V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (29 MARCA 2020)

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (29 MARCA):
•    Dzisiaj zasłaniamy krzyże w kościele.
•    Radio Opole będzie transmitowało na swoich falach wieczorną Eucharystię z naszego kościoła (29.03, godz. 18.00).
•    Odwołane są publiczne nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Bierzmowanie i Pierwsza Komunia przeniesione zostają na dalsze terminy (po 31 VIII br.). Szczegółowe dane w tej kwestii podamy w późniejszym terminie.
•    Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za zrozumienie wprowadzonych ograniczeń wynikających z ustaleń państwowo-kościelnych. W szczególności dotyczy to liczby 5 osób, które mogą jednocześnie uczestniczyć w obrzędach religijnych (Msze św., pogrzeby). Pozwólmy przede wszystkim uczestniczyć zamawiającym intencje mszalne.
•    Do odwołania obowiązuje dyspensa Biskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Opolskiej w niedziele i dni świąteczne. Zalecamy przyjmowanie Komunii św. „na rękę”.
•    Zachęcamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała (jednocześnie nie może przebywać w kościele więcej niż 5 osób).
•    W kwestii sakramentu pokuty zachęcamy wiernych (zgodnie z sugestią Księdza Biskupa), zwłaszcza tych, którzy nie mają grzechów ciężkich, by korzystali z praktyki obudzenia w sobie żalu doskonałego. Niezbędne informacje na ten temat w dekrecie Księdza Biskupa z 24 III br. (można się z nim zapoznać w gablocie, w przedsionkach kościoła i na stronie internetowej parafii i diecezji). Wiernym, którym bardzo zależy na przystąpieniu do sakramentu pokuty stwarzamy taką możliwość 30 minut przed Mszami św. o godz. 7.00 i 18.00 w dni powszednie oraz w czasie Mszy św. niedzielnych o godz. 6.45 i 11.30. Jest też możliwość telefonicznego umówienia się ze spowiednikiem. Spowiedź odbywać się będzie przy dostawianym klęczniku z tyłu kościoła przy zastosowaniu zabezpieczeń przed zakażeniem. W tym czasie w kościele może przebywać jednocześnie 5 osób.
•    Dokładne zalecenia do Triduum Paschalnego i Wielkanocy Ksiądz Biskup przedstawi w późniejszym czasie.
•    Aż do odwołania nie będzie Mszy św. w DPS i kaplicy szpitalnej. Wezwania księży do szpitala tylko w sytuacji zagrożenia życia.
•    Codziennie o godz. 7.00 sprawowana jest Msza św. w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
•    Usilnie zalecamy korzystanie z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy świętych i wielkopostnych nabożeństw. Z naszego kościoła transmitujemy niedzielną Mszę (godz. 10.15), oraz Gorzkie Żale (niedziela - godz. 17.15, bez ludu) i Droga Krzyżowa (piątek - 19.00, bez ludu). Adres do transmisji będzie publikowany na fanpage naszej parafii na facebooku: https://www.facebook.com/WawrzyniecStrzelceOpolskie Przy okazji dziękujemy Firmom: „City-Sat Gordzielik”, „Mika - Wideofilmowanie i fotografia” za umożliwienie transmisji i ks. Danielowi za pilotowanie tego przedsięwzięcia. Wielkie dzięki także Scholi Dominikańskiej i Chórowi Canticum Novum.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary (także wpłacane na konto parafialne) złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na potrzeby parafii. W związku z licznymi zapytaniami o numer konta parafialnego publikujemy go w tym miejscu: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600.
•    W dalszym ciągu wstrzymany jest kolportaż parafialny „Gościa Niedzielnego”.
•    Kancelaria parafialna czynna tylko we wtorki i czwartki w godzinach 8.00-9.30. Sprawy pogrzebów i wezwań do chorych załatwiamy na bieżąco.
•    W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.
•    Multimedialna wersja listu Biskupa Opolskiego na dzisiejszą niedzielę: https://youtu.be/KcRbBFvTOlo

PONIEDZIAŁEK –  DZIEŃ POWSZEDNI  (30 MARCA)

CZWARTEK – PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (2 KWIETNIA):
•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ w marcu br.
•    Nie będzie adoracji u Sióstr Błogosławieństw.

PIĄTEK – PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (3 KWIETNIA)

SOBOTA – PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (4 KWIETNIA):
•    Nie będzie nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca Maryi w kościele Bożego Ciała.
•    Odwiedziny chorych i starszych parafian zostają przesunięte na późniejszy termin.
•    Nie odbędzie się katecheza przedchrzcielna.

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ (5 KWIETNIA):
•    Nie będzie poświęcenia palm i procesji.
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    Nie będzie Mszy św. chrzcielnej.
•    Kolekta na potrzeby seminarium i inne instytucje diecezjalne.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Zbigniew STRĘG (l. 61, ul. Karola Miarki), Śp. Rita KOKOT (l. 87, ul. Ujazdowska). Wieczny odpoczynek…
•    Drodzy Parafianie i Goście, łączymy się z Wami w trudzie zmagania się z tą sytuacją i w dziele duchowego przygotowania się do świętowania Paschy Chrystusa. Życzymy Wszystkim zdrowia duszy i ciała. Pamiętamy w modlitwie i o modlitwę prosimy.

Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: 6.30-7.30 i 17.30-18.30. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna we wtorki i czwartki w godzinach 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Twoje IP: 3.231.226.13
Czas: 2020-05-30 21:49:58