I NIEDZIELA ADWENTU (1 GRUDNIA 2019)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU (1 GRUDNIA):  
•    Wczoraj nasz Ksiądz Proboszcz został mianowany przez Biskupa Opolskiego Andrzeja Czaję dziekanem dekanatu strzeleckiego. W zadaniu tym życzymy Księdzu Dziekanowi Bożego błogosławieństwa i zapewniamy o naszej modlitwie.
•    Rozpoczyna się nowy rok kościelny i okres Adwentu. Hasłem nowego roku kościelnego są słowa: „Eucharystia daje życie” Temat: Wielka tajemnica wiary – Motto biblijne: […] abyście uwierzyli w Tego, którego [Bóg] posłał (J 6,29). Od poniedziałku, 2 grudnia, codziennie, z wyjątkiem niedziel i uroczystości, zapraszamy na Msze św. roratnie (dla dorosłych o 6.15, dla dzieci o 18.00). Dziękujemy fundatorom roratnich nagród dla dzieci i dalej o nie prosimy! W Adwencie nie będzie Mszy szkolnych.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo adwentowe z poświęceniem wianków i lampionów adwentowych oraz opłatków.
•    O godz. 16.00 w domu katechetycznym spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na seminarium i inne obiekty diecezjalne. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby funkcjonowania naszego Parafialnego Zespołu CARITAS (organizacja Wigilii dla starszych i samotnych).
•    Pani Grażynie, panom Jerzemu i Krzysztofowi oraz naszym kościelnym dziękujemy za wykonanie dekoracji adwentowej.
•    Naszym Lektorom Młodszym i opiekunowi ks. Pawłowi gratulujemy zajęcia II miejsca w dekanalnym turnieju piłki nożnej.
•    Dziękujemy ks. Sebastianowi i młodzieży za udział w dekanalnym spotkaniu młodzieży w Leśnicy.
•    Dziękujemy Firmie KAPICA za naprawę klęcznika w kościele parafialnym.
•    Siostry Wspólnoty Błogosławieństw rozprowadzają swoje świece.
•    Ekumeniczna Modlitwa Młodych - o godzinie 16.00, w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. Więcej na stronie www.botafe.pl w zakładce: Aktualności.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK –  DZIEŃ POWSZEDNI (2 GRUDNIA);
•    W kancelarii parafialnej można nabywać opłatki i świece Caritas.

WTOREK –  WSPOMNIENIE ŚW. FRANCISZKA KSAWEREGO, PREZBITERA (3 GRUDNIA)

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. BARBARY, DZIEWICY I MĘCZENNICY (4 GRUDNIA):
•    O godz. 12.00 Msza św. Przez wstawiennictwo św. Barbary w intencji górników, o Boże błogosławieństwo w intencji prac związanych z restauracją kościoła św. Barbary i za ++ spoczywających na cmentarzu parafialnym.

CZWARTEK – PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (5 GRUDNIA):

•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ pod koniec października i w listopadzie 2019.
•    O godz. 19.00 spotkanie Oazy.
•    W godz. 20.00-24.00 – adoracja u Sióstr Wspólnoty Błogosławieństw.
•    W czwartki Ostatnie roraty w mieście w kościele Bożego Ciała o godz. 20.00 (oprawa muzyczna - Schola Dominikańska).

PIĄTEK – PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. WSPOMNIENIE ŚW. MIKOŁAJA, BISKUPA (6 GRUDNIA):
•    Po wieczornych roratach w kościele spotkanie ze św. Mikołajem.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym adwentowe spotkanie z agapą Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
•    Od godz. 17.00 Oaza naszej parafii organizuje dla dzieci odwiedziny Świętego Biskupa. Zapisy pod numerem 731 358 367. Więcej szczegółów na plakacie i u ks. Daniela.

SOBOTA – WSPOMNIENIE ŚW. AMBROŻEGO, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA. PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (7 GRUDNIA):
•    O godz. 10.00 spotkanie Marianek.
•    O godz. 11.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
•    Chór zaprasza muzyków, którzy chcieliby współtworzyć oprawę muzyczną, zwłaszcza osoby grające na skrzypcach.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

II NIEDZIELA ADWENTU - UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP (8 GRUDNIA):
•    Dzień Wspólnoty strzeleckiego Ruchu Światło-Życie (czyli Oazy). O godz. 9.00 Eucharystia. Zapraszamy wszystkich, którzy stanowią Ruch, zarówno spośród Dzieci Bożych, młodzieży, Domowego Kościoła i Diakonii Wyzwolenia Człowieka. Zapraszamy także tych, którzy kiedyś należeli do Oazy. Po Mszy agapa w domu katechetycznym.
•    Kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo adwentowe.
•    O godz. 15.00 na Podborzanach Msza św. w intencji żyjących i ++ mieszkańców Podborzan, Farskiej Kolonii, Rozmierki i Adamowic.
•    Kiermasz Zespołu Placówek Oświatowych "Ósemka".
•    Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę 14 grudnia br. od godz. 8.30.
•    W sobotę 14 grudnia odbędzie się SPOTKANIE OPŁATKOWE dla seniorów i osób samotnych naszej parafii. Organizuje je Parafialny Zespół Caritas w restauracji U Jana w Warmątowicach. Rozpoczęcie o godz.15.00 Mszą św. w kościele parafialnym. Potem wyjazd autokarem do Warmątowic. Powrót do Strzelec Op. (także autokarem) ok. godz. 19.00. Zapisy w kancelarii. Liczba miejsc ograniczona.
•     Tych, którzy chcieliby ofiarować choinki do dekoracji kościoła prosimy o zgłaszanie tego w kancelarii parafialnej. Apelujemy także jak co roku, do dobrych serc Parafian i Gości o fundowanie roratnich nagród dla dzieci.
•    15 XII Oaza będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny.
•    W II dzień Bożego Narodzenia (26 XII) odbędzie się 3. Parafialne Kolędowanie, do którego współtworzenia zapraszamy wszystkich parafian i gości - można wystąpić z zaśpiewaniem lub zagraniem kolęd oraz pastorałek. Zapisy w zakrystii i u ks. Daniela.
•    13-15 XII rekolekcje Remont Małżeński w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. Szczegóły na plakacie.
•    Do wieczności odeszli: śp. Janina OŻAROWSKA (l. 87, ul. Ujazdowska), śp. Stefania ŁĘCKA (l. 89, ul. Krakowska), śp. Władysław JANCZURA (l. 80, ul. M. Prawego); śp. Czesław KARPA (l. 70, ul. DPS Strzelce Op.), śp. Zbigniew PSZON (l. 58, ul. J. Matejki), śp. Krzysztof SZENDZIELORZ (l. 55, ul. Mickiewicza; pogrzeb we wtorek o godz. 10.00), śp. Marian BIEGA (l. 91, ul. Krakowska; pogrzeb w środę o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek...
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14428350
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5380
6964
12344
14365774
238165
249293
14428350

Twoje IP: 34.200.236.68
Czas: 2020-09-29 20:01:23