III NIEDZIELA WIELKANOCNA (26 KWIETNIA 2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA (26 KWIETNIA):   
•    Rozpoczyna się Tydzień Biblijny.
•    Wciąż aktualna jest dyspensa naszego Biskupa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Czas Komunii wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej włącznie.
•    W liturgii w naszym kościele mogą uczestniczyć jednorazowo 74 osoby (bez osób sprawujących kult). Wierni gromadzący się w kościołach na liturgii i poza nią (np. w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu) są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa. Twarz można odsłonić przy przyjmowaniu Komunii św. Obowiązek zasłaniania ust i nosa dotyczy także kancelarii parafialnej i zakrystii oraz korzystania z sakramentu pokuty.  
•    Na placu kościelnym nie obowiązuje powyższy przelicznik, lecz zasada dystansowania się (odległość ok. 2 m od siebie).
•    Liczba uczestników pogrzebu na cmentarzu nie może przekraczać 50 osób, nie wliczając osób sprawujących kult i obsługi zakładu pogrzebowego. Na cmentarzach obowiązuje zasada dystansowania się także poza obrzędami pogrzebowymi.
•    Podstawową formą pojednania z Bogiem i Kościołem pozostaje w dalszym ciągu akt żalu doskonałego. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-7.30 i 17.30-18.30, w sobotę od godz. 17.00, w niedzielę i uroczystości w czasie Mszy św. o godz. 6.45 i 11.30.
•    Intencje zamówione na Mszach św. szkolnych w czwartki o godz. 16.30, w związku z ich odwołaniem - odprawimy w tym samym dniu o godz. 18.00.
•    Codziennie o godz. 7.00 sprawowana jest Msza św. o potrzebny deszcz oraz w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego i o ustanie epidemii.
•    Serdecznie zachęcamy do duchowej łączności z odprawianymi w kościołach Mszami św. i nabożeństwami, transmitowanymi za pośrednictwem telewizji i Internetu.
•    Bardzo dziękujemy Parafianom i Gościom za składane ofiary na funkcjonowanie Parafii (także wpłacane na konto parafialne). Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600.
•    Dziękujemy posługującym w kościele i troszczącym się o funkcjonowanie parafii za gorliwą i oddaną służbę.
•    Dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości w postaci darów na stół plebanijny.
•    Kancelaria czynna we wtorki (8.00-9.30; 16.00-17.30) i czwartki (8.00-9.30; 16.00-17.30). W ważnych sprawach prosimy kontaktować się telefonicznie (tel. 77/461 24 42). Sprawy pogrzebów i wezwań do chorych załatwiamy na bieżąco.
•    Nowy numer "Gościa Niedzielnego" wyłożony jest przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za niego można składać do wystawionego tam koszyka.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (27 KWIETNIA)

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (28 KWIETNIA)

ŚRODA – ŚWIĘTO ŚW. KATARZYNY SIENEŃSKIEJ, DZIEWICY I DOKTORA KOŚCIOŁĄ, PATRONKI EUROPY (29 KWIETNIA):

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (30 KWIETNIA)

PIĄTEK – PIERWSZY PIATEK MIESIĄCA (1 MAJA):
•    Początek Nabożeństw Majowych, na które serdecznie zapraszamy (poniedziałek-piątek o 18.30, sobota i niedziela o 17.30).
•    Biskup Opolski udzielił dyspensy od piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

SOBOTA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI, GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKI (2 MAJA):
•    Nie będzie nabożeństwa I soboty ani katechezy przedchrzcielnej.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (3 MAJA):
•    Początek Tygodnia Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 13.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe.
•    W związku z pytaniami na temat daty Pierwszej Komunii Świętej przypominamy, że w mocy pozostaje decyzja Biskupa Opolskiego o przeniesieniu terminów Pierwszych Komunii Świętych i Bierzmowania na okres po 31 sierpnia br. Intencją Biskupa Opolskiego przy podejmowaniu tej decyzji było nie tylko dostosowanie się do decyzji rządowych o zawieszeniu zajęć w szkołach i bezpieczeństwo zdrowotne dzieci i ich rodzin, ale także zagwarantowanie odpowiedniego przygotowania dzieci do I Komunii św. (katecheza parafialna, przygotowanie
i przeżycie pierwszej spowiedzi, itp.) Biorąc to pod uwagę, wyznaczanie terminów I Komunii Świętej na pierwsze niedziele września wydaje się być «duszpastersko» nieroztropne i nie uwzględnia tego zamysłu prawodawcy. Prawdopodobnie nie będziemy w stanie przeprowadzić takiego przygotowania w miesiącach wakacyjnych. Ponadto nie ma żadnej pewności, jak będzie wyglądać zagrożenie epidemiologiczne w tym czasie i czy we wrześniu zostaną przywrócone zajęcia w szkołach. Sugerujemy – biorąc przykład z decyzji Papieża o długoterminowym przełożeniu niektórych wydarzeń – odłożenie niektórych uroczystości, w tym I Komunii Świętej, zwłaszcza w mniejszych wspólnotach – nawet o jeden rok.  Podjęcie decyzji o terminie uroczystości będzie więc możliwe po powrocie dzieci do szkół.      
•    Do wieczności odeszli: Śp. Bernard MLECZEK (l. 65, ul. Leśna); Śp. Franciszek SOBCZYŃSKI (l. 69, DPS Szymiszów); Śp. Janina ZALESKA (l. 89, ul. Jankowskiego), pogrzeb we wtorek (28 IV) o godz. 14. 00 na cmentarzu komunalnym). Wieczny odpoczynek...
•     Życzymy radości płynącej ze Zmartwychwstania Chrystusa! Niech wiara w obecność Zmartwychwstałego Pana napełni Wasze serca nadzieją i daje moc do świadczenia swoim życiem, że Jezus w nas żyje i przez nas działa. Maryjo Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14786193
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1138
6985
13299
14737242
147412
202394
14786193

Twoje IP: 34.237.138.69
Czas: 2020-11-25 04:40:30