I NIEDZIELA ADWENTU (29 listopada 2020)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU (29 LISTOPADA):    
•    Rozpoczyna się nowy rok kościelny i okres Adwentu. Od poniedziałku, 30 listopada, codziennie, z wyjątkiem niedziel, zapraszamy na Msze św.  roratnie (dla dorosłych o 6.15, dla dzieci o 18.00. Na Mszach św. dla dzieci nie będzie procesji z lampionami. Prosimy, by dzieci po przyjściu do kościoła od razu siadały z lampionami do ławek). Nie będzie Mszy św. szkolnych.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo adwentowe z poświęceniem wianków adwentowych, lampionów i opłatków.
•    W obrzędach kultu religijnego w kościołach i kaplicach nadal nie może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 15 metrów kwadratowych, zachowując dystans nie mniejszy niż 1,5 m i mając zasłonięte usta i nos. Na zewnątrz kościoła obowiązuje tylko zasada dystansowania się i obowiązek zasłonięcia ust i nosa.
•    Wciąż obowiązuje ograniczenie liczby osób mogących brać udział w zgromadzeniach religijnych (1 os./15m2). Dla naszego kościoła parafialnego liczba ta wynosi – 74 wiernych, dla kościoła Bożego Ciała - 15 wiernych.
•    Nadal obowiązuje dyspensa Biskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej udzielona osobom w podeszłym wieku i innym poważnie zagrożonym z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony, osobom z objawami infekcji, przebywającym w kwarantannie i samoizolacji, odczuwającym wzmożoną obawę przed zakażeniem oraz tym wszystkim, którzy nie z własnej winy nie mogą uczestniczyć w Eucharystii (np. ze względu na ustanowione ograniczenia nie dostaną się do kościoła).
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Zachęcamy wszystkich, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć we Mszach świętych i nabożeństwach do duchowego uczestnictwa w internetowych transmisjach nabożeństw z naszego kościoła. Link na naszej stronie internetowej.
•    Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Dzięki za dary na stół plebanijny. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    Prasa katolicka  jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA, APOSTOŁA (30 LISTOPADA):
•    W kancelarii parafialnej można nabywać opłatki  i świece wigilijne.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (1 GRUDNIA)

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (2 GRUDNIA)

CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚW. FRANCISZKA KSAWEREGO, PREZBITERA. PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (3 GRUDNIA):
•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ w końcu października i w listopadzie br.
•    W czwartki Ostatnie roraty w mieście w kościele parafialnym o godz. 19.30 (oprawa muzyczna - Schola Dominikańska).

PIĄTEK – PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (4 GRUDNIA)

SOBOTA –  PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (5 GRUDNIA):
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym katecheza przedchrzcielna.
•    Strzelecka Oaza, jak w latach poprzednich, proponuje najmłodszym odwiedziny św. Mikołaja (z zachowaniem reżimu sanitarnego). Zgłoszenia do piątku pod numerem telefonu: 535-865-433.

II NIEDZIELA ADWENTU (6 GRUDNIA):
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo adwentowe.
•    Kolekta na seminarium duchowne i inne instytucje diecezjalne.
•    Tych, którzy chcieliby ofiarować choinki do dekoracji kościoła prosimy o zgłaszanie tego w kancelarii parafialnej. Apelujemy także jak co roku, do dobrych serc Parafian i Gości o fundowanie roratnich nagród dla dzieci.
•    W Foto-Studio HEXA przy pl. Żeromskiego możliwość odbioru filmu i zdjęć z Uroczystości I Komunii Św.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Zbigniew RADOŃ (l. 80, zam. przy ul. Wawrzyńca Świerzego); Śp. Józef JASIŃSKI (l. 79, zam. przy ul. Jana Rychla); Śp. Stanisław TOŁKACZ (l. 87, zam. przy Rynku); Śp. Janina SZULC (l. 96, zam. przy ul. Jana Rychla); Śp. Janusz KRUCZKOWSKI (l. 87, zam. przy ul. Kościuszki);  Śp. Bernard STACH (l. 57, zam. przy ul. Wawrzyńca Świerzego; data pogrzebu nie została jeszcze ustalona). Wieczny odpoczynek ….
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

15165435
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4638
6875
19683
15098964
124037
213739
15165435

Twoje IP: 3.232.96.22
Czas: 2021-01-20 14:14:58