VI NIEDZIELA ZWYKŁA (16 LUTEGO 2020)

VI NIEDZIELA ZWYKŁA (16 LUTEGO):
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    Dziękujemy : - Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie spotkania dla chorych i starszych parafian, które odbyło się w z okazji Światowego Dnia Chorego; - wszystkim chorym i starszym Parafianom i Gościom za udział we Mszy św. i obecność na spotkaniu;  - rodzinom i bliskim za pomoc w dotarciu do kościoła.
•    Dziękujemy Firmie HB Usługi Ogólnobudowlane pana Grzegorza KOZIOŁ za naprawienie ogrodzenia wokół kościoła Bożego Ciała.
•    Rozpoczęliśmy dalsze prace remontowe w kościele św. Barbary. Zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków polegają one na wzmocnieniu konstrukcji kościoła tak, żeby ciężar nie spoczywał tylko na krzywych ścianach. Zostanie wykonana konstrukcja stalowa. Ściągnięto posadzkę w kościele. Trwają prace związane w wykopami pod fundamenty. Na tych fundamentach zostaną osadzone słupy stalowe, przebiją one strop kościoła i w przestrzeni międzystropowej zostanie wykonany ruszt stalowy, do którego będzie podwieszona cała konstrukcja dachu.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK –  DZIEŃ POWSZEDNI (17 LUTEGO):
•    Od godz. 9.00 w domu katechetycznym początek Warsztatów  Zimowych dla dzieci szkół podstawowych organizowanych z Gminą Strzelce Opolskie. Są jeszcze wolne miejsca!
•    W kancelarii parafialnej można składać wypominki do nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła i w kancelarii.
•    W kancelarii można zapisywać intencje Mszy św. na rok 2021.

WTOREK –  DZIEŃ POWSZEDNI (18 LUTEGO)

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (19 LUTEGO)

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (20 LUTEGO):
•    W okresie ferii zimowych nie ma Mszy św. szkolnych.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (21 LUTEGO):
•    W godz. 16.00-21-00 w Hali Sportowej przy ul. Kozielskiej 34 w Strzelcach Op. VIII Turniej Piłkarski o Puchar Ks. Prał. Zygmunta Lubienieckiego. Na kibiców – jak co roku – czekają atrakcyjne nagrody. Szczegóły na plakacie.
•    Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie modlitewne do domu katechetycznego (godz. 19.00).

SOBOTA – ŚWIĘTO KATEDRY ŚW. PIOTRA (22 LUTEGO):
•    Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
•    Chętnych do śpiewania lub grania zapraszamy na próby chóru Canticum Novum lub Scholi Dominikańskiej do domu kate-chetycznego, godz. 17.00.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA (23 LUTEGO):
•    Początek Dni Eucharystycznych przed Wielkim Postem. Po każdej Mszy św. (zamiast homilii) nabożeństwo eucharystyczne z błogosławieństwem sakramentalnym. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja popołudniowa zakończona o godz. 16.45. Porządek adoracji poniedziałkowej i wtorkowej podamy za tydzień.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    W sobotę 29 II br. od godz. 9.00 w domu katechetycznym przymiarki strojów pierwszokomunijnych.
•    Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Rekolekcje Odnowy Wiary. Pierwsze spotkanie 3 III br. o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie.
•    W niedzielę 1 III br. o godz. 15.00 w kościele NSPJ w Rozmierce spektakl „Pasja” w wykonaniu Teatru A. Szczegóły na plakacie.
•    W czwartek 12 III br. w kościele parafialnym o godz. 19.00 kolejne spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych (połączone z "Rozmowami u Wawrzyńca)". Do końca marca br. w zakładzie fotograficznym Foto Studio Hexa przy pl. Żeromskiego 5 można zapisywać się na zdjęcia z uroczystości I Komunii Świętej w tym roku.
•    W czwartek 12 III kolejne "Rozmowy u Wawrzyńca" (godz. 19.00, kościół parafialny), gościem będzie ks. prof. Piotr Morciniec, powie konferencję nt: "Wierna Miłość na Boską Miarę". Serdecznie zapraszamy!
•    Ks. biskup Rudolf Pierskała udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania 7 maja o godz. 18.30 w naszym kościele pa-rafialnym.
•    Klub Młodzieżowy „Przedwiośnie” mieszczący się w naszym domu katechetycznym zaprasza młodzież w wieku 12-16 lat na spotkania. Szczegóły na plakacie.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Mieczysław PASIAK (l. 65, zam. przy ul. S. Moniuszki); Śp. Jadwiga MOCEK (l. 84, zam. przy ul. Ujazdowskiej); Śp. Dariusz BEDNAREK (l. 50, zam. przy ul. Dąbrowskiego); Śp. Czesława TABĘCKA (l. 91, zam. przy ul. Rychla, pogrzeb we wtorek (18 II) o godz. 12.00). Wieczny odpoczynek…
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Kancelaria Parafialna: wtorek i czwartek: 8:00 - 9:30,

Twoje IP: 3.235.30.155