XV NIEDZIELA ZWYKŁA (12 lipca 2020)

XV NIEDZIELA ZWYKŁA (12 LIPCA):
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Przypominamy, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza. Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Dziękujemy wszystkim, wspierającym naszą parafię; dziękujemy za pomoc i życzliwość. Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Dzięki za dary na stół plebanijny. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    W okresie wakacyjnym (do 30 sierpnia br.) kancelaria parafialna czynna będzie popo-łudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Sprawy pilne (po-grzeby, wezwania do chorych) załatwiamy o każdej porze. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 – w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.
•    „Gość Niedzielny” - wyłożony przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH PUSTELNIKÓW ANDRZEJA ŚWIERADA I BENEDYKTA. WSPOMNIENIE DOWOLNE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Z FATIMY (13 LIPCA):
•    Po wieczornej Mszy św. Różaniec Fatimski.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI  (14 LIPCA)

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. BONAWENTURY, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA (15 LIPCA):
•    S. Olga o godz. 15.00 zaprasza do Domu Wspólnoty Błogosławieństw osoby w wieku emerytalnym na spotkanie "Czy prawdą jest, że starość Panu Bogu się nie udała?"

CZWARTEK – WSPOMNIENIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Z GÓRY KARMEL (16 LIPCA):
•    O godz. 14.00 w kościele parafialnym spotkanie modlitewne Róż Różańcowych i Margaretek.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (17 LIPCA)

SOBOTA –  DZIEŃ POWSZEDNI (18 LIPCA):
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (19 LIPCA):
•    O godz. 7.00 Msza św. w szpitalu.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    W kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę jubilatów małżeńskich na spotkanie z Księdzem Biskupem w Opolu (Srebrni Jubilaci – I niedziela września, Złoci – II niedziela września). W kancelarii prosimy podać: imiona i nazwisko, datę ślubu, dokładny adres z telefonem). Na podane adresy zostaną wysłane zaproszenia, a w przypadku odwołania bądź ograniczenia dotychczasowej formuły pielgrzymek – specjalne listy Biskupa Opolskiego z pozdrowieniami, życzeniami i zaproszeniem do duchowego udziału we Mszy św.

•    Do wieczności odeszli: Śp. Irena KORNAFEL (l. 63, zam. przy ul. Jana Rychla); Śp. Krystyna PINKAWA (l. 80, zam. przy ul. Marka Prawego; pogrzeb w poniedziałek 13 VII br. o godz. 12.00); Śp. Agnieszka MIELNICKA zd. KRZYŻAŃSKA (l. 43, zam. w Niemczech, dawniej przy ul. Sosnowej; pogrzeb w poniedziałek 20 VII br. o godz. 10.00). Wieczny odpoczynek...
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy wyruszają na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy! Maryjo Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

14422029
14422029