XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (4 października 2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (4 WRZEŚNIA):   
•    Niedziela św. Franciszka. Ogólnopolskie święto chrześcijańskiej ekologii integralnej, organizowane po raz trzeci przez Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska. Rozpoznając, jak ważnym zadaniem dla nas wszystkich jest dziś ochrona naszego wspólnego domu wraz z jego najuboższymi mieszkańcami, Światowy Ruch na Rzecz Środowiska z poparciem Pasterzy Kościoła w Polsce zachęca, by poprzez modlitwę i działanie w ramach programu «Zielone Parafie» wziąć udział w obchodach Niedzieli św. Franciszka 4 X 2020 r. Szczegóły na: www.zieloneparafie.pl.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.00 Koncert "Ave Maria przez wieki" kwartetu smyczkowego ANGELUS. Kwartet smyczkowy "Angelus" (Ewa Andruszkiewicz - I skrzypce, Małgorzata Sosnowska - II skrzypce, Sabina Sułkowska-Uronek – altówka, Mirosław Makowski – wiolonczela) powstał w 2002 roku i związany jest profesjonalnie z  Filharmonią Opolską i Opolszczyzną. Prezentuje bardzo bogaty i różnorodny repertuar koncertowy, od muzyki klasycznej, sakralnej, patriotycznej, po filmową i rozrywkową, czego rezonansem są liczne koncerty kameralne w całej Polsce oraz uznanie i współpraca z włodarzami regionu opolskiego i mediami.
•    Zachęcamy wszystkich do udziału w codziennej Mszy i w nabożeństwie różańcowym. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Za odmówienie różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W zakrystii znajduje się lista, na którą mogą się zapisywać grupy i wspólnoty modlitewne do prowadzenia tych nabożeństw.
•    Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy osób w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji oraz odczuwających wzmożoną obawę przez zakażeniem. W procesjach na cmentarz oraz w obrzędach na nim może uczestniczyć nie więcej niż 150 osób.
•    Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Zachowajmy porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Komunia Święta jest rozdzielana oddzielnie: Dla przyjmujących do ust - przy balaskach. Dla przyjmujących na rękę - przy ołtarzach bocznych.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Dziękujemy wszystkim, wspierającym naszą parafię. Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone
w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Dzięki za dary na stół plebanijny. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
•    Dziękujemy za sobotnią możliwość spotkania z chorymi i starszymi parafianami.
•    Dziś mija termin zgłoszeń kandydatów do bierzmowania na I, II i III rok przygotowania. Formularz na stronie www.mlodzistrzelce.pl Spotkanie II roku z ks. Danielem we wtorek 20 października o godz. 18.30 w kościele.
•    Próby dla młodzieży mającej przyjąć sakrament bierzmowania 8 października odbędą się w poniedziałek i środę o godz. 19.00 w kościele.
•    Prasa katolicka  jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚW. FAUSTYNY KOWALSKIEJ, DZIEWICY (5 PAŹDZIERNIKA)

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (6 PAŹDZIERNIKA):
•    49. rocznica śmierci ks. proboszcza Faustyna ZBANIUSZKA. Msza św. w Jego intencji o godz. 7.00.

ŚRODA – WSPOMNIENIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY RÓŻAŃCOWEJ (7 PAŹDZIERNIKA)
•     O godz. 7.00 Msza św. w intencji czcicieli Matki Boskiej Różańcowej z racji Wspomnienia NMP Różańcowej.
•    Autokarowa Parafialna Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie w kościele o godz. 8.30 potem wyjazd autokarami z Rynku. Msza św. przed Cudownym Obrazem o godz. 11.00. Droga Krzyżowa na Wałach o godz. 14.00. Powrót ok. godz. 16.00. Koszt – 25 zł. Zapisy do poniedziałku włącznie w kancelarii.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (8 PAŹDZIERNIKA):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od 16.00 spowiedź dla dzieci. Po Mszy św. próba Scholi Dziecięcej w salkach.
•    O godz. 18.30 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania (młodzież z Dziewkowic, Dolnej i naszej parafii). Sakramentu udzieli ks. bp Paweł STOBRAWA. Różaniec jak zwykle o godz. 17.30, WYJĄTKOWO NIE BĘDZIE MSZY O GODZ. 18.00 (INTENCJE ZOSTANĄ ODPRAWIONE O GODZ. 18.30).

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (9 PAŹDZIERNIKA):
•    Na godz. 19.00 Odnowa w Duchu Świętym zaprasza do domu katechetycznego na Rekolekcje Ewangelizacyjne.

SOBOTA –  DZIEŃ POWSZEDNI (10 PAŹDZIERNIKA):
•    O godz. 10.00 spotkanie Marianek w byłym klasztorze sióstr służebniczek przy ul. Parafialnej 2.
•    O godz. 10.00 zbiórka kandydatów i ministrantów w domu katechetycznym.
•    Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w domu katechetycznym o godz. 9.00 dla chłopców, a o 11.00 dla dziewczynek.
•    O godz. 15.30 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania (młodzież z Rożniątowa, Szymiszowa i z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego). Sakramentu udzieli ks. bp Paweł STOBRAWA.
•    WYJĄTKOWO okazja do Spowiedzi św. od godz. 18.00. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30.
•    O godz. 17.00 próba chóru.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (11 PAŹDZIERNIKA):
•    XX Dzień Papieski. Schola Dominikańska będzie rozprowadzać papieskie kremówki.
•    O godz. 17.30 Nieszpory Niedzielne.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 14.00 w kościele seminaryjnym św. Jadwigi w Opolu odbędzie się pielgrzymka Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego.
•    W sobotę 17 X br.  Pielgrzymka Chórów Kościelnych na Górę św. Anny.
•    W sobotę 17 X br. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę Św. Anny.
•    Bardzo prosimy o uszanowanie godności cmentarza parafialnego (przejeżdżanie na rowerze, wprowadzanie psów). Prosimy o niewrzucanie do kontenerów odpadów i śmieci przyniesionych spoza cmentarza!
•    Do wieczności odeszli: Śp. Elżbieta DĄBROWSKA (l. 41, zam. przy ul. J. Rychla), Śp. Jakubina PIENIAK (l. 92, zam. przy ul. Krakowskiej; pogrzeb we wtorek o godz. 12.00).
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14605296
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2780
8065
24361
14540704
168909
246202
14605296

Twoje IP: 54.236.35.159
Czas: 2020-10-29 10:28:49