XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (28 CZERWCA 2020)

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (28 CZERWCA):
•    48. rocznica ustanowienia diecezji opolskiej.
•    O godz. 13.00 Msza św., w czasie której pierwsza grupa naszych dzieci przystąpi do I Komunii Świętej.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Sza-nujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Przypominamy, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza. Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Dziękujemy wszystkim, wspierającym naszą parafię; dziękujemy za pomoc i życzliwość. Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Dzięki za dary na stół plebanijny. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    W okresie wakacyjnym (od wtorku 30 czerwca br. do 30 sierpnia br.) kancelaria parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Sprawy pilne (pogrzeby, wezwania do chorych) załatwiamy o każdej porze. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 – w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.
•    „Gość Niedzielny” i "Mały Gość" - wyłożone przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA (29 CZERWCA):
•    Mszę Święte w naszym kościele o godz. 6.30; 7.00; 9.00; 10.00 i 18.00.
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji dzieci, które przyjęły po raz pierwszy Komunię św., w intencji ich bliskich i gości. Po Mszy św. nabożeństwo z poświęceniem pamiątek z I Komunii Świętej. Po nabożeństwie rozdamy pamiątkowe obrazki i wykonamy grupowe zdjęcia.
•    Kancelaria parafialna nieczynna.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI  (30 CZERWCA)

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (1 LIPCA)

CZWARTEK – PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (2 LIPCA)
•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ w końcu maja i w czerwcu br.

PIĄTEK – ŚWIĘTO  ŚW. TOMASZA,  APOSTOŁA. PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (3 LIPCA)

SOBOTA –  PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (4 LIPCA):
•    Od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych parafian, ale wyłącznie na ich wyraźną prośbę i za zgodą ich najbliższych.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym katecheza przedchrzcielna.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (5 LIPCA):
•    O godz. 7.00 Msza św. w szpitalu.
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    Kolekta na potrzeby seminarium i inne instytucje diecezjalne.
•  W kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę jubilatów małżeńskich na spotkanie z Księ-dzem Biskupem w Opolu (Srebrni Jubilaci – I niedziela września, Złoci – II niedziela września). W kancelarii prosimy podać: imiona i nazwisko, datę ślubu, dokładny adres z telefonem). Na podane adresy zostaną wysłane indywidualne zaproszenia, a w przypadku odwołania bądź ograniczenia dotychczasowej formuły pielgrzymek – specjalne listy Biskupa Opolskiego z pozdrowieniami, życzeniami i zaproszeniem do duchowego udziału we Mszy św. w ich intencji.
•    Do wieczności odeszła: Śp. Maria RYGOŁ (l. 88, zmarła w Niemczech,  dawniej mieszkała w Strzelcach Op. przy ul. Krakowskiej). Wieczny odpoczynek...
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy wyruszają na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy! Maryjo Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

194510

Twoje IP: 3.236.112.98