NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (12 KWIETNIA 2020):

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (12  KWIETNIA):   
•    Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę w czasie Triduum Paschalnego za pośrednictwem łączy internetowych. Dziękujemy również za życzenia otrzymane w dniu kapłańskim i z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.  
•    Wciąż aktualna jest dyspensa naszego Biskupa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
•    Od dzisiejszej Niedzieli do II Niedzieli Wielkanocnej (19 IV br.) obowiązuje znów zasada, że w czasie Mszy św. w kościele może przebywać tylko 5 osób. Zapraszamy więc przedstawicieli rodzin, które zamówiły intencje. Ta sama zasada obowiązuje w ciągu całego dnia, gdy kościół jest otwarty. Prosimy, aby w przeżywaniu Liturgii, nabożeństw, Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz adoracji indywidualnej przestrzegać wszelkich ograniczeń wprowadzanych przez Władze Państwowe. W związku z ograniczona możliwością przyjęcia Komunii sakramentalnej zachęcamy do Komunii duchowej.
•    O godz. 17.30 Nieszpory Wielkanocne (transmitowane).
•    Okazja do Spowiedzi św. od wtorku do piątku pół godziny przed Mszami św. o godz. 7.00 i 18.00 i w sobotę od godz. 17.00.
•    Codziennie o godz. 7.00 sprawowana jest Msza św. w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii. Zachęcamy także do modlitwy o życiodajny deszcz.
•    Serdecznie zachęcamy do duchowej łączności z odprawianymi w kościołach Mszami św. i nabożeństwami, transmitowanymi za pośrednictwem telewizji i Internetu. Z naszego kościoła transmitować będziemy Msze św. codziennie o godz. 7.00 i w niedzielę o godz. 10.15. Link na stronie internetowej parafii: www.parafia-strzelce.pl.
•    Kwestia ograniczenia zgromadzeń i przemieszczania się dotyczy także naszego cmentarza. Wizyta na cmentarzu poza ceremonią pogrzebu nie jest „niezbędną sprawą życia codziennego” i bywa interpretowana jako naruszenie zakazu przemieszczania się, co skutkuje nałożeniem grzywny.       
•    Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii (także wpłacane na konto parafialne) złożone w ostatnim czasie. W związku z licznymi zapytaniami o numer konta parafialnego publikujemy go w tym miejscu: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600.
•    Dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości w postaci darów na stół plebanijny.
•    Kancelaria parafialna nieczynna aż do odwołania. W ważnych sprawach prosimy kontaktować się telefonicznie (tel. 77/461 24 42). Sprawy pogrzebów i wezwań do chorych załatwiamy na bieżąco.

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY (13 KWIETNIA):
•    Drugi dzień świąt. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy ma tak uroczysty charakter, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa.
•    Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. O godz. 9.00 Msza św. w Księżym Lesie.
•    O godz. 6.45 Msza św. w języku niemieckim.
WTOREK W OKTAWIE WIELKANOCY (14 KWIETNIA)

ŚRODA W OKTAWIE WIELKANOCY (15 KWIETNIA)

CZWARTEK W OKTAWIE WIELKANOCY (16 KWIETNIA):
•     93. rocznica urodzin emerytowanego papieża Benedykta XVI.

PIĄTEK W OKTAWIE WIELKANOCY (17 KWIETNIA):
•    Nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych - dni oktawy Zmartwychwstania Pańskiego mają rangę uroczystości.

SOBOTA W OKTAWIE WIELKANOCY (18 KWIETNIA):
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (19 KWIETNIA):
•    Początek 76. Tygodnia Miłosierdzia.
•    15. rocznica wyboru emerytowanego papieża Benedykta XVI.
•    Nasz kleryk - brat Andrzej Mońka składa śluby wieczyste w Zakonie Kaznodziejskim (Dominikanie) w Krakowie. Otaczamy go naszą modlitewna pamięcią.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Stanisław MOSUR (l. 72, ul. K. Miarki); Śp. Gabriela STILLER (l. 87, ul. Opolska); Śp. Bernard PISZNIOK (l. 70, ul. Marka Prawego); Śp. Franciszek POŁEĆ (l. 53, ul. Kozielska). Wieczny odpoczynek...
•     Życzymy radości płynącej ze Zmartwychwstania Chrystusa! Niech wiara w obecność Zmartwychwstałego Pana napełni Wasze serca nadzieją i daje moc do świadczenia swoim życiem, że Jezus w nas żyje i przez nas działa. Maryjo Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14786841
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1786
6985
13947
14737242
148060
202394
14786841

Twoje IP: 34.237.138.69
Czas: 2020-11-25 05:55:18