XXI NIEDZIELA ZWYKŁA (23 sierpnia 2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA (23 SIERPNIA):   
•    Księdzu Pawłowi dziękujemy za trzyletnią posługę w naszej parafii. Od środy 26 VIII podejmie obowiązki wikariusza w parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Koźlu. Życzymy Bożego błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej w nowym miejscu i zapewniamy o naszej modlitwie. Msza św. dziękczynna w intencji ks. Pawła dziś o godz. 11.30.
•    O godz. 17.00 Nabożeństwo Niedzielne połączone z koncertem (dyplomowym) organowym w wykonaniu Roberta SIGNUSA.
•    Odpust parafialny w Suchej. Suma odpustowa o godz. 11.00.
•    Dziękujemy uczestnikom naszego etapu Pielgrzymki Opolskiej.
•    Ks. radca Joachim DEMBONCZYK dziękuje za modlitwy i wyrazy życzliwości z okazji urodzin.
•    Czas epidemii zmusza nas do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. W efekcie wielu sugestii wiernych Komunia Święta będzie rozdzielana oddzielnie: Dla przyjmujących do ust - przy balaskach. Dla przyjmujących na rękę - przy ołtarzach bocznych. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Przypominamy, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza. Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Dziękujemy wszystkim, wspierającym naszą parafię; dziękujemy za pomoc i życzliwość. Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Dzięki za dary na stół plebanijny. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na potrzeby naszej parafii.
•    W okresie wakacyjnym (do 30 VIII) kancelaria czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Sprawy pilne (pogrzeby, wezwania do chorych) załatwiamy o każdej porze. W tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – je-dynie pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 – w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św.
o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.
•    „Gość Niedzielny” - wyłożony przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO ŚW. BARTŁOMIEJA, APOSTOŁA (24 SIERPNIA)

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI  (25 SIERPNIA):
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci MB Królowej Pokoju.

ŚRODA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ (26 SIERPNIA):
•    O godz. 9.00 Msza św. w intencji żyjących i ++ Czcicieli Matki Boskiej Częstochowskiej.
•    2. rocznica śmierci naszego dziekana i proboszcza z Rozmierzy ks. Andrzeja Kowolika. Msza św. w Rozmierzy w Jego intencji o godz. 19.00. W naszym kościele - o godz. 18.00.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚW. MONIKI (27 SIERPNIA):
•    Franciszkanie z Góry św. Anny zapraszają na odpust ku czci Aniołów Stróżów. Szczegóły na plakacie.

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚW. AUGUSTYNA, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA (28 SIERPNIA):
•     76. urodziny ks. radcy Józefa MROCHENIA. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00.

SOBOTA –  WSPOMNIENIE MĘCZEŃSTWA ŚW. JANA CHRZCICIELA (29 SIERPNIA):
•    11. rocznica konsekracji ks. biskupa Andrzeja Czai, biskupa opolskiego.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA (30 SIERPNIA):
•    Gościć będziemy ze Słowem Bożym w parafii ks. dra Roberta SADLAKA, prefekta Wyższego Między-diecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Kolekta na seminarium duchowne.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Kandydatom III roku przygotowań do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania przypominamy o konieczności złożenia w kancelarii parafialnej kwestionariusza do 13 września br. Osoby, które nie uczestniczyły w spotkaniu czerwcowym, powinny takie kwestionariusze i informacje odebrać w kancelarii parafialnej.
•    W sobotę 5 września od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych parafian wyłącznie na ich wy-raźną prośbę i za zgodą ich najbliższych. Prosimy o zgłaszanie tej prośby w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania (także telefonicznie).
•    W niedzielę 6 września br. dożynki parafialne. Msza św. dożynkowa o godz. 11.30.
•    We wtorek 1 września br. o godz. 11.30 Msza św. z  okazji powiatowych obchodów Dnia Weterana w intencji weteranów walczących o niepodległość Ojczyzny oraz za ich rodziny.
•    Bardzo serdecznie prosimy o uszanowanie godności cmentarza parafialnego (przejeżdżanie na rowerze, wprowadzanie psów). Prosimy także o niewrzucanie do kontenerów odpadów i śmieci przyniesionych spoza cmentarza!
•    Do wieczności odeszli: Śp. Zofia WYSOCKA (l. 80, zam. przy ul. Marka Prawego); Śp. Regina WYSZKOWSKA (l. 54,  zam. przy ul. Jankowskiego); Śp. Lesław STASZCZYSZYN (l. 58,  zam. w Błotnicy Strzeleckiej); Śp. Stanisław SEMCZYK (l. 65, zam. przy ul. J. Rychla); Śp. Anna KALICIAK (l. 72, zam. przy ul. A. Asnyka). Wieczny odpoczynek...
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14420456
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4450
10017
54682
14313701
230271
249293
14420456

Twoje IP: 18.208.202.194
Czas: 2020-09-28 14:58:14