XII NIEDZIELA ZWYKŁA (21 CZERWCA 2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA (21 CZERWCA):   
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Biskup Opolski znosi dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Z dyspensy nadal mogą korzystać trzy kategorie osób: (1) osoby w podeszłym wieku, (2) osoby z objawami infekcji (w domyśle: objawami, które mogłyby sugerować zakażenie koronawirusem, jak np. katar, kaszel, gorączka) oraz (3) ci, którzy odczuwają wzmożoną obawę przez zakażeniem (por. pkt. 2). Pozostałych wiernych obowiązuje udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. i do tego udziału usilnie zachęcamy.
•    Wierni uczestniczący w liturgii nadal powinni zasłaniać usta i nos oraz - jeśli nie są rodziną - zachować rozsądny dystans od siebie. Przebywający na zewnątrz świątyń mają mieć zasłonięte usta i nos lub zachować dystans (2m). Usta i nos mają mieć zasłonięte wszystkie osoby przyjmujące interesantów w kancelarii parafialnej czy zakrystii (chyba że dystans między nimi jest większy niż 2 m).
•    Dziękujemy  za udział w Oktawie Bożego Ciała.
•    Nasi Księża Jubilaci i Solenizanci dziękują za modlitwę, życzenia i wszelkie wyrazy życzliwości.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Dziękujemy wszystkim, wspierającym naszą parafię; dziękujemy za pomoc i życzliwość. Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Do-brodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Dzięki za dary na stół plebanijny. Konto para-fialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    Kancelaria parafialna czynna normalnie.
•    „Gość Niedzielny” wyłożony jest przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (22 CZERWCA):
•    O godz. 16.30 PRÓBA DLA DZIECI PRZED I KOMUNIĄ ŚW. Zbiórka w ogrodzie parafialnym.
•    O godz. 18.00 (Mszą św. w kościele) początek spotkania formacyjnego dla wszystkich kandydatów do bierzmowania III roku przygotowania. Planowane zakończenie o 19.15. Bierzmowanie najprawdopodobniej w czwartek 8 października br. o godz. 18.30 w naszym kościele parafialnym.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI. DZIEŃ OJCA (23 CZERWCA):
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji żyjących i ++ Ojców.

ŚRODA – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA (24 CZERWCA):
•    Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju. W jego trakcie będzie możliwość podjęcia się dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz wpisanie do Złotej Księgi.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (25 CZERWCA):
•    O godz. 16.30 PRÓBA DLA DZIECI PRZED I KOMUNIĄ ŚW. Zbiórka w ogrodzie parafialnym.
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji za ++ i poległych mieszkańców Farskiej Kolonii oraz o zdrowie i błogosła-wieństwo Boże dla wszystkich mieszkańców.
•    O godz. 18.30 „Rozmowy u Wawrzyńca", których gościem będzie ks. prof. Piotr Morciniec.  Temat: "Wierna miłość na boską miarę w warunkach ekstremalnych". Serdecznie zapraszamy!

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (26 CZERWCA):
•    Zakończenie roku szkolnego. Na godz. 18.00 zapraszamy uczniów, rodziców i pedagogów wszystkich poziomów edukacji na dziękczynną Mszę św.
•    O godz. 19.15 w kościele Bożego Ciała Msza św. Odnowy w Duchu Świętym.
•    O godz. 21.00 wyjdzie spod kościoła Nocna Droga Krzyżowa na Górę Świętej Anny. To jest ta sama, która miała odbyć się w kwietniu br. Szczegóły na plakacie. Zapisy w kancelarii.

SOBOTA –  DZIEŃ POWSZEDNI (27 CZERWCA):
•    W sobotę 4 lipca od 8.30 jesteśmy gotowi odwiedzić chorych i starszych parafian, ale wyłącznie na ich wyraźną prośbę i za zgodą ich najbliższych. Prosimy o zgłaszanie tej prośby w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania (także telefonicznie). Oczywiście, pragniemy zachować przy tym wskazania sanitarne.
•    O godz. 16.00 SPOWIEDŹ DLA DZIECI I RODZICÓW PRZED I KOMUNIĄ. Każde dziecko otrzyma pamiątkowy krzyżyk.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.
•    Początek dorocznej Pielgrzymki Mężczyzn i Młodzieńców na Górę Św. Anny. Program znajduje się na plakacie.  

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (28 CZERWCA):
•    48. rocznica ustanowienia diecezji opolskiej.
•    O godz. 7.00 Msza św. w szpitalu.
•    O godz. 13.00 Msza św. w czasie której pierwsza grupa naszych dzieci przystąpi do I Komunii Świętej. Tradycyjne nabożeństwo dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w poniedziałek 29 VI  po wieczornej Mszy św. odprawianej w intencji dzieci pierwszokomunijnych, ich bliskich i gości. W czasie nabożeństwa zostaną poświęcone pamiątki komunijne i zostaną wykonane zdjęcia. Planowana data kolejnej uroczystości pierwszokomunijnej to 27 IX br., godz. 13.00.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Decyzją Księdza Biskupa Opolskiego ks. Paweł LISOŃ od 26 VIII 2020 r. będzie wikariuszem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku.
•    Kolekta na potrzeby naszej parafii.
•    Oaza w dniach 27 VI - 9 VII organizuje spotkania formacyjne z animatorami. Zaproszeni uczniów od II klasy szkoły podstawowej po szkoły średnie (także, jeśli wcześniej nie uczestniczyli w Oazie). Koszt 240 zł. Szczegóły u ks. Daniela.
•    W kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę jubilatów małżeńskich na spotkanie z Księdzem Biskupem w Opolu (Srebrni Jubilaci – I niedziela września, Złoci – II niedziela września). W kancelarii prosimy podać: imiona i nazwisko, datę ślubu, dokładny adres z telefonem). Na podane adresy zostaną wysłane indywidualne zaproszenia, a w przypadku odwołania bądź ograniczenia dotychczasowej formuły pielgrzymek – specjalne listy Biskupa Opolskiego z pozdrowieniami, życzeniami i zaproszeniem do duchowego udziału we Mszy św. w ich intencji.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Maria RYGOŁ (l. 88, zmarła w Niemczech,  dawniej mieszkała w Strzelcach Op. przy ul. Krakowskiej; pogrzeb w piątek [26 VI] o godz. 11.00), Śp. Tadeusz MIELCARZ (l. 69, ul. Jordanowska). Wieczny odpoczynek...
•     Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie. Maryjo Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14421734
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5728
10017
55960
14313701
231549
249293
14421734

Twoje IP: 75.101.220.230
Czas: 2020-09-28 18:45:38