III Niedziela Wielkiego Postu (15 marca 2020)

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  (15 MARCA):
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego odwołane zostają następujące wydarzenia w naszej parafii: a) kiermasz kartek przygotowany przez s. Gizelę; b) marcowe nauki przedmałżeńskie; c) odnowienie misji parafialnych; d) spotkania grup bierzmowańców, młodzieżowych, modlitewnych, formacyjnych i Rekolekcje Odnowy Wiary; e) nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
•    Urzędowi Miejskiemu w Strzelcach Opolskich i OSP Strzelce Opolskie dziękujemy za przeprowadzenie prewencyjnego ozonowania (dezynfekcji) naszego kościoła parafialnego.
•    Biskup Opolski wydał wczoraj (14 III) dyspensę ogólną dla wszystkich wiernych zwalniającą z obowiązku udziału w niedzielnej Eucharystii w okresie od III do V niedzieli Wielkiego Postu (15-29 III br.). Chcąc wypełnić prawo kościelne i cywilne przypominamy wiernym, że zgromadzenie liturgiczne nie może przekraczać 50 osób. Dlatego prosimy, aby ewentualny udział w nich brały osoby, które zamówiły poszczególne intencje mszalne. W czasie Mszy będzie również włączone nagłośnienie zewnętrzne, więc i w ten sposób będzie można wziąć udział w Eucharystii (wówczas Komunię będziemy rozdzielali również przed kościołem). Uczestniczący w liturgii powinni przekazywać sobie znak pokoju przez skłon głowy, a Eucharystię zaleca się przyjmować "na rękę". Codziennie odprawimy Mszę św. w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK –  DZIEŃ POWSZEDNI  (16 MARCA):
•    Kancelaria parafialna czynna tylko we wtorki i czwartki w godzinach 8.00-9.30. Sprawy pogrzebów i wezwań do chorych załatwiamy na bieżąco.

WTOREK –  DZIEŃ POWSZEDNI (17 MARCA)

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (18 MARCA)

CZWARTEK – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP (19 MARCA):
•    Uroczystość św. Józefa, patrona Kościoła, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Kaplica szpitalna jest poświęcona temu właśnie świętemu, dlatego tego dnia w kościele parafialnym odprawimy o godz. 18.00 Mszę za pracowników i pacjentów naszego szpitala.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (20 MARCA)

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (21 MARCA):
•    Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (22 MARCA):
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Anna GOLEC (l. 94, ul. Osiecka); Śp. Władysław SZYMCZAK (l. 62, ul. Mickiewicza); Śp. Piotr STECKO (l. 79, ul. Podgórna); Śp. Wincenty OBŁONCZEK (l. 71, ul. Ujazdowska); Śp. Łucja PIENTKA (l. 77, ul. Ujazdowska); Śp. Krzysztof JAWORSKI (l. 41, Rynek); Śp. Władysława OLEJNICZAK (l. 86, ul. Jankowskiego, pogrzeb w poniedziałek (16 III br.) o godz. 12.00). Wieczny odpoczynek…
•    Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych i włączenia się w głębokie przeżycie czasu Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową.

Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Kancelaria Parafialna: wtorek i czwartek: 8:00 - 9:30,

Twoje IP: 3.235.30.155