V NIEDZIELA ZWYKŁA (9 LUTEGO 2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA ZWYKŁA (9 LUTEGO):  
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie. Na klasztory klauzurowe 2 lutego zebraliśmy 1700 PLN. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim chętnym Paniom i Panom za rozebranie dekoracji świątecznej w kościele.
•    Dziękujemy Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym i s. Faustynie ze Wspólnoty Sióstr Błogosławieństw za zorganizowanie spotkania dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
•    Dziękujemy księżom Sebastianowi i Pawłowi oraz naszej młodzieży za udział w dekanalnym czuwaniu w parafii na Osiedlu.
•    Dziękujemy za sobotnia możliwość odwiedzin naszych starszych i chorych parafian.
•    Rozpoczęliśmy dalsze prace remontowe w kościele św. Barbary. Zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków polegają one na wzmocnieniu konstrukcji kościoła tak, żeby ciężar nie spoczywał tylko na krzywych ścianach. Zostanie wykonana konstrukcja stalowa. Ściągnięto posadzkę w kościele. Trwają prace związane w wykopami pod fundamenty. Na tych fundamentach zostaną osadzone słupy stalowe, przebiją one strop kościoła i w przestrzeni międzystropowej zostanie wykonany ruszt stalowy, do którego będzie podwieszona cała konstrukcja dachu.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK –  WSPOMNIENIE ŚW. SCHOLASTYKI, DZIEWICY (10 LUTEGO):
•    Rozpoczynają się ferie zimowe w szkołach podstawowych i średnich naszego województwa. Dyrekcjom naszych szkół, nauczycielom, katechetom, dzieciom i młodzieży – życzymy dobrego wypoczynku.
•    Zgodnie z ustaleniami z ostatniego spotkania rodziców dzieci pierwszokomunijnych, przypominamy o konieczności dokonania zgłoszenia i wniesienia opłaty za zdjęcia z uroczystości I Komunii Świętej  w zakładzie fotograficznym Foto Studio Hexa przy pl. Żeromskiego 5 (można to zrobić od poniedziałku aż do 31 marca).
•    O godz. 19.00 w Hali Sportowej przy ul. Kozielskiej 34 koncert charytatywny „Serce dla Mateusza”. Będzie jeszcze możliwość zakupu biletów w kasach przed koncertem. Szczegóły na plakacie.
•    W kancelarii można zapisywać intencje Mszy św. na rok 2021.

WTOREK –  DZIEŃ POWSZEDNI (11 LUTEGO):
•    XXVIII. Światowy Dzień Chorego. O godz. 10.00 Msza św. za chorych i starszych z udzielaniem Namaszczenia Chorych z okazji Światowego Dnia Chorego. Prosimy o pomoc chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do kościoła! Po Eucharystii Parafialny Zespół Caritas zaprasza do domu katechetycznego na spotkanie przy kawie.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (12 LUTEGO)

CZWARTEK – WSPOMNIENIE MATKI BOSKIEJ FATIMSKIEJ (13 LUTEGO):
•    Po wieczornej Mszy św. Różaniec Fatimski.
•    W okresie ferii zimowych nie będzie Mszy św. szkolnych.
PIĄTEK – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH CYRYLA, MNICHA I METODEGO, BISKUPA, PATRONÓW EUROPY. ŚW. WALENTEGO ( 14 LUTEGO):
•    Odpust w Grodzisku. Msze św. o godz.: 6.45, 8.00, 9.00, 11.00 (Suma), 15.30 oraz 17.00 - dla zakochanych i narzeczonych.
•    Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie modlitewne do domu katechetycznego (godz. 19.00).

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (15 LUTEGO):
•    Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
•    Chętnych do śpiewania lub grania zapraszamy na próby chóru Canticum Novum lub Scholi Dominikańskiej do domu ka-techetycznego, godz. 17.00.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA (16 LUTEGO):
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    W piątek 21 II br. (godz. 16.00-21-00) w Hali Sportowej przy ul. Kozielskiej 34 w Strzelcach Op. VIII Turniej Piłkarski o Puchar Ks. Prał. Zygmunta Lubienieckiego. Na kibiców – jak co roku – czekają atrakcyjne nagrody. Szczegóły na plakacie.
•    W sobotę 29 II br. od godz. 9.00 w domu katechetycznym przymiarki strojów pierwszokomunijnych.
•    Klub Młodzieżowy „Przedwiośnie” mieszczący się w naszym domu katechetycznym zaprasza młodzież w wieku 12-16 lat na spotkania. Szczegóły na plakacie.
•    W czwartek 12 III br. w kościele parafialnym o godz. 19.00 kolejne spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych (połączone z "Rozmowami u Wawrzyńca)".
•    W czwartek 12 III kolejne "Rozmowy u Wawrzyńca" (godz. 19.00, kościół parafialny), gościem będzie ks. prof. Piotr Morciniec, powie konferencję nt: "Wierna Miłość na Boską Miarę". Serdecznie zapraszamy!
•    Ks. biskup Rudolf Pierskała udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania 7 maja w naszym kościele parafialnym.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Teresa JAWORSKA (l. 69, zam. przy ul. K. Miarki), Śp. Alfons SCHNURA (l. 89, zam. przy ul. W. Świerzego), Śp. Mieczysław PASIAK (l. 65, zam. przy ul. S. Moniuszki, pogrzeb - środa (12 II) o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek…
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: wtorek i czwartek: 8:00 - 9:30,

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13033767
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1232
6454
37587
12960149
26994
154944
13033767

Twoje IP: 35.175.121.230
Czas: 2020-04-06 06:24:42