III NIEDZIELA WIELKANOCNA (26 KWIETNIA 2020)

III NIEDZIELA WIELKANOCNA (26 KWIETNIA):
•    Rozpoczyna się Tydzień Biblijny.
•    Wciąż aktualna jest dyspensa naszego Biskupa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Czas Komunii wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej włącznie.
•    W liturgii w naszym kościele mogą uczestniczyć jednorazowo 74 osoby (bez osób sprawujących kult). Wierni gromadzący się w kościołach na liturgii i poza nią (np. w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu) są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa. Twarz można odsłonić przy przyjmowaniu Komunii św. Obowiązek zasłaniania ust i nosa dotyczy także kancelarii parafialnej i zakrystii oraz korzystania z sakramentu pokuty.
•    Na placu kościelnym nie obowiązuje powyższy przelicznik, lecz zasada dystansowania się (odległość ok. 2 m od siebie).
•    Liczba uczestników pogrzebu na cmentarzu nie może przekraczać 50 osób, nie wliczając osób sprawujących kult i obsługi zakładu pogrzebowego. Na cmentarzach obowiązuje zasada dystansowania się także poza obrzędami pogrzebowymi.
•    Podstawową formą pojednania z Bogiem i Kościołem pozostaje w dalszym ciągu akt żalu doskonałego. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-7.30 i 17.30-18.30, w sobotę od godz. 17.00, w niedzielę i uroczystości w czasie Mszy św. o godz. 6.45 i 11.30.
•    Intencje zamówione na Mszach św. szkolnych w czwartki o godz. 16.30, w związku z ich odwołaniem - odprawimy w tym samym dniu o godz. 18.00.
•    Codziennie o godz. 7.00 sprawowana jest Msza św. o potrzebny deszcz oraz w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego i o ustanie epidemii.
•    Serdecznie zachęcamy do duchowej łączności z odprawianymi w kościołach Mszami św. i nabożeństwami, transmitowanymi za pośrednictwem telewizji i Internetu.
•    Bardzo dziękujemy Parafianom i Gościom za składane ofiary na funkcjonowanie Parafii (także wpłacane na konto parafialne). Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600.
•    Dziękujemy posługującym w kościele i troszczącym się o funkcjonowanie parafii za gorliwą i oddaną służbę.
•    Dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości w postaci darów na stół plebanijny.
•    Kancelaria czynna we wtorki (8.00-9.30; 16.00-17.30) i czwartki (8.00-9.30; 16.00-17.30). W ważnych sprawach prosimy kontaktować się telefonicznie (tel. 77/461 24 42). Sprawy pogrzebów i wezwań do chorych załatwiamy na bieżąco.
•    Nowy numer "Gościa Niedzielnego" wyłożony jest przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za niego można składać do wystawionego tam koszyka.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (27 KWIETNIA)

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (28 KWIETNIA)

ŚRODA – ŚWIĘTO ŚW. KATARZYNY SIENEŃSKIEJ, DZIEWICY I DOKTORA KOŚCIOŁĄ, PATRONKI EUROPY (29 KWIETNIA):

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (30 KWIETNIA)

PIĄTEK – PIERWSZY PIATEK MIESIĄCA (1 MAJA):
•    Początek Nabożeństw Majowych, na które serdecznie zapraszamy (poniedziałek-piątek o 18.30, sobota i niedziela o 17.30).
•    Biskup Opolski udzielił dyspensy od piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

SOBOTA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI, GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKI (2 MAJA):
•    Nie będzie nabożeństwa I soboty ani katechezy przedchrzcielnej.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (3 MAJA):
•    Początek Tygodnia Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 13.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe.
•    W związku z pytaniami na temat daty Pierwszej Komunii Świętej przypominamy, że w mocy pozostaje decyzja Biskupa Opolskiego o przeniesieniu terminów Pierwszych Komunii Świętych i Bierzmowania na okres po 31 sierpnia br. Intencją Biskupa Opolskiego przy podejmowaniu tej decyzji było nie tylko dostosowanie się do decyzji rządowych o zawieszeniu zajęć w szkołach i bezpieczeństwo zdrowotne dzieci i ich rodzin, ale także zagwarantowanie odpowiedniego przygotowania dzieci do I Komunii św. (katecheza parafialna, przygotowanie
i przeżycie pierwszej spowiedzi, itp.) Biorąc to pod uwagę, wyznaczanie terminów I Komunii Świętej na pierwsze niedziele września wydaje się być «duszpastersko» nieroztropne i nie uwzględnia tego zamysłu prawodawcy. Prawdopodobnie nie będziemy w stanie przeprowadzić takiego przygotowania w miesiącach wakacyjnych. Ponadto nie ma żadnej pewności, jak będzie wyglądać zagrożenie epidemiologiczne w tym czasie i czy we wrześniu zostaną przywrócone zajęcia w szkołach. Sugerujemy – biorąc przykład z decyzji Papieża o długoterminowym przełożeniu niektórych wydarzeń – odłożenie niektórych uroczystości, w tym I Komunii Świętej, zwłaszcza w mniejszych wspólnotach – nawet o jeden rok.  Podjęcie decyzji o terminie uroczystości będzie więc możliwe po powrocie dzieci do szkół.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Bernard MLECZEK (l. 65, ul. Leśna); Śp. Franciszek SOBCZYŃSKI (l. 69, DPS Szymiszów); Śp. Janina ZALESKA (l. 89, ul. Jankowskiego), pogrzeb we wtorek (28 IV) o godz. 14. 00 na cmentarzu komunalnym). Wieczny odpoczynek...
•     Życzymy radości płynącej ze Zmartwychwstania Chrystusa! Niech wiara w obecność Zmartwychwstałego Pana napełni Wasze serca nadzieją i daje moc do świadczenia swoim życiem, że Jezus w nas żyje i przez nas działa. Maryjo Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: 6.30-7.30 i 17.30-18.30. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna we wtorki i czwartki w godzinach 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Twoje IP: 3.231.226.13
Czas: 2020-05-30 20:48:12