XXII NIEDZIELA ZWYKŁA (30 sierpnia 2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA (30 SIERPNIA):   
•    Niedziela pastoralna. Gościmy w parafii ze Słowem Bożym ks. dra Roberta SADLAKA, prefekta Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Kolekta na seminarium duchowne.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Ks. radca Józef Mrocheń dziękuje za modlitwy i wyrazy życzliwości z okazji urodzin.
•    Dziękujemy panom organistom: Adamowi Jackowi i Karolowi Graca za posługę w czasie urlopu p. Dawida Gałuszki.
•    Biskup opolski dyspensuje od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji oraz tych, którzy odczuwają wzmożoną obawę przez zakażeniem. Podtrzymuje zniesienie ograniczenia liczby uczestników kultu religijnego wewnątrz kościołów i kaplic oraz uczestników pogrzebów, z zastrzeżeniem, że w procesji na cmentarz oraz w obrzędach na nim może uczestniczyć nie więcej niż 150 osób.
•    Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Komunia Święta jest rozdzielana oddzielnie: Dla przyjmujących do ust - przy balaskach. Dla przyjmujących na rękę - przy ołtarzach bocznych.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Dziękujemy wszystkim, wspierającym naszą parafię. Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Dzięki za dary na stół plebanijny. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie.
•    Od poniedziałku kancelaria parafialna czynna normalnie (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30). Tak samo z okazją do przystąpienia do spowiedzi św.
•    „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”- wyłożony przy wyjściu z kościoła.
•    Burmistrz Strzelec Opolskich zaprasza na Letni Koncert Orkiestry Strażackiej. Będzie to "Pożegnanie wakacji" z orkiestrą strażacką działającą przy Zarządzie Oddziału Miejsko-Gminnego związku OSP RP w Strzelcach Opolskich. Koncert odbędzie się dziś o godz. 17.00 przed naszym ratuszem. W programie rytmy strażackie, śląskie i biesiadne.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (31 SIERPNIA):
•    Po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.30)spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w sprawie Uroczystości I Komunii Św. 27 IX br. Obecność obowiązkowa.

WTOREK – WSPOMNIENIE BŁ. BRONISŁAWY, DZIEWICY, PATRONKI DIECEZJI OPOLSKIEJ (1 WRZEŚNIA):
•    O godz. 11.30 Msza św. z okazji powiatowych obchodów Dnia Weterana w intencji weteranów oraz za ich rodziny.
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna inaugurująca rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla szkół podstawowych, a o godz. 18.00 dla szkół średnich. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i rodziców. Na Mszy św. o godz. 16.30 poświęcenie przyborów szkolnych. Pół godziny przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. szkolnej w czwartek.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚW. GRZEGORZA WIELKIEGO, PAPIEŻA I DOKTORA KOŚCIOŁA. PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (3 WRZEŚNIA):
•    O godz. 19.00 spotkanie Oazy w domu katechetycznym.

PIĄTEK – PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (4 WRZEŚNIA)

SOBOTA –  PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (5 WRZEŚNIA):
•    Od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych parafian wyłącznie na ich wyraźną prośbę i za zgodą ich najbliższych. Prosimy o zgłaszanie tej prośby w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania (także telefonicznie).
•    O godz. 14.30 w kościele Bożego Ciała nabożeństwo i Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.
•    O godz. 19.00 katecheza przedchrzcielna.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA. DOŻYNKI PARAFIALNE (6 WRZEŚNIA):
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 11.30 Msza św. dożynkowa. Zapraszają Sołectwa Adamowice i Nowa Wieś.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Nauki przedmałżeńskie - 19 IX od godziny 9.00 odbędą się ostatnie w tym roku nauki przedmałżeńskie w naszej parafii. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii (również telefonicznie w godzinach jej pracy).
•    Obchody kalwaryjskie - 11 IX  o godz. 12.00 rozpoczęcie naszej 255. Pielgrzymki Parafialnej na Górę Św. Anny na obchody Podwyższenia Krzyża Świętego. Nie będzie noclegów na Górze św. Anny. Transport indywidualny. O godz. 20.00 Schole Dziecięca i Dominikańska będą animować nabożeństwo w bazylice. Zapisy w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do licznego udziału.
•    Odwołane zostały wrześniowe pielgrzymki jubilatów małżeńskich. Wszyscy zgłoszeni Jubilaci z odpowiednim wy-przedzeniem otrzymają życzenia Biskupa Opolskiego i informację o planowanej Mszy św. w ich intencji.
•    Kandydatom III roku przygotowań do przyjęcia bierzmowania przypominamy o konieczności złożenia w kancelarii kwestionariusza do 13 IX. Osoby, które wciąż ich nie odebrały, powinny takie kwestionariusze i informacje odebrać w kancelarii.
•    Bardzo serdecznie prosimy o uszanowanie godności cmentarza parafialnego (przejeżdżanie na rowerze, wprowadzanie psów). Prosimy także o niewrzucanie do kontenerów odpadów i śmieci przyniesionych spoza cmentarza!
•    Do wieczności odeszli: Śp. Zdzisław BANASZAK (l. 81, zam. przy ul. Dworcowa); Śp. Karol TKOCZ (l. 86, zam. w DPS Szymiszów); Śp. Anna POPANDA(l. 72,  zam. przy ul. Opolskiej); Śp. Stefania KOLL(l. 82, zam. w Niemczech). Wieczny odpoczynek...
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14420385
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4379
10017
54611
14313701
230200
249293
14420385

Twoje IP: 18.208.202.194
Czas: 2020-09-28 14:45:59