IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU "LAETARE" (22 MARCA 2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  LAETARE (22 MARCA):  
•    Niedziela Laetare wyznacza połowę okresu przygotowania paschalnego do Wielkanocy.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych.
•    Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego odwołane zostają następujące wydarzenia w naszej parafii: a) marcowe nauki przedmałżeńskie; b) odnowienie misji parafialnych; c) spotkania grup: bierzmowańców, młodzieżowych, modlitewnych, formacyjnych i Rekolekcje Odnowy Wiary; d) nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
•    W dalszym ciągu, do V Niedzieli Wielkiego Postu włącznie (29 III), obowiązuje dyspensa ogólna naszego Biskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i dni świąteczne. Zachęcamy do korzystania z tej dyspensy i serdecznie dziękujemy za wyrozumiałość. Tym bardziej, że w dalszym ciągu obowiązują przepisy cywilno-kościelne, że zgromadzenie liturgiczne nie może liczebnie przekraczać 50 osób (w ogóle w kościele nie może przebywać równocześnie więcej niż 50 osób!). Dlatego prosimy, aby ewentualny udział w liturgii brały osoby, które zamówiły poszczególne intencje mszalne. W czasie Mszy będzie również włączone nagłośnienie zewnętrzne, więc i w ten sposób będzie można wziąć udział w Eucharystii (wówczas Komunię będziemy rozdzielali również przed kościołem). Uczestniczący w liturgii powinni przekazywać sobie znak pokoju przez skłon głowy, a Eucharystię zaleca się przyjmować "na rękę". Codziennie o godz. 7.00 odprawimy Mszę św. w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
•    16 III br. Biskup Opolski wydał także dekret normujący przebieg uroczystości pogrzebowych. Należy je ograniczyć do trzeciej stacji (przy grobie) w obecności grona ludzi nie większego niż 50 osób (wliczając w to kapłana i pracowników firmy pogrzebowej). Msza św. pogrzebowa może być odprawiona w dniu pogrzebu wg tych samych zasad (nie więcej niż 50. uczestników) albo w terminie późniejszym, w zależności od ustaleń z rodziną zmarłej osoby.
•    Zachęcamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała.
•    Usilnie zaleca się korzystanie z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy świętych i wielkopostnych nabożeństw. Rodzina – modląca się wspólnie, razem uczestnicząca w transmitowanej Mszy św. staje domowym Kościołem, podstawowym ogniwem w rodzinie Kościoła. Adres do transmisji Mszy św. z naszego kościoła zostanie podany na stronie parafii na facebooku: www.facebook.com/WawrzyniecStrzelceOpolskie (Msza o godz. 10.15, Gorzkie Żale bez udziału ludu - 17.15). Transmisje Mszy św. z parafii katedralnej w Opolu w TVP3 OPOLE: w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) o g. 8.00 oraz niedzielna Msza św. o godz. 9.00. Transmisje Mszy św. i nabożeństw w Radiu Doxa. Transmisje Mszy świętych, Apelu Jasnogórskiego i Koronki do Miłosierdzia Bożego: od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:00 – Msza św. z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia; 15:00 – Koronka z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia; 20:00 – Msza św. z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze (w intencji zatrzymania epidemii koronawirusa); 21:00 – Apel Jasnogórski; w soboty w godzinach: 7:00 – Msza św. z Katedry Opolskiej; 15:00 – Koronka z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia; 18:30 – Msza św. z Katedry Opolskiej; 21:00 – Apel Jasnogórski; niedziele w godzinach: 10:30 – Msza św. z Katedry Opolskiej; 15:00 – Koronka z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia; 18:30 – Msza św. z Katedry Opolskiej; 21:00 – Apel Jasnogórski. Droga Krzyżowa - transmisje w piątki o 17:45 z Katedry Opolskiej. Gorzkie Żale – transmisja w niedziele o 17:45 z Katedry Opolskiej. Przypominamy, że Radia Doxa można słuchać na częstotliwości 107,9 FM oraz dodatkowo na 87,8 FM (Racibórz), 89,6 FM (Kędzierzyn-Koźle), 96,7 FM (Nysa), a także na www.doxa.fm.
•    36. rocznica śmierci bpa Wacława Wyciska.
•    W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju informujemy, że od tego tygodnia wstrzymany zostanie kolportaż parafialny „Gościa Niedzielnego”. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy (kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe itp.). Istnieje także możliwości skorzystania z prenumeraty pocztowej oraz z wydania elektronicznego.

PONIEDZIAŁEK –  DZIEŃ POWSZEDNI  (23 MARCA):
•    Kancelaria parafialna czynna tylko we wtorki i czwartki w godzinach 8.00-9.30. Sprawy pogrzebów i wezwań do chorych załatwiamy na bieżąco.

WTOREK –  DZIEŃ POWSZEDNI (24 MARCA)

ŚRODA – UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO (25 MARCA):
•     Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 7.00, 9.00, 10.00 i 18.00.
•    Nie będzie Mszy św. ku czci MB Królowej Pokoju.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (26 MARCA)

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (27 MARCA)

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (28 MARCA):
•    Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
•    Aż do odwołania nie będzie Mszy św. w DPS-ie i kaplicy szpitalnej. Wezwania księży do szpitala tylko w sytuacji zagrożenia życia.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (29 MARCA):
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    Kolejna rocznica urodzin naszego proboszcza - ks. Rudolfa Nieszwieca. Msza św. w jego intencji o godz. 10.15 i 11.30. Ksiądz Proboszcz z uwagi na okoliczności prosi, by powstrzymać się od przyjścia na te Msze św., a raczej modlić się za niego w swoich domach.
•    I Komunia i bierzmowanie - na razie terminy udzielenia tych sakramentów się nie zmieniają. Pozostajemy w postawie oczekiwania na kolejne polecenia władz kościelnych i cywilnych.
•    Do wieczności odeszli: śp. Władysława OLEJNICZAK (l. 86, ul. Jankowskiego), śp. Wilhelm RUDNER (l. 83, zam. w Niemczech, dawniej ul. Blokowa), śp. Czesław WELTROWSKI (l. 89, ul. Nowowiejska). Wieczny odpoczynek…
•    Kontakt: tel. 77 461 24 42; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; adres www: www.parafia-strzelce.pl; znajdź nas na facebook'u: www.facebook.com/WawrzyniecStrzelceOpolskie.
•    Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych i włączenia się w głębokie przeżycie czasu Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13651520
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2787
7203
28523
13576656
9990
194510
13651520

Twoje IP: 18.232.51.19
Czas: 2020-07-02 09:24:33