II NIEDZIELA ADWENTU - UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP (8 GRUDNIA)

II NIEDZIELA ADWENTU - UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP (8 GRUDNIA):
•    Dzień Wspólnoty strzeleckiego Ruchu Światło-Życie (czyli Oazy). O godz. 9.00 Eucharystia. Po Mszy św. agapa w domu katechetycznym.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie. Kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. Na organizację Wigilii dla starszych i samotnych osób Parafialny Zespół Caritas przed tygodniem zebrał 1658 PLN i 10 euro. Dziękujemy.
•    Zapraszamy codziennie (z wyjątkiem niedziel i uroczystości) na Msze św. roratnie (dla dorosłych o 6.15, dla dzieci o 18.00). Dziękujemy fundatorom roratnich nagród dla dzieci i dalej o nie prosimy! W Adwencie nie będzie Mszy szkol-nych.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo adwentowe.
•    O godz. 15.00 na Podborzanach Msza św. w intencji żyjących i ++ mieszkańców Podborzan, Farskiej Kolonii, Rozmierki i Adamowic.
•    Kiermasz Zespołu Placówek Oświatowych "Ósemka" (9.00-12.30).
•    Dziękujemy Firmie "Siwiec-Kokoszka Zakład Elektroinstalacyjny” za wyczyszczenie rynien i nisz z figurami na kościele.
•    Serdecznie dziękujemy za zaproszenie do domów oazowego św. Mikołaja.
•    W kancelarii parafialnej można nabywać opłatki i świece Caritas oraz kalendarze.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK –  DZIEŃ POWSZEDNI (9 GRUDNIA)

WTOREK –  DZIEŃ POWSZEDNI (10 GRUDNIA)

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (11 GRUDNIA):
•    O godz. 12.00 w kościele spotkanie Róż Różańcowych.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (12 GRUDNIA):
•    Rocznica urodzin biskupa opolskiego Andrzeja CZAI.
•    O godz. 19.00 spotkanie Oazy.
•    O godz. 20.00 w kościele Bożego Ciała Ostatnie roraty w mieście (oprawa muzyczna - Schola Dominikańska).

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚW. ŁUCJI, DZIEWICY I MĘCZENNICY. WSPOMNIENIE M. B. FATIMSKIEJ (13 GRUDNIA):
•    Po wieczornej Mszy św. Różaniec Fatimski.
•    O godz. 19.00 w Rożniątowie Dekanalne Spotkanie Młodzieży. Wyjazd (bezpłatny) autokaru dla chętnych uczestników z Zatoczki w Rynku o godzinie 18.30
•    13-15 XII rekolekcje Remont Małżeński w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. Szczegóły na plakacie.

SOBOTA – WSPOMNIENIE ŚW. JANA OD KRZYŻA, PREZBITERA I DOKTORA KOŚCIOŁA (14 GRUDNIA):
•    O godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych parafian.
•    O godz. 10.00 spotkanie Marianek.
•    O godz. 11.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
•    O godz. 15.00 Msza św. W intencji Osób Samotnych i Starszych. Po Mszy (około godz. 15.45) autokarem z Rynku przejazd do Warmątowic. Tam w restauracji U Jana – Spotkanie Wigilijne. Powrót autobusem około 19.00. Organizatorem Wigilii jest Parafialny Zespół Caritas. Zapisy w kancelarii do czwartku (12 grudnia), włącznie.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE (15 GRUDNIA):
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo adwentowe.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Dziękujemy za oferty przekazania choinek do dekoracji kościoła. W ubiegłym tygodniu dokonaliśmy ich przeglądu. Wybraliśmy kilka. Ofiarodawców już poinformowaliśmy bądź uczynimy to w najbliższym czasie. Nie jesteśmy w stanie wykorzystać wszystkich. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
•    Oaza będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Krzysztof SZENDZIELORZ (l. 55, ul. Mickiewicza); Śp. Marian BIEGA (l. 91, ul. Krakowska); Śp. Cecylia Moczulska (l. 92, Rynek); Śp. Henryk BACHEN (l. 77, ul. Broniewskiego; pogrzeb we wtorek (10.12.) o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek...
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Twoje IP: 3.234.245.121
Czas: 2020-02-19 08:27:58