XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (15 listopada 2020)

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (15 LISTOPADA):
•    IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: Wyciągnij rękę do ubogiego. O godz. 11.30 Msza św. w tej intencji. Przed kościołem odbędzie się również zbiórka do puszek z przeznaczeniem na  wsparcie funkcjonowania w okresie zimowym punktu „Przytulisko” przy ul. M. Prawego 30b. Jest to miejsce, w którym osoby potrzebujące wsparcia mogą skorzystać z doraźnej pomocy.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo niedzielne.
•    Na cmentarzach podczas pogrzebów nie obowiązuje limit liczby osób, lecz dystansowanie się na odległość nie mniejszą niż 1,5 m oraz zasłanianie ust i nosa.
•    Wciąż obowiązuje ograniczenie liczby osób mogących brać udział w zgromadzeniach religijnych (1 os./15m2). Dla naszego kościoła parafialnego liczba ta wynosi – 74 wiernych, dla kościoła Bożego Ciała - 15 wiernych.
•    Nadal obowiązuje dyspensa Biskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej udzielona osobom w podeszłym wieku i innym poważnie zagrożonym z uwagi na tzw. choro-by towarzyszące czy stan błogosławiony, osobom z objawami infekcji, przebywającym w kwarantannie i samoizolacji, odczuwającym wzmożoną obawę przed zakażeniem oraz tym wszystkim, którzy nie z własnej winy nie mogą uczestniczyć w Eucharystii (np. ze względu na ustanowione ograniczenia nie dostaną się do kościoła).
•    Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Nawet zachowując dystans należy mieć zasłonięte usta i nos. Komunia Święta jest rozdzielana oddzielnie: Dla przyjmujących do ust - przy balaskach. Dla przyjmujących na rękę - przy ołtarzach bocznych.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Zachęcamy wszystkich, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć we Mszach świętych i nabożeństwach do duchowego uczestnictwa w internetowych transmisjach nabożeństw z naszego kościoła. Link na naszej stronie internetowej.
•    Zawieszone zostają wszystkie spotkania formacyjne organizowane dla dzieci i młodzieży.
•    Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Dzięki za dary na stół plebanijny. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Na Kościół w potrzebie przed tygodniem zebraliśmy 1175 PLN i 15 euro. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    Prasa katolicka  jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA KATEDRALNEGO W OPOLU (16 LISTOPADA)

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. ELŻBIETY WĘGIERSKIEJ, ZAKONNICY (17 LISTOPADA)

ŚRODA – WSPOMNIENIE BŁ. KAROLINY KÓZKÓWNY, DZIEWICY I MĘCZENNICY (18 LISTOPADA)

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (19 LISTOPADA):
•    Nie będzie aż do odwołania Mszy św. szkolnych. Intencje przyjęte na tę porę będą odprawione na Mszy o godz. 18.00.

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚW. RAFAŁA KALINOWSKIEGO, PREZBITERA (20 LISTOPADA)

SOBOTA –  WSPOMNIENIE OFIAROWANIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY (21 LISTOPADA):
•    Dzień św. Tarsycjusza, patrona Liturgicznej Służby Ołtarza.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.

NIEDZIELA  - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA (22 LISTOPADA):
•    O godz. 11.30 Msza św. w intencji kolejarzy.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    O godz. 18.00 Msza św. za wstawiennictwem św. Cecylii w intencji Chóru, Scholi Dziecięcej, Scholi Dominikańskiej i naszych organistów oraz ich rodzin, a także o radość życia wiecznego dla ++ organistów i członków chóru i scholi.
•    Kolekta na potrzeby parafii. Do puszek na remont katedry opolskiej.
•    W Foto-Studio HEXA przy pl. Żeromskiego możliwość odbioru filmu i zdjęć z Uroczystości I Komunii Św.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Józef MALCHEREK (l. 84, zam. przy ul. Wawrzyńca Świerzego); Śp. Arnold KRYSZTALIK (l. 64, zam. przy ul. Krakowskiej); Śp. Franciszek SWADŹBA (l. 80, zam. przy ul. Jana Rychla); Śp. Irena KAZAN (l. 87, zam. przy ul. Żwirki i Wigury, dawniej przy ul. 1 Maja); Śp. Cecylia BIENIEK (l. 74, zam. przy ul. Krakowskiej); Śp. Cecylia GORZEL (l. 88, zam. przy ul. Moniuszki); Śp. Aleksander ZYSNARSKI (l. 70, zam. przy ul. Stefana kard. Wyszyńskiego; pogrzeb w poniedziałek (16 XI) o godz. 12.00); Śp. Irena CYPROWSKA (l. 85, zam. przy ul. Jana Rychla; pogrzeb we wtorek (17 XI) o godz. 11.00); Śp. Janina SZULC (l. 96, zam. przy ul. Jana Rychla; data pogrzebu nie została jeszcze ustalona); Śp. Stanisław TOŁKACZ (zam. przy Rynku; data pogrzebu nie została jeszcze ustalona); Śp. Zofia KRAWCZYK (l. 87, zam. przy ul. J. Rychla; data pogrzebu nie została jeszcze ustalona). Wieczny odpoczynek ….
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

202394

Twoje IP: 3.237.66.86