VI NIEDZIELA ZWYKŁA (23 LUTEGO 2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII NIEDZIELA ZWYKŁA (23 LUTEGO):  
•    Początek Dni Eucharystycznych przed Wielkim Postem. Po każdej Mszy św. (zamiast homilii) nabożeństwo eucharystyczne. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17.15. Porządek adoracji poniedziałkowej i wtorkowej w Informatorze, gablocie i na stronie internetowej parafii. W tych dniach nie będzie Adoracji w kościele Bożego Ciała.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    Wspólnocie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich dziękujemy za zorganizowanie nabożeństwa w intencji rodzin w czwartek w kościele Bożego Ciała.
•    Gminie Strzelce Opolskie i prowadzącym Paniom dziękujemy za współorganizację Warsztatów Zimowych.
•    Rozpoczyna się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.

PONIEDZIAŁEK –  DZIEŃ EUCHARYSTYCZNY PRZED WIELKIM POSTEM. NABOŻEŃSTWO CZTERDZIESTOGODZINNE  (24 LUTEGO):
•    17. rocznica śmierci ks. prał. Stefana BALDEGO (w latach 1970-1977, proboszcza naszej parafii).
•    W kancelarii parafialnej można składać wypominki do nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła i w kancelarii.

WTOREK –  DZIEŃ EUCHARYSTYCZNY PRZED WIELKIM POSTEM. NABOŻEŃSTWO CZTERDZIESTOGODZINNE  (25 LUTEGO):
•    O godz. 19.00 nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

ŚRODA POPIELCOWA (26 LUTEGO):
•    Początek Wielkiego Postu. W Popielec obowiązuje post ścisły (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i spożycie jednego posiłku do syta w ciągu dnia). Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy do czynnego włączenia się w ten akt pokutny. Wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
•    Msze o godz.: 6.30; 7.00; 9.00; 11.00 (DPS), 16.30; 17.00 (Księży Las), 18.00 i 19.00 (szpital). Na wszystkich Mszach św. posypanie głów popiołem.
•    Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

CZWARTEK PO POPIELCU (27 LUTEGO):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji beatyfikacji sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, po niej spotkanie w domu katechetycznym z konferencją nt Ruchu Światło-Życie, zaprasza ks. Daniel.

PIĄTEK PO POPIELCU (28 LUTEGO):
•    O godz. 17.15 Droga Krzyżowa z wypominkami.
•    O godz. 19.00 Odnowa w Duchu Świętym zaprasza do kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu,
•    O godz. 20.30 Droga Krzyżowa dla zabieganych.

SOBOTA PO POPIELCU (29 LUTEGO):
•    Od godz. 9.00 w domu katechetycznym przymiarki strojów pierwszokomunijnych
•    Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
•    Chętnych do śpiewania lub grania zapraszamy na próby chóru do domu katechetycznego, godz. 17.00.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym katecheza przedchcielna.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. WIECZYSTA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W KOŚCIELE PARAFIALNYM (1 MARCA):
•    W kościele parafialnym Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godz. 13.30 do 14.45 i od 15.45 do 17.15. Plan adoracji w informatorze, w gablotce i na stronie internetowej. Nie będzie w tym dniu Adoracji  w kościele Bożego Ciała.
•    Aby pomóc w wejściu w Wielki Post Oaza będzie rozdawała przed kościołem kartki ze słowem Bożym, które każdy będzie mógł ze sobą zabrać i żyć nim przez okres czterdziestodniowej pokuty.
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.15 Gorzkie Żale (kazania głosi ks. Daniel).
•    Kolekta na Seminarium i inne instytucje diecezjalne.
•    O godz. 16.00 spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Rekolekcje Odnowy Wiary. Pierwsze spotkanie 3 III br. o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie.
•    Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego organizuje wyjazd na czuwanie nocne (5-6 III) na Jasną Górę. wyjazd spod ratusza o 18.30. Zapisy w zakrystii, koszt 40 zł.
•    W czwartek 12 III br. w kościele parafialnym o godz. 19.00 kolejne spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Do 31 III w zakładzie fotograficznym Foto Studio Hexa przy pl. Żeromskiego 5 można zapisywać się na zdjęcia z uroczystości I Komunii Świętej.
•    W czwartek 12 III kolejne "Rozmowy u Wawrzyńca" (godz. 19.00, kościół parafialny), gościem będzie ks. prof. Piotr Morciniec, powie konferencję nt: "Wierna Miłość na Boską Miarę". Serdecznie zapraszamy!
•    Do wieczności odeszli: Śp. Teresa DOBROWOLSKA (l. 85, ul. Krakowska),  Śp. Józef SCHULZ (l. 86, ul. Opolska),  Śp. Zuzanna SKORUPPA (l. 89, ul. Asnyka, pogrzeb - poniedziałek [23 II] o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek…
•    Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych, a nauczycielom, dzieciom i młodzieży – nowego zapału do pracy po feriach. Wszystkim także - włączenia się w głębokie przeżycie czasu Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: wtorek i czwartek: 8:00 - 9:30,

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13010137
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3364
5038
13957
12960149
3364
154944
13010137

Twoje IP: 3.235.30.155
Czas: 2020-04-01 16:42:06