XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (5 lipca 2020)

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (5 LIPCA):
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Dziękujemy za sobotnią możliwość spotkania z chorymi i starszymi parafianami.
•    Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Przypominamy, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza. Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Dziękujemy wszystkim, wspierającym naszą parafię; dziękujemy za pomoc i życzliwość. Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Dzięki za dary na stół plebanijny. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziś kolekta na seminarium i inne instytucje diecezjalne.
•    W okresie wakacyjnym (do 30 sierpnia br.) kancelaria parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Sprawy pilne (pogrzeby, wezwania do chorych) załatwiamy o każdej porze. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół go-dziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 – w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.
•    Przepraszamy za trudności w kontaktowaniu się z plebanią w ostatnim tygodniu. Uszkodzona była linia telefoniczna.
•    „Gość Niedzielny” (o naszej parafii - zachęcamy!) - wyłożony przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE BŁ. MARII TERESY LEDÓCHOWSKIEJ, DZIEWICY (6 LIPCA):
•    Od godziny 8.00 ruszają zapisy na uczestnictwo w 44. pieszej pielgrzymce na Jasną Górę (odcinek z Góry Świętej Anny do Szczepanka); z powodu przepisów sanitarnych będzie mogło pójść jedynie 20 pielgrzymów. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI  (7 LIPCA)

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. JANA Z DUKLI, PREZBITERA (8 LIPCA)

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (9 LIPCA)

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (10 LIPCA)

SOBOTA –  ŚWIĘTO ŚW. BENEDYKTA, OPATA, PATRONA EUROPY (11 LIPCA):
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA (12 LIPCA):
•    O godz. 7.00 Msza św. w szpitalu.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    W kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę jubilatów małżeńskich na spotkanie z Księdzem Biskupem w Opolu (Srebrni Jubilaci – I niedziela września, Złoci – II niedziela września). W kancelarii prosimy podać: imiona i nazwisko, datę ślubu, dokładny adres z telefonem). Na podane adresy zostaną wysłane zaproszenia, a w przypadku odwołania bądź ograniczenia dotychczasowej formuły pielgrzymek – specjalne listy Biskupa Opolskiego z pozdrowieniami, życzeniami i zaproszeniem do duchowego udziału we Mszy św.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Marek SAWRYCKI (l. 49, zam. przy ul. Torowej); Śp. Gabriela GDAŃSKA (l. 57, zam. przy ul. Dębowej); Śp. Piotr KATERLA (L. 35, zam. przy ul. Kupieckiej); Śp. Irena KORNAFEL (l. 63, zam. przy ul. Jana Rychla; pogrzeb we wtorek 7 VII br. o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek...
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy wyruszają na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy! Maryjo Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Twoje IP: 54.160.19.155
Czas: 2020-08-11 06:11:43