NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ (5 KWIETNIA 2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ (5 KWIETNIA):   
•    Poświęcenie palm bez pokropienia ich wodą.
•    Do Wielkiej Środy włącznie w liturgii poza celebransem i usługującymi może brać udział nie więcej niż pięciu wiernych (z grona tych, którzy zamówili intencje!). W czasie Triduum Paschalnego kościół będzie zamykany godzinę przed przepisanymi nabożeństwami, które będą transmitowane, ale odbywać się będą bez udziału ludu.
•    Do odwołania obowiązuje dyspensa Biskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. dla wszystkich wiernych.
•    Z uwagi na ograniczenia możliwości sprawowania Sakramentu Pokuty, „podstawową formą” pojednania z Bogiem i Kościołem musi stać się dla wielu w tym czasie akt żalu doskonałego. Dopuszcza ją w sytuacjach nadzwyczajnych Katechizm Kościoła Katolickiego (por. KKK 1452). Niezbędne informacje na ten temat w dekrecie Księdza Biskupa z 24 III br. (można się z nim zapoznać w gablocie, w przedsionkach kościoła i na stronie internetowej parafii i diecezji). Wiernym, którym bardzo zależy na przystąpieniu do Sakramentu Pokuty stwarzamy taką możliwość – zob. Plan spowiedzi w Informatorze. W tym czasie w kościele może przebywać jednocześnie 5 osób (wliczając w to spowiedników i osoby modlące się!!!).
•    Aż do odwołania nie będzie Mszy św. w DPS i kaplicy szpitalnej. Wezwania księży do szpitala tylko w sytuacji zagrożenia życia.
•    Codziennie o godz. 7.00 sprawowana jest Msza św. w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
•    Usilnie zalecamy korzystanie z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy świętych i wielkopostnych nabożeństw. Z naszego kościoła transmitujemy niedzielną Mszę (godz. 10.15), oraz Gorzkie Żale (dzisiaj - godz. 17.15, bez ludu) i Droga Krzyżowa (Wielki Piątek - 9.00, bez ludu). Adres do transmisji będzie publikowany na fanpage naszej parafii na facebooku: www.facebook.com/WawrzyniecStrzelceOpolskie Przy okazji dziękujemy Firmom: „City-Sat Gordzielik”, „Mika - Wideofilmowanie i fotografia” za umożliwienie transmisji.
•    Bardzo serdecznie dziękujemy za kolekty i ofiary na potrzeby Parafii (także wpłacane na konto parafialne) złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na potrzeby parafii. W związku z licznymi zapytaniami o numer konta parafialnego publikujemy go w tym miejscu: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600.
•    Ksiądz Proboszcz bardzo serdecznie dziękuje za ofiarowane w Jego intencji Msze św. urodzinowe, życzenia i modlitwę.
•    Za tydzień świąteczne wydanie „Gościa Niedzielnego” (bez wkładki opolskiej) i „Małego Gościa”.
•    Kancelaria parafialna czynna tylko w Wielki Wtorek w godzinach 8.00-9.30. Następnie dopiero po Świętach
7 i 9 IV w tych samych godzinach. Sprawy pogrzebów i wezwań do chorych załatwiamy na bieżąco.
•    Przygotowano serię krótkich katechez "Koniec, który jest początkiem". Mogą być potraktowane jako ćwiczenia duchowne u końca tegorocznego Wielkiego Postu. Szczegóły na plakacie i fanpage'u naszej parafii na Facebooku (www.facebook.com/WawrzyniecStrzelceOpolskie).

WIELKI PONIEDZIAŁEK (6 KWIETNIA)

WIELKI WTOREK (7 KWIETNIA)

WIELKA ŚRODA (8 KWIETNIA)

WIELKI CZWARTEK (9 KWIETNIA):
•     Celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej parafii o godzinie 18.00 (TRANSMITOWANA, BEZ UDZIAŁU LUDU). Nie będzie Ciemnicy i adoracji.
•    OD MSZY ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ DO OBRZĘDÓW WIELKIEJ SOBOTY (WŁĄCZNIE) CZYNNOŚCI LI-TURGICZNE BĘDĄ SPRAWOWANE BEZ UDZIAŁU LUDU (SINE POPULO). OD GODZ. 17.00 KOŚCIÓŁ BĘDZIE ZAMKNIĘTY.
•    W Triduum Paschalne spowiedź możliwa jest jedynie po wcześniejszym umówieniu. W tych dniach kościół Bożego Ciała będzie zamknięty.

