IV NIEDZIELA ADWENTU (22 GRUDNIA 2019)

IV NIEDZIELA ADWENTU (22 GRUDNIA):
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na organizację Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
•    W poniedziałek ostatnie roraty. Dziękujemy fundatorom roratnich nagród dla dzieci.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo adwentowe.
•    W katedrze opolskiej o godz. 14.00 spotkanie Biskupa Opolskiego z osobami żyjącymi w związkach niesakramentalnych.
•    Dziękujemy za dary na stół plebanijny i życzenia.
•    W kancelarii parafialnej i w zakrystii można nabywać opłatki.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK –  DZIEŃ POWSZEDNI (23 GRUDNIA)
•    Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek tylko w godz. 8.00-9.30. W okresie świątecznym nieczynna do 2 stycznia 2020 r.

WTOREK –  WIGILIA UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO (24 GRUDNIA):
•    O godz. 6.30 Msza św. w intencji uczestników tegorocznych rorat i ich rodzin. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
•    Pasterki: 16.00 (dla dzieci), 22.00 (Księży Las), 24.00 (kościół parafialny). O 23.30 nabożeństwo przed Pasterką prowadzone przez Scholę Dominikańską i Chór Canticum Novum. Ofiary z Pasterki przeznaczone są na wsparcie Funduszu Obrony Życia. Zwyczajowo  post jakościowy (od pokarmów mięsnych).

ŚRODA – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO (25 GRUDNIA):
•     O godz. 17.30 nabożeństwo kolędowe.
•    Kto przyjął Komunię św. na Pasterce może przystąpić do Stołu Pańskiego ponownie na Mszy św. w ciągu dnia.

CZWARTEK – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA (26 GRUDNIA):
•    Msze św. w porządku niedzielnym. Po Mszach św. błogosławieństwo owsa (ziarna).
•    O godz. 11.30 Msza św. dla mężczyzn. Homilię wygłosi o. Antoni DUDEK OFM. Panowie, którzy zgłosili się do służby ministranckiej proszeni są o przyjście o 11.00 do zakrystii.
•    O godz. 16.30 Schola Dominikańska i Dziecięca oraz Chór Canticum Novum zapraszają do udziału w Parafialnym Kolędowaniu.
•    Kolekta na Wydział Teologiczny w Opolu.

PIĄTEK – ŚWIĘTO ŚW. JANA, APOSTOŁA I EWANGELISTY (27 GRUDNIA):
•    Po każdej Mszy św. błogosławieństwo wina ku czci św. Jana.

SOBOTA – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW, MĘCZENNIKÓW (28 GRUDNIA):
•     O godz. 9.00 Msza św. w intencji wszystkich dzieci. Po Eucharystii losowanie nagród dla uczestników tegorocznych rorat. Prosimy o dostarczanie wypełnionych i podpisanych plansz adwentowych do 27 grudnia do zakrystii. W tym roku nagrodzimy również tych, którzy wykonali najładniejsze "serduszka" .
•    O godz. 19.30 w kościele parafialnym koncert kolęd w wykonaniu zespołu PECTUS. Koncert, jak co roku, organizowany jest przy współpracy Strzeleckiego Domu Kultury. Serdeczne podziękowania na ręce pani dyrektor Violetty ZALEJSKIEJ.
•    O godz. 11.00 w kościele w Jemielnicy doroczne spotkanie Biskupa Opolskiego z pracującymi za granicą i ich rodzinami.
•    Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

NIEDZIELA  - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA (29 GRUDNIA):
•    O godz. 11.30 na Mszy św. małżeństwa będą mogły odnowić przyrzeczenia i otrzymać specjalne błogosławieństwo.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo kolędowe.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    Od czwartku (2 stycznia 2020 r.) rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie (kolędę). Plan odwiedzin kolędowych podamy za tydzień
•    Dziękujemy za oferty przekazania choinek do dekoracji kościoła.
•    Do wieczności odeszli: śp. Henryk BAWOHL (l. 89, ul. Brzezińska), śp. Wiesława JUSZCZAK (l. 69, ul. J. Rychla). Wieczny odpoczynek…
•    Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy spokojnych, rodzinnych i przepełnionych radością Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas będzie okazją do ponownego zbudowania nadziei i wiary, chwilą zapomnienia o zgiełku i momentem wsłuchania się w samych siebie.

Twoje IP: 3.234.245.121
Czas: 2020-02-19 08:28:43