NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (31 MAJA 2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (31 MAJA):   
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe.
•    Biskup Opolski znosi dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Z dyspensy nadal mogą korzystać trzy kategorie osób: (1) osoby w podeszłym wieku, (2) osoby z objawami infekcji (w domyśle: objawami, które mogłyby sugerować zakażenie koronawirusem, jak np. katar, kaszel, gorączka) oraz (3) ci, którzy odczuwają wzmożoną obawę przez zakażeniem (por. pkt. 2). Pozostałych wiernych obowiązuje udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. i do tego udziału usilnie zachęcamy.
•    Zniesione zostały ograniczenia liczby uczestników kultu. Wierni uczestniczący w liturgii nadal powinni zasłaniać usta i nos oraz - jeśli nie są rodziną - zachować rozsądny dystans od siebie.
•    Przebywający na zewnątrz świątyń mają mieć zasłonięte usta i nos lub zachować dystans (2m).
•    Usta i nos mają mieć zasłonięte wszystkie osoby (duchowne i świeckie) przyjmujące interesantów w kancelarii parafialnej czy zakrystii (chyba że dystans między nimi jest większy niż 2 m).
•    Okazja do Spowiedzi: od poniedziałku do piątku (6.30-7.30 i 17.30-18.30), w sobotę od godz. 17.00, w niedziele i uroczystości w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45, 11.30 i 18.00.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię; dziękujemy za pomoc i życzliwość. Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kan-celarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Serdeczne dzięki za dary na stół plebanijny oraz za przynoszone środki dezynfekujące. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziś Kolekta na potrzeby parafii.
•    Od wtorku (2 czerwca br.) kancelaria parafialna czynna normalnie.
•    Nowe numery „Gościa Niedzielnego” i "Małego Gościa" wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Ofiarę za nie można składać do wystawionego tam koszyka.
•    Zapraszamy i zachęcamy ministrantów, aby powrócili do służby przy ołtarzu.

PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY MATKI KOŚCIOŁA (1 CZERWCA):
•    Dodatkowe Msze św. o godz. 9.00 i 10.00.
•    O godz. 10.00 Msza św. w intencji Rolników i Działkowców o błogosławieństwo Boże w pracy i dobre urodzaje.
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji dzieci z okazji Dnia Dziecka.
•    Diecezjalny dzień modlitw rolników. Msza św. w Kamieniu Śl. o godz. 10.00.
•    Kancelaria nieczynna.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (2 CZERWCA):
•    O 18.30 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w sprawie ustalenia daty uroczystości.

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. KAROLA LWANGI I TOWARZYSZY (3 CZERWCA):
•    3. rocznica święceń kapłańskich ks. Pawła LISONIA. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00.

CZWARTEK – ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO KAPŁANA. PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (4 CZERWCA):
•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ w ostatnim miesiącu.

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚW. BONIFACEGO, BISKUPA I MĘCZENNIKA. PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (5 CZERWCA)

SOBOTA – PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (6 CZERWCA):
•    Odwiedziny chorych i starszych parafian tylko na ich wyraźną prośbę i za zgodą ich najbliższych. Prosimy o zgłaszanie tej prośby w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania (także telefonicznie). Oczywiście, pragniemy zachować przy tym dodatkowe wskazania dekretu, a więc: «Duchowni, odwiedzający chorych, mają mieć zasłonięte usta i nos oraz dezynfekować ręce przed wizytą w każdym domu, a także po niej».
•    O godz. 14.30 w kościele Bożego Ciała nabożeństwo i Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.
•    O godz. 19.00 katecheza przedchrzcielna.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (7 CZERWCA):
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 7.45 Msza św. w szpitalu.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Bierzmowanie odbędzie się po 31 VIII br.
•    11 czerwca odbędzie się Boże Ciało: w tym roku nie pójdziemy ulicami naszego miasta. W zamian za to odbędzie się procesja wokół kościoła. Dlatego prosimy o przygotowanie ołtarzy nie w dotychczasowych miejscach, ale dookoła kościoła parafialnego. Zapraszamy również tego dnia na godz. 19.30 do kościoła parafialnego na czuwanie wobec Najświętszego Sakramentu przygotowane przez Odnowę w Duchu Świętym oraz schole Dominikańską i Dziecięcą.
•    W przyszłym tygodniu poinformujemy o terminie najbliższych nauk przedmałżeńskich.
•    25 czerwca (czwartek) o 18.30 odbędą się "Rozmowy u Wawrzyńca", których gościem będzie ks. prof. Piotr Morciniec. Serdecznie zapraszamy!
•    Do wieczności odeszli: Śp. Romuald JURCZYŃSKI (l. 76, zam. ul. Asnyka); Śp. Wiesław MAJEWSKI (l. 78, ul. Miarki); Śp. Beniamin BEDNAREK (l. 56, ul. Fabryczna; pogrzeb w środę - 3 VI br., o godz. 13.00). Wieczny odpoczynek...
•     Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie. Maryjo Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14422025
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6019
10017
56251
14313701
231840
249293
14422025

Twoje IP: 75.101.220.230
Czas: 2020-09-28 19:48:08