NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ŚW. ANNY, MATKI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, GŁÓWNEJ PATRONKI DIECEZJI OPOLSKIEJ (26 LIPCA 2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ŚW. ANNY, MATKI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, GŁÓWNEJ PATRONKI DIECEZJI OPOLSKIEJ (26 LIPCA):   
•    Gościmy w naszej parafii z błogosławieństwem prymicyjnym i Słowem Bożym księdza neoprezbitera z Dziewkowic - ks. Damiana SKLORZA.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne ku czci św. Krzysztofa z błogosławieństwem kierowców i poświęceniem pojazdów.
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji kierowców.
•    Strzelecka PKS informuje, że wzorem lat ubiegłych uruchomione zostaną dziś specjalne kursy autobusowe na Górę Św. Anny (na odpust ku czci św. Anny, suma odpustowa o godz. 11.00). Rozkład jazdy w gablotce i na stronie internetowej parafii.
•    Czas epidemii zmusza nas do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przy-chodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na ze-wnątrz. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Przypominamy, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza. Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Dziękujemy wszystkim, wspierającym naszą parafię; dziękujemy za pomoc i życzliwość. Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Dzięki za dary na stół plebanijny. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziś kolekta  jako ofiara kierowców dla misjonarzy z diecezji opolskiej.
•    W okresie wakacyjnym (do 30 VIII) kancelaria czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Sprawy pilne (pogrzeby, wezwania do chorych) załatwiamy o każdej porze. W tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 – w ciągu tygodnia i w niedziele
w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.
•    „Gość Niedzielny” - wyłożony przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚW. JOACHIMA, OJCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY (27 LIPCA)

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. SZARBELA MAKHLUFA, PREZBITERA  (28 LIPCA)

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. MARTY (29 LIPCA)

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (30 LIPCA)

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚW. IGNACEGO  Z LOYOLI, PREZBITERA (31 LIPCA)

SOBOTA –  WSPOMNIENIE ŚW. ALFONSA MARII LIGUORIEGO, BISKUPA I DOKTORA KOSCIOŁA. PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (1 SIERPNIA):
•    Rozpoczynamy sierpień - tradycyjnie miesiąc trzeźwości w naszym kraju.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym katecheza przedchrzcielna.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (2 SIERPNIA):
•    O godz. 7.00 Msza św. w szpitalu.
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Kolekta  na seminarium duchowne.
•    9 sierpnia nasz odpust parafialny. Słowo Boże wygłosi i uroczystej Sumie o godz. 11.00 przewodniczyć będzie ks. Paweł Lisoń.
•    Odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę 8 sierpnia br. wyłącznie na ich wyraźną prośbę i za zgodą ich najbliższych. Prosimy o zgłaszanie tej prośby w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania (także telefonicznie). Oczywiście, pragniemy zachować przy tym wskazania sanitarne.
•    Na Górze św. Anny Międzynarodowa Pielgrzymka Motocyklistów. Mszy św. o godz. 11.30 przewodniczyć będzie emerytowany gliwicki biskup pomocniczy Gerard Kusz. Szczegóły na plakacie.

       Prosimy o odbieranie zdjęć z I Komuni Świętej w Foto Studio Hexa - Waldemar Burcek, Strzelce Opolskie, Plac Stefana Żeromskiego 5.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Agnieszka MIELNICKA zd. KRZYŻAŃSKA (l. 43, zam. w Niemczech); Piotr JOKIEL (l. 77, zam. przy ul. Dębowej); Śp. Zofia MAREK (l. 87, zam. w Niemczech); Śp. Gabryela BUKOWSKA (l. 83, zam. przy Rynku; pogrzeb we wtorek 28 VII br. o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek...
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy wy-ruszają na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy! Maryjo Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14398077
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3653
8381
32303
14313701
207892
249293
14398077

Twoje IP: 3.235.137.159
Czas: 2020-09-25 15:42:28