WIELKI PIĄTEK (10 KWIETNIA):
•    O godz. 9.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej (TRANSMITOWANE, BEZ UDZIAŁU LUDU).
•    W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. O godz. 18.00 LITURGIA NA CZEŚĆ MĘKI PAŃSKIEJ (TRANSMITOWANA, BEZ UDZIAŁU LUDU). Po zakończonej liturgii nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
•    O godz. 21.00 transmisja nabożeństwa - adoracja Krzyża (bez udziału ludu).

WIELKA SOBOTA (11 KWIETNIA):
•    W naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie (znajdować się będzie przed ołtarzem) od 6.00 do 19.00. Prosimy, by w kościele jednocześnie nie znajdowało się więcej niż 5 wiernych. O godz. 19.00 kościół zostanie zamknięty.
•    W ramach Adoracji Krzyża nie będzie można go dotykać czy całować. Będzie umieszczony na ołtarzu, a hołd należy mu oddać przez głęboki skłon bądź przyklęknięcie.
•    Nie będzie poświęcenia pokarmów. Prosimy, by pokarmy pobłogosławił ojciec, matka bądź inna wierząca osoba w rodzinie przed śniadaniem wielkanocnym (zob.: Droga do Nieba, nr 77).
•    O godz. 20.00 rozpoczynamy WIGILIĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (TRANSMITOWANA, BEZ UDZIAŁU LUDU).

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (12 KWIETNIA):
•    OD NIEDZIELI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (DO ODWOŁANIA) W OBRZĘDACH RELIGIJNYCH MOŻE BRAĆ UDZIAŁ NIE WIĘCEJ NIŻ 50 OSÓB RÓWNOCZEŚNIE, WLICZAJĄC W TO CELEBRANSÓW I USŁUGUJĄCYCH.
•    Nie będzie procesji rezurekcyjnej. O godz. 6.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu na ołtarzu. Krótka adoracja i Błogosławieństwo. Następnie Msza św.
•    O godz. 17.30 Świąteczne Nieszpory.
•    Kolekta na potrzeby Parafii.
•    Praktyka pierwszych piątków i pierwszych sobót miesiąca w okresie epidemii. «Jeśli w trakcie odprawiania praktyki pięciu sobót oraz dziewięciu piątków miesiąca nie jest możliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii w okresie epidemii, nie ulega przerwaniu ciągłość owoców, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc. Zaleca się jednakże celem podtrzymania ciągłości praktyki, aby we właściwym dniu (pierwszy piątek/sobota) w okresie braku dostępu do sakramentu, jeśli to możliwe, wzbudzić właściwą danej praktyce intencję oraz skorzystać z możliwości przyjęcia tzw. Komunii duchowej (pragnienia), a także jeśli trzeba, z możliwości uprzedniego oczyszczenia sumienia z grzechów ciężkich poprzez akt żalu doskonałego, gdy nie można się wyspowiadać». Szczegóły na plakacie
•    Do wieczności odeszli: Śp. Teresa JACKOWIAK (l. 89, ul. Matejki), Śp. Stanisław MOSUR (l. 72, ul. K. Miarki, pochówek - wtorek [07.04] o godz. 10.30; Msza św. - w późniejszym terminie); Śp. Gabriela STILLER (l. 87, ul. Opolska, pochówek - środa [08.04] o godz. 09.00; Msza św. - w późniejszym terminie).
•    Drodzy Parafianie i Goście, łączymy się z Wami w trudzie zmagania się z tą sytuacją i w dziele duchowego przygotowania się do świętowania Paschy Chrystusa. Życzymy Wszystkim zdrowia duszy i ciała. Pamiętamy w modlitwie i o modlitwę prosimy. Życzymy także głębokiego i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Bardzo prosimy o wyrozumiałość i o dostosowanie się do powyższych przepisów państwowo-kościelnych!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14786272
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1217
6985
13378
14737242
147491
202394
14786272

Twoje IP: 34.237.138.69
Czas: 2020-11-25 04:58:38