II NIEDZIELA ZWYKŁA. NIEDZIELA POKOLĘDOWA (19 STYCZNIA 2020)

II NIEDZIELA ZWYKŁA. NIEDZIELA POKOLĘDOWA (19 STYCZNIA):
•    Niedziela i kolekta pokolędowa. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcia, spotkania, wspólne modlitwy i rozmowy oraz za składane dziś ofiary kolędowe. Dziękuję ks. proboszczowi Wolfgangowi i księżom wikariuszom oraz księżom: Joachimowi Dembonczykowi, Norbertowi Gugule i Józefowi Mrocheniowi za ogromną pomoc duszpasterską w okresie kolędy. „Bóg zapłać” ministrantom. Ministranci dziękują za słodycze i ofiary na liturgiczną służbę ołtarza. O godz. 11.30 Msza św. w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, odwiedzonych w ramach tegorocznej kolędy.
•    Po Mszy św. o godz. 11.30 będziemy gościć po raz drugi grupę młodzieży z Opolskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Trisomią 21, z Opola, która wykona koncert kolęd. Szczegóły na plakacie.
•    O godz. 16.30 koncert kolęd w  wykonaniu Jemielnickiej Orkiestry Dętej.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie.
•    Dziękujemy naszemu chórowi parafialnemu za koncert kolęd.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i "Małego Gościa Niedzielnego".

PONIEDZIAŁEK –  DZIEŃ POWSZEDNI (20 STYCZNIA):
•    Kancelaria czynna normalnie. Można zapisywać intencje Mszy św. na rok 2021.

WTOREK –  WSPOMNIENIE ŚW. AGNIESZKI, DZIEWICY I MĘCZENNICY. DZIEŃ BABCI (21 STYCZNIA):
•    Dzień Babci. O godz. 18.00 Msza św. za nasze żyjące i ++ Babcie.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI. DZIEŃ DZIADKA (22 STYCZNIA):
•    Dzień Dziadka. O godz. 18.00 Msza św. za naszych żyjących i ++ Dziadków.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (23 STYCZNIA):
•    O godz. 19.00 spotkanie Oazy.
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. O 16.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu CARITAS.

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚW. FRANCISZKA SALEZEGO, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA (24 STYCZNIA):
•    75. rocznica tragicznej śmierci ks. proboszcza Karola LANGE. Msza św. w tej intencji o godz. 7.00.
•    O godz. 19.00 spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.

SOBOTA – ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA, APOSTOŁA (25 STYCZNIA):
•    Koniec Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
•    O godz. 10.00 spotkanie Marianek.
•    O godz. 11.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
•    Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
•    O godz. 16.15 w domu katechetycznym spotkanie czcicieli Matki Bożej, uczestników nabożeństw I soboty z okazji 10-lecia tychże nabożeństw.
•    O godz. 18.00 Msza św. z okazji Dnia Handlowca w intencji Pracowników, Emerytów i Rencistów Strzeleckiej Spółdzielni Spożywców „Piast”.
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

III NIEDZIELA ZWYKŁA (26 STYCZNIA):
•    20. Światowy Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
•    67. Światowy Dzień Trędowatych.
•    Niedziela Słowa Bożego.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    Najbliższe odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę 8 lutego br. Prosimy o zgłoszenia w kancelarii.
•    W czwartek 6 lutego br. o godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Będą omawiane sprawy strojów i zdjęć. Będzie możliwość nabycia Różańca i modlitewnika Droga do Nieba.
•    We wtorek 11 lutego br. o godz. 10.00 Msza św. za chorych i starszych z udzielaniem Namaszczenia Chorych z okazji Światowego Dnia Chorego.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Jan LEWANDOWSKI (l. 83, zam. przy ul. A. Asnyka); Śp. Anna ŻÓŁTOWSKA (l. 95, zam. przy ul. Dworcowej); Śp. Franciszek GINDA (l. 70, zam. w Jemielnicy); Śp. Tekla PRASKA (l. 83, zam. przy ul. Piłsudskiego); Śp. Piotr SEKUŁA (l. 76, zam. przy ul. Opolskiej), Śp. Joachim DRYSZ (l. 65, zam przy ul. Ujazdowskiej; pogrzeb - wtorek, godz. 11.00). Wieczny odpoczynek…
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Wszystkim Parafianomi Gościom życzymy wielu łask Bożych.

Twoje IP: 3.234.245.121
Czas: 2020-02-19 08:32:10