NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA (22 LISTOPADA 2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA  - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA (22 LISTOPADA):    
•    11.30 Msza św. w intencji kolejarzy.
•    O godz. 11.30 Msza św. za wstawiennictwem św. Cecylii w intencji Chóru, Scholi Dziecięcej, Scholi Dominikańskiej i naszych organistów oraz ich rodzin, a także o radość życia wiecznego dla ++ organistów i członków chóru i scholi.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo niedzielne.
•    Na cmentarzach podczas pogrzebów nie obowiązuje limit liczby osób, lecz dystansowanie się na odległość nie mniejszą niż 1,5 m oraz zasłanianie ust i nosa.
•    Wciąż obowiązuje ograniczenie liczby osób mogących brać udział w zgromadzeniach religijnych (1 os./15m2). Dla naszego kościoła parafialnego liczba ta wynosi – 74 wiernych, dla kościoła Bożego Ciała - 15 wiernych.
•    Nadal obowiązuje dyspensa Biskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej udzielona osobom w podeszłym wieku i innym poważnie zagrożonym z uwagi na tzw. choro-by towarzyszące czy stan błogosławiony, osobom z objawami infekcji, przebywającym w kwarantannie i samoizolacji, odczuwającym wzmożoną obawę przed zakażeniem oraz tym wszystkim, którzy nie z własnej winy nie mogą uczestniczyć w Eucharystii (np. ze względu na ustanowione ograniczenia nie dostaną się do kościoła).
•    Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Nawet zachowując dystans należy mieć zasłonięte usta i nos. Komunia Święta jest rozdzielana oddzielnie: Dla przyjmujących do ust - przy balaskach. Dla przyjmujących na rękę - przy ołtarzach bocznych.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Zachęcamy wszystkich, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć we Mszach świętych i nabożeństwach do duchowego uczestnictwa w internetowych transmisjach nabożeństw z naszego kościoła. Link na naszej stronie internetowej.
•    Zawieszone zostają wszystkie spotkania formacyjne organizowane dla dzieci i młodzieży.
•    Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Dzięki za dary na stół plebanijny. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Na „Przytulisko” przed tygodniem zebraliśmy 2696 PLN. Pani Burmistrz Maria Feliniak serdecznie dziękuje w imieniu organizatorów wszystkim darczyńcom. Dziś kolekta na po-trzeby parafii. Do puszek na remont katedry opolskiej.
•    Firmie LEMEX S. C. Strzelce Opolskie dziękujemy za legalizację gaśnic w kościołach i obiektach parafialnych.
•    Prasa katolicka  jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (23 LISTOPADA):
•    W kancelarii parafialnej można nabywać opłatki.

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH MĘCZENNIKÓW ANDRZEJA DUNG-LAC, PREZBITERA I TOWARZYSZY  (24 LISTOPADA)

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (25 LISTOPADA):
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (26 LISTOPADA):
•    Nie będzie aż do odwołania Mszy św. szkolnych. Intencje przyjęte na tę porę będą odprawione o godz. 18.00.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (27 LISTOPADA)

SOBOTA –  DZIEŃ POWSZEDNI (28 LISTOPADA):
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.

 I NIEDZIELA ADWENTU (29 LISTOPADA):
•    Rozpoczyna się nowy rok kościelny i okres Adwentu.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo adwentowe z poświęceniem wianków adwentowych oraz opłatków.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    W Foto-Studio HEXA przy pl. Żeromskiego możliwość odbioru filmu i zdjęć z Uroczystości I Komunii Św.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Aleksander ZYSNARSKI (l. 70, zam. przy ul. Stefana kard. Wyszyńskiego); Śp. Irena CYPROWSKA (l. 85, zam. przy ul. Jana Rychla); Śp. Tomasz OBRUSZNIK (l. 85, zam. przy ul. Jana Rychla); Śp. Zofia ŁODZIANA (l. 91, zam. przy ul. Mickiewicza); Śp. Michał MARCINIAK (l. 80, zam. w Prudniku); Śp. Katarzyna DOMERECKA (l. 91, zam. przy ul. Jana Rychla); Śp. Tomasz BELOWSKI (l. 32, zam. przy ul. Matejki ); Śp. Zofia KRAWCZYK (l. 87, zam. przy ul. Jana Rychla); Śp. Otylia GRYSKO (l. 78, zam. przy ul. Mickiewicza); Śp. Zbigniew RADOŃ (l. 80, zam. przy ul. Wawrzyńca Świerzego; pogrzeb w poniedziałek (23 XI) o godz. 11.00); Śp. Stanisław TOŁKACZ (l. 87, zam. przy Rynku; pogrzeb w piątek (27 XI) o godz. 12.00); Śp. Janina SZULC (l. 96, zam. przy ul. Jana Rychla; data pogrzebu nie została jeszcze ustalona);  Śp. Bernard STACH (l. 57, zam. przy ul. Wawrzyńca Świerzego; data pogrzebu nie została jeszcze ustalona); Śp. Janusz KRUCZKOWSKI (l. 87, zam. przy ul. Kościuszki, Msza św. w Jego intencji w sobotę (21 XI) w naszym kościele o godz. 18.00. Pochówek 30 XI br. we Włocławku). Wieczny odpoczynek ….
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

15786677
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4202
25898
49308
15703239
112448
221070
15786677

Twoje IP: 3.235.41.241
Czas: 2021-04-16 07:10:57