XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (27 września 2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (27 WRZEŚNIA):   
•     106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw za uchodźców pod hasłem: «Umrzeć z nadziei«. Papież Franciszek w swoim orędziu na ten dzień podkreśla, że osoby przesiedlone dają nam możliwość spotkania z Panem. „W każdym z nich jest obecny Jezus zmuszony, jak w czasach Heroda, do ucieczki, aby siebie ocalić. Jesteśmy wezwani, by w ich twarzach rozpoznać oblicze Chrystusa głodnego, spragnionego, nagiego, chorego, obcego i więźnia, który jest dla nas wyzwaniem (por. Mt 25, 31-46). Jeśli Go rozpoznamy, to my będziemy Mu dziękować za to, że mogliśmy Go spotkać, miłować i służyć Mu». W naszej diecezji Modlitwę za Uchodźców poprowadzi biskup opolski Andrzej Czaja wraz ze wspólnotą wolontariuszy Domu Nadziei. Odbędzie się ona w piątek 2 X o godz. 19.30 w kościele  pw. Św. Sebastiana w Opolu. Do udziału w niej serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie.
•    O godz. 13.00 Uroczystość I Komunii Świętej.
•    Nabożeństwo niedzielne o godz. 17.30.
•    Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy osób w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji oraz odczuwających wzmożoną obawę przez zakażeniem. W procesjach na cmentarz oraz w obrzędach na nim może uczestniczyć nie więcej niż 150 osób.
•    Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Zachowajmy porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Komunia Święta jest rozdzielana oddzielnie: Dla przyjmujących do ust - przy balaskach. Dla przyjmujących na rękę - przy ołtarzach bocznych.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Dziękujemy wszystkim, wspierającym naszą parafię. Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Dzięki za dary na stół plebanijny. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na potrzeby  naszej parafii.
•    Dziś upływa termin składania deklaracji zgłaszających dzieci do przygotowania do I Komunii Św., która odbędzie się 9 V 2021 r.
•    Na stronie www.mlodzistrzelce.pl znajduje się formularz zapisów dla wszystkich kandydatów do bierzmowania, który będzie aktywny do niedzieli 4 X 2020 r.
•    Prasa katolicka  jest wyłożona przy wyjściu z kościoła. W „Gościu” artykuł o naszych Siostrach Wspólnoty Błogosławieństw.

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚW. WACŁAWA, MĘCZENNIKA (28 WRZEŚNIA)

WTOREK – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA (29 WRZEŚNIA):
•    O godz. 18.45 spotkanie Diakonii Wyzwolenia Człowieka w domu katechetycznym.

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. HIERONIMA, PREZBITERA I DOKTORA KOŚCIOŁA (30 WRZEŚNIA)
•    O godz. 18.00 w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania: uczniów od klas VI chcących rozpocząć przygotowanie. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św., a po niej część organizacyjna. Wrześniowe spotkania dla kandydatów, którzy przyjmą sakrament bierzmowania 8 X br. według ustaleń z animatorami.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS, DZIEWICY I DOKTORA KOŚCIOŁA. PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (1 PAŹDZIERNIKA):
•    Rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich do udziału w codziennej Mszy i w nabożeństwie różańcowym. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Za odmówienie różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W zakrystii znajduje się lista, na którą mogą się zapisywać grupy i wspólnoty modlitewne do prowadzenia tych nabożeństw.
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od 16.00 spowiedź dla dzieci. Po Mszy próba Scholi Dziecięcej w salkach.
•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ w końcu sierpnia i we wrześniu br.
•    O godz. 19.00 spotkanie Oazy w domu katechetycznym.

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH ANIOŁÓW STRÓŻÓW. PIERWSZY PIĄTEK MISIĄCA (2 PAŹDZIERNIKA):
•    O godz. 19.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w domu katechetycznym.

SOBOTA –  PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (3 PAŹDZIERNIKA):
•    Od godz. 8.30 odwiedziny naszych chorych i starszych parafian.
•    O godz. 11.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych w domu katechetycznym.
•    O godz. 14.30 w kościele Bożego Ciała nabożeństwo i Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.
•    Wszystkich, niezależnie od wieku, którzy chcą swoim talentem ubogacać liturgię w naszej parafii, zapraszamy na próbę chóru w sobotę o godzinie 17.00.
•    O godz. 19.00 w kościele parafialnym Wieczór ze św. Tereską prowadzony przez siostry ze Wspólnoty Błogosławieństw.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym katecheza przedchrzcielna

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (4 PAŹDZIERNIKA):
•    Niedziela św. Franciszka. Ogólnopolskie święto chrześcijańskiej ekologii integralnej, organizowane po raz trzeci przez Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska. Rozpoznając, jak ważnym zadaniem dla nas wszystkich jest dziś ochrona naszego wspólnego domu wraz z jego najuboższymi mieszkańcami, Światowy Ruch na Rzecz Środowiska z poparciem Pasterzy Kościoła w Polsce zachęca, by poprzez modlitwę i działanie w ramach programu «Zielone Parafie» wziąć udział w obchodach Niedzieli św. Franciszka 4 X 2020 r. Szczegóły na: www.zieloneparafie.pl.
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.00 Koncert "Ave Maria przez wieki" kwartetu smyczkowego ANGELUS. Kwartet smyczkowy "Angelus" (Ewa Andruszkiewicz - I skrzypce, Małgorzata Sosnowska - II skrzypce, Sabina Sułkowska-Uronek – altówka, Mirosław Makowski – wiolonczela) powstał w 2002 roku i związany jest profesjonalnie z  Filharmonią Opolską i Opolszczyzną. Prezentuje bardzo bogaty i różnorodny repertuar koncertowy, od muzyki klasycznej, sakralnej, patriotycznej, po filmową i rozrywkową, czego rezonansem są liczne koncerty kameralne w całej Polsce oraz uznanie i współpraca z włodarzami regionu opolskiego i mediami.
•    Zbiórka na Świętopietrze przeniesiona z 29 VI (Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła).
•    W środę 7 X br. Autokarowa Parafialna Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie w kościele o godz. 8.30 potem wyjazd autokarami z Rynku. Msza św. przed Cudownym Obrazem o godz. 11.00. Droga Krzyżowa na Wałach o godz. 14.00. Powrót ok. godz. 16.00. Koszt – 25 zł. Zapisy w kancelarii.
•    W czwartek 8 X br. o godz. 18.30 w naszym kościele młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk ks. bp. Pawła Stobrawy.
•    W niedzielę 11 X br. XX Dzień Papieski. Schola Dominikańska będzie rozprowadzać papieskie kremówki.
•    W niedzielę 11 X br. o godz. 14.00 w kościele seminaryjnym św. Jadwigi w Opolu odbędzie się pielgrzymka Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego.
•    W sobotę 17 X br.  Pielgrzymka Chórów Kościelnych na Górę św. Anny.
•    W sobotę 17 X br. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę Św. Anny.
•    Bardzo prosimy o uszanowanie godności cmentarza parafialnego (przejeżdżanie na rowerze, wprowadzanie psów). Prosimy o niewrzucanie do kontenerów odpadów i śmieci przyniesionych spoza cmentarza!
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14605116
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2600
8065
24181
14540704
168729
246202
14605116

Twoje IP: 54.236.35.159
Czas: 2020-10-29 09:58:44