XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (19 lipca 2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (19 LIPCA):   
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Czas epidemii zmusza nas do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przy-chodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na ze-wnątrz. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Przypominamy, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza. Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Dziękujemy wszystkim, wspierającym naszą parafię; dziękujemy za pomoc i życzliwość. Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Dzięki za dary na stół plebanijny. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    W okresie wakacyjnym (do 30 VIII) kancelaria czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Sprawy pilne (pogrzeby, wezwania do chorych) załatwiamy o każdej porze. W tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 – w ciągu tygodnia i w niedziele
w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.
•    „Gość Niedzielny” - wyłożony przy wyjściu z kościoła.
•    Ks. Daniel dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia Wakacyjnych Spotkań Forma-cyjnych Ruchu Światło-Życie:  ks. Proboszczowi za wsparcie na wielu polach, animatorom za prowadzenie grupek, Strzeleckiej Spółdzielni Socjalnej za posiłki, dzieciom i młodzieży za podjęcie się uczestnictwa przez dwa tygodnie w tej parafialnej Oazie, a w końcu Rodzicom za pozwolenie i umożliwienie wzięcia udziału swojemu potomstwu w tych spotkaniach (było nas 30, więc liczba niemała!).

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE BŁ. CZESŁAWA, PREZBITERA, PATRONA DIECEZJI OPOLSKIEJ (20 LIPCA)

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI  (21 LIPCA)

ŚRODA – ŚWIĘTO ŚW. MARII MAGDALENY (22 LIPCA):
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.

CZWARTEK – ŚWIĘTO ŚW. BRYGIDY, ZAKONNICY, PATRONKI EUROPY (23 LIPCA)

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚW. KINGI, DZIEWICY (24 LIPCA):
•    O godz. 19.00 w kościele św. Anny w Oleśnie odbędzie się pielgrzymka Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego. Mszy św. o godz. 19.00 będzie przewodniczyć Biskup Opolski Andrzej Czaja. Podczas pielgrzymki do wspólnoty zostaną włączone nowe członkinie. Zachęcamy Panie do wstępowania w szeregi Wspólnoty. Deklaracje wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

SOBOTA –  ŚWIĘTO ŚW. JAKUBA, APOSTOŁA. WSPOMNIENIE DOWOLNE ŚW. KRZYSZTOFA (25 LIPCA):
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.
•    O godz. 19.00 nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ŚW. ANNY, MATKI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, GŁÓWNEJ PATRONKI DIECEZJI OPOLSKIEJ (26 LIPCA):
•    Gościć będziemy w naszej parafii z błogosławieństwem prymicyjnym i Słowem Bożym księdza neoprezbitera z Dziewkowic - ks. Damiana SKLORZA.
•    O godz. 6.45 Msza św. do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Anny w intencji mieszkańców Gromady Mokre Łany.
•    O godz. 7.00 Msza św. w szpitalu.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne ku czci św. Krzysztofa z błogosławieństwem kierowców i poświęceniem pojazdów.
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji kierowców.
•    Kolekta  jako ofiara kierowców dla misjonarzy z diecezji opolskiej.
•     Strzelecka PKS informuje, że wzorem lat ubiegłych w dniu 26 VII br. (niedziela) uruchomione zostaną specjalne kursy autobusowe na Górę Św. Anny (na odpust ku czci św. Anny, suma odpustowa o godz. 11.00). Rozkład jazdy w gablotce i na stronie internetowej parafii.
•    W gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii odezwa Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Opolskich w związku ze wzmożoną aktywnością przestępców dokonujących oszustw na osobach starszych.
•    W kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę jubilatów małżeńskich na spotkanie z Księdzem Biskupem w Opolu (Srebrni Jubilaci – I niedziela września, Złoci – II niedziela września). W kancelarii prosimy podać: imiona i nazwisko, datę ślubu, dokładny adres z telefonem). Na podane adresy zostaną wysłane zaproszenia, a w przypadku odwołania bądź ograniczenia dotychczasowej formuły piel-grzymek – specjalne listy Biskupa Opolskiego.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Krystyna PINKAWA (l. 80, zam. przy ul. Marka Prawego); Śp. Irena WIECZOREK (l. 56, zam. Rynek); Śp. Mirosław WOŹNIAK (l. 59, zam. w Kalinowicach); Śp. Agnieszka MIELNICKA zd. KRZYŻAŃSKA (l. 43, zam. w Niemczech; pogrzeb w poniedziałek 20 VII br. o godz. 10.00). Wieczny odpoczynek...
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy wy-ruszają na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy! Maryjo Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14428233
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5263
6964
12227
14365774
238048
249293
14428233

Twoje IP: 34.200.236.68
Czas: 2020-09-29 19:32:23