NIEDZIELA - Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata (24 listopada 2019)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA  - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA (24 LISTOPADA):  
•    Po każdej Mszy św. odmówimy Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana (odpust zupełny pod zwykłymi warunkami).
•    O godz. 11.30 Msza św. w intencji Kolejarzy i ich rodzin oraz za zmarłych pracowników kolejnictwa.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie. W ramach ostatniej kolekty na remont naszego budynku przy ul. Parafialnej 2 zebraliśmy 10 275 PLN i 20 euro. Na  wsparcie funkcjonowania w okresie zimowym Punktu „Przytulisko” przy ul. M. Prawego 30b zebraliśmy 2 500 PLN i kilkanaście euro.  Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom. Dziś kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej.
•    Dziękujemy panom Jerzemu GOSCE i Józefowi KUBACKIEMU za wykonanie w kościele prac związanych z oświetleniem i kamerą dla organisty.
•    W ostatnim czasie dokonaliśmy renowacji 3 monstrancji i 4 puszek do przechowywania Najświętszego Sakramentu. Ofiarodawcom, również tym, którzy składają w kancelarii ofiary „na kościół” - serdecznie dziękujemy.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” (dodatek: lampion adwentowy).

PONIEDZIAŁEK –  DZIEŃ POWSZEDNI (25 LISTOPADA);
•    W kancelarii parafialnej można nabywać opłatki i świece Caritas.
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju.

WTOREK –  DZIEŃ POWSZEDNI (26 LISTOPADA)

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (27 LISTOPADA):
•    Spotkanie modlitewne w intencji uzdrowienia – kościół św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu, początek o godz. 17.30.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (28 LISTOPADA):
•    Od 16.00 okazja do spowiedzi. O godz. 16.30 Msza św. szkolna.
•    O godz. 19.00 spotkanie Oazy.
•    O godz. 19.00 na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (29 LISTOPADA):
•    Dekanalne czuwanie młodzieży odbędzie się wyjątkowo w Leśnicy; wyjazd autokarem o 18.30 z Rynku, powrót ok. godz. 01.00. Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców na ten wyjazd.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

SOBOTA – ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA, APOSTOŁA (30 LISTOPADA):
•    Wyjazd integracyjny dla młodzieży. Przejazd PKP, koszt biletów wstępu: ok. 20 zł. W planie: Zwiedzanie i Msza św. w sanktuarium Jana Pawła II, czas na ciepły posiłek, podziemia Rynku Głównego, udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym. Szczegółowe informacje na stronie internetowej mlodzistrzelce.pl i u ks. Sebastiana.
•    O godz. 10.00 spotkanie Marianek.
•    O godz. 11.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
•    Chór zaprasza muzyków, którzy chcieliby współtworzyć oprawę muzyczną, zwłaszcza osoby grające na skrzypcach.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym katecheza przedchrzcielna.
•     Spotkanie dla dyrygentów chórów kościelnych/parafialnych w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Opolu-Gosławicach. Rozpoczęcie o godz. 9.30, zakończenie ok. godz. 14.00.

I NIEDZIELA ADWENTU (1 GRUDNIA):
•    Rozpoczyna się nowy rok kościelny i okres Adwentu. Od poniedziałku, 2 grudnia, codziennie, z wyjątkiem niedziel, zapraszamy na Msze św.  roratnie (dla dorosłych o 6.15, dla dzieci o 18.00). W Adwencie nie będzie Mszy św. szkolnych. W czwartki Ostatnie roraty w mieście w kościele Bożego Ciała o godz. 20.00 (oprawa muzyczna - Schola Dominikańska).
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    Kolekta na seminarium i inne obiekty diecezjalne. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby funkcjonowania naszego Parafialnego Zespołu CARITAS (organizacja Wigilii dla starszych i samotnych).
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo adwentowe z poświęceniem wianków i lampionów adwentowych oraz opłatków.
•    O godz. 16.00 w domu katechetycznym spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    Ekumeniczna Modlitwa Młodych - o godzinie 16.00, w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. Więcej na stronie www.botafe.pl w zakładce: Aktualności.
•    W niedzielę 8 XII br. o godz. 15.00 na Podborzanach Msza św. w intencji żyjących i ++ mieszkańców Podborzan, Farskiej Kolonii, Rozmierki i Adamowic.
•    W niedzielę 8 XII na Mszy św. o godz. 09.00 rozpocznie się Dzień Wspólnoty strzeleckiego Ruchu Światło-Życie (czyli Oazy). Zapraszamy na Eucharystię wszystkich, którzy stanowią Ruch, zarówno spośród Dzieci Bożych, młodzieży, Domowego Kościoła i Diakonii Wyzwolenia Człowieka. Zapraszamy także tych, którzy kiedyś należeli do Oazy. Po Mszy agapa w domu katechetycznym.
•    W niedzielę 8 XII br. kiermasz Zespołu Placówek Oświatowych "Ósemka".
•    Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę 14 grudnia br. od godz. 8.30.
•     Tych, którzy chcieliby ofiarować choinki do dekoracji kościoła prosimy o zgłaszanie tego w kancelarii parafialnej. Apelujemy także jak co roku, do dobrych serc Parafian i Gości o fundowanie roratnich nagród dla dzieci.
•    Do końca listopada można dołączać do grupy udającej się na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé we Wrocławiu na przełomie starego i nowego roku. Informacje na stronie mlodzistrzelce.pl i u ks. Sebastiana.
•    Odwiedziny świętego Mikołaja! Oaza naszej parafii organizuje dla dzieci odwiedziny Świętego Biskupa w dniu 6 XII od godziny 17.00. Przy zapisie prosimy podać wiek dziecka i adres. Jeśli ktoś zechce wynagrodzić młodzież, to będzie to przeznaczone na organizację letnich rekolekcji. Zapisy pod numerem 731 358 367. Więcej szczegółów na plakacie i u ks. Daniela.
•    15 XII Oaza będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny.
•    W II dzień Bożego Narodzenia (26 XII) odbędzie się 3. Parafialne Kolędowanie, do którego współtworzenia zapraszamy wszystkich parafian i gości - można wystąpić z zaśpiewaniem lub zagraniem kolęd oraz pastorałek. Zapisy w zakrystii i u ks. Daniela.
•    13-15 XII rekolekcje Remont Małżeński w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. Szczegóły na plakacie.
•    Do wieczności odeszli: śp. Mieczysław HOŁOBUT (l. 78, ul. Dębowa), śp. Grzegorz MIGOŃ (l. 68, Strzelce Op.), śp. Genowefa WRZESZCZ (l. 85, ul. Krakowska; pogrzeb w poniedziałek o 13.30); śp. Janina OŻAROWSKA (l. 87, ul. Ujazdowska; pogrzeb w czwartek o 11.00). Wieczny odpoczynek...
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14779626
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1556
5176
6732
14737242
140845
202394
14779626

Twoje IP: 3.237.66.86
Czas: 2020-11-24 07:15:47