokalnego. Przed kościołem zbiórka do puszek z przeznaczeniem na  wsparcie funkcjonowania w okresie zimowym Punktu „Przytulisko” przy ul. M. Prawego 30b. „Przytulisko” jest miejscem, w którym osoby doświadczające kryzysu bezdomności mogą skorzystać z pomocy doraźnej. Serdecznie zapraszamy do udziału. (Szczegóły na plakacie).
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo niedzielne.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie. W ramach ostatniej kolekty na remont naszego budynku przy ul. Parafialnej 2 zebraliśmy 7970 PLN i 15 €, na pomoc dla Sudanu – 2340 PLN i 10 €. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.
•    Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu nabożeństwa ku czci św. Marcina, szczególnie Strzeleckiemu Kołu DFK, państwu Walczakom i orkiestrze.
•    Dziękujemy wolontariuszom i ich opiekunom z LO Strzelce Opolskie i PSP nr 2 za wysprzątanie zaniedbanych mogił na naszym parafialnym cmentarzu.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK –  WSPOMNIENIE BŁ. KAROLINY KÓZKÓWNY, DZIEWICY I MĘCZENNICY (18 LISTOPADA);
•    O godz. 18.30 kolejne spotkanie "Rozmów u Wawrzyńca". Gościem będzie p. Jacek Pulikowski, temat wydarzenia: "Jedność małżeńska, a wychowanie".

WTOREK –  DZIEŃ POWSZEDNI (19 LISTOPADA):
•    Parafia Wniebowzięcia NMP w Opolu-Gosławicach zaprasza mężczyzn na spotkanie z Donaldem Turbittem, pochodzącym z USA mężem, ojcem i dziadkiem, emerytowanym strażakiem i biznesmenem, światowym liderem Mężczyzn Św. Józefa. Spotkanie odbędzie się o godz. 18.30 w kościele w Opolu-Gosławicach. Szczegóły na plakacie.

ŚRODA - WSPOMNIENIE ŚW. RAFAŁA KALINOWSKIEGO, PREZBITERA (20 LISTOPADA):
•    O godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała Różaniec, a po nim Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE OFIAROWANIA NMP (21 LISTOPADA):
•    Od 16.00 okazja do spowiedzi. O godz. 16.30 Msza św. szkolna.
•    O godz. 19.00 spotkanie Oazy.

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚW. CECYLII, DZIEWICY (22 LISTOPADA):
•    O godz. 18.00 Msza św. do Boskiej Opatrzności, przez wstawiennictwo św. Cecylii, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Chóru, Scholi Dziecięcej, Scholi Dominikańskiej i naszych organistów oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla ich rodzin, a także o radość życia wiecznego dla ++ organistów i członków chóru i scholi.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
•    Wspólnota Domowego Kościoła działająca przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie zaprasza na weekendowe rekolekcje „Małżeństwo. Finanse i rachunkowość”, które odbędą się od 22 do 24 listopada br. w Gogolinie. W piątek i sobotę zaplanowano konferencję i adorację (od 18.30). W niedzielę (od 12.30) konferencję i Eucharystię. Szczegóły na plakacie.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (23 LISTOPADA):
•    Początek Warsztatów Muzyczno-Liturgicznych zatytułowanych "Rzeźbimy formę przez śpiew i modlitwę".
•    O godz. 10.00 spotkanie Marianek.
•    O godz. 11.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
•    O 16.00 próba chóru.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    Parafia Wniebowzięcia NMP w Opolu-Gosławicach zaprasza małżonków na spotkanie „Małżeństwo – dar i obietnica?”, które odbędzie się o godz. 18.00 w kościele parafialnym w Opolu-Gosławicach. Spotkanie poprowadzą Monika i Marcin Gomułkowie – małżonkowie, prowadzący kursy przedmałżeńskie i rekolekcje dla rodzin. Szczegóły na plakacie.

NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA (24 LISTOPADA):
•    Kolekta na remont naszego budynku przy ul. Parafialnej 2. Przed kościołem zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej.
•    O godz. 11.30 Msza św. w intencji Kolejarzy.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo niedzielne.
•     Wszystkich, którzy chcieliby ofiarować choinki do dekoracji kościoła prosimy o zgłaszanie tego faktu w kancelarii parafialnej. Apelujemy także jak co roku, do dobrych serc Parafian i Gości o fundowanie roratnich nagród dla dzieci.
•    Wyjazd integracyjny dla młodzieży z obiektywnych powodów zostaje przełożony na 30 listopada (sobota). Zachęcamy do dalszego wpisywania się na ten wyjazd. Przejazd PKP, koszt biletów wstępu: ok. 20 zł. W planie: Zwiedzanie i Msza św. w sanktuarium Jana Pawła II, czas na ciepły posiłek, podziemia Rynku Głównego, udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym. Szczegółowe informacje na stronie internetowej mlodzistrzelce.pl i u ks. Sebastiana.
•    Do końca listopada można dołączać do grupy udającej się na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé we Wrocławiu na przełomie starego i nowego roku. Informacje na stronie mlodzistrzelce.pl i u ks. Sebastiana.
•    Odwiedziny świętego Mikołaja! Oaza naszej parafii organizuje dla dzieci odwiedziny Świętego Biskupa w dniu 6 XII od godziny 17.00. Przy zapisie prosimy podać wiek dziecka i adres. Jeśli ktoś zechce wynagrodzić młodzież, to będzie to przeznaczone na organizację letnich rekolekcji. Zapisy pod numerem 731 358 367. Więcej szczegółów na plakacie i u ks. Daniela.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Adrian MAJEWSKI (l. 48, zam. przy ul. Kozielskiej); Śp. Mieczysław HOŁOBUT (l. 78, zam. przy ul. Dębowej; pogrzeb w środę 20 XI o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek...
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

20542

Twoje IP: 3.234.214.113