NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO (24 MAJA 2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO (24 MAJA):   
•    O godz. 14.00 Msza św. w  intencji żyjących i ++ mieszkańców Nowej Wsi.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe.
•    Biskup Opolski do odwołania przedłuża dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Opolskiej w niedziele i dni świąteczne.
•    W naszym kościele jednocześnie może przebywać 111 osób. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o zachowaniu odpowiedniego dystansu w czasie Komunii Św. Obowiązek zasłaniania ust i nosa dotyczy także kancelarii parafialnej i zakrystii oraz korzystania z sakramentu pokuty.  
•    Na placu kościelnym obowiązuje zasada dystansowania się (odległość ok. 2 m od siebie).
•    Możliwy jest pogrzeb wraz z Mszą św. przy trumnie/urnie obecnej w kościele. Liczba uczestników po-grzebu na cmentarzu nie może przekraczać 50 osób. Na cmentarzach obowiązuje zasada dystansowania się także poza obrzędami pogrzebowymi.
•    Okazja do Spowiedzi: od poniedziałku do piątku (6.30-7.30 i 17.30-18.30), w sobotę od godz. 17.00, w niedziele i uroczystości w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45, 11.30 i 18.00.
•    Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.30, a w soboty i niedziele o godz. 17.30.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Ustalenie daty I Komunii Świętej (najwcześniej odbędzie się we wrześniu br.) będzie możliwe po konsultacji z rodzicami po powrocie dzieci do szkół.
•    Serdecznie zachęcamy do duchowej łączności z odprawianymi w kościołach Mszami św. i nabożeństwami, transmi-towanymi za pośrednictwem telewizji i Internetu.
•    Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię,  za pomoc i życzliwość. Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Serdeczne dzięki za dary na stół plebanijny oraz za przynoszone środki dezynfekujące. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziś Kolekta jako jałmużna postna z całego roku.
•    Dziękujemy Uczestnikom nabożeństw w Krzyżowe Dni. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
•    Kancelaria parafialna funkcjonuje we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Sprawy pogrzebów i wezwań do chorych załatwiamy na bieżąco.
•    „Gość Niedzielny” jest przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za niego można składać do wystawionego tam koszyka.

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE DOWOLNE ŚW. URBANA, PAPIEŻA I MĘCZENNIKA (25 MAJA):
•    O godz. 7.00 Msza św. - Przez wstawiennictwo św. Urbana w intencji rolników i o dobre urodzaje.
•    O godz. 18.00 Msza św. - Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej w intencji ks. Sebastiana SZAJDY z okazji 34. rocznicy urodzin i 8. rocznicy święceń kapłańskich.
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. do Matki Boskiej Królowej Pokoju.

WTOREK – DZIEŃ MATKI. WSPOMNIENIE ŚW. FILIPA NERI, PREZBITERA (26 MAJA):
•    O godz. 18.00 Msza św. za nasze żyjące i ++ Mamy.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (28 MAJA):
•    69. rocznica śmierci ks. Tadeusza BLICHARSKIEGO (kapłan Archidiecezji Lwowskiej Obrządku Łacińskiego. Urodził się w 1 III 1886 r. w Dulibach koło Buczacza. Święcenia przyjął 2 VII 1911 r. we Lwowie. Pracował jako wikariusz w Haliczu i Bełzie. Był proboszczem w parafii Rakowiec i Stare Sioło. Katecheta w strzeleckim gimnazjum od 1945 r., po II wojnie światowej w kościele Bożego Ciała prowadził duszpasterstwo dla ludności zabużańskiej. Zmarł 28 V 1951. Pochowany na naszym cmentarzu parafialnym). Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ, DZIEWICY (29 MAJA)

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (30 MAJA):
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.
•    Święcenia kapłańskie diakonów diecezji opolskiej.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (31 MAJA):
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe.
•    O godz. 14.30 Msza św. odpustowa na dziedzińcu DPS w Strzelcach Opolskich.
•    W sobotę 6 czerwca od 8.30 jesteśmy gotowi odwiedzić chorych i starszych parafian z Komunią św. wielkanocną, ale wyłącznie na ich wyraźną prośbę i za zgodą ich najbliższych. Prosimy o zgłaszanie tej prośby w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania (także telefonicznie). Oczywiście, pragniemy zachować przy tym dodatkowe wskazania dekretu, a więc: «Duchowni, odwiedzający chorych, mają mieć zasłonięte usta i nos oraz dezynfekować ręce przed wizytą w każdym domu, a także po niej».
•    Tegoroczne Boże Ciało będzie inne od tych z minionych lat. Mimo to, chcemy się do niego przygotować i świętować. Dlatego zapraszamy dzieci (przy współpracy całej rodziny) do zrobienia "Kwiatu dla Jezusa" przy pomocy dowolnej techniki (np.: bibuła, plastik, papier, metal). Będzie je można ofiarować Panu Jezusowi przy ołtarzu w uroczystość Bożego Ciała (11 czerwca br.) w godzinach dopołudniowych. Szczegóły u ks. Daniela.
•    Do wieczności odszedł: Śp. Romuald JURCZYŃSKI (l. 76, zam. ul. Asnyka, pogrzeb we wtorek [26 V] o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek...
•   Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie. Maryjo Uzdrowienie Chorych – módl się za nami.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14786290
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1235
6985
13396
14737242
147509
202394
14786290

Twoje IP: 34.237.138.69
Czas: 2020-11-25 05:03:07