IV NIEDZIELA ADWENTU (20 grudnia 2020)

IV NIEDZIELA ADWENTU (20 GRUDNIA):    
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo adwentowe.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w intencji Obrony Życia.
•    Msze św.  roratnie (dla dorosłych o 6.15, dla dzieci o 18.00) do środy 23 XII 2020. Dziękujemy fundatorom roratnich nagród dla dzieci.
•    Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek i wtorek. W okresie świątecznym nieczynna do 2 stycznia 2021 r.
•    Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom choinek, także Nadleśnictwu Strzelce Opolskie.
•  Panom: Arnoldowi i Tomaszowi KOZIOŁ, Henrykowi DONAT, Tomaszowi KAŁUŻA, Andrzejowi GRUSZKA, Alfredowi SOLGA, Grzegorzowi KOZIOŁ, Patrykowi FOIK i Firmie p. Marcina LASONCZYK – DZIĘKUJEMY ZA WYCIĘCIE I PRZYWIEZIENIE CHOINEK.
•    Dziękujemy Panom: Hubertowi, Piotrowi i Henrykowi SKÓRA, Józefowi JENDRZEJEK, Alfredowi GUZ, Arnoldowi KOZIOŁ, Alfredowi SOLGA i naszym Kościelnym za ustawienie choinek w kościele.
•    Spowiedź przedświąteczna: 6.15-10.00 i 16.00-19.00, a w Wigilię Bożego Narodzenia 6.15-10.00 oraz 15.00-16.00. Dzisiaj w czasie wszystkich Mszy św. Plan spowiedzi przedświątecznej w gablocie, Informatorze i na stronie internetowej parafii.
•    W obrzędach kultu religijnego w kościołach i kaplicach nadal nie może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 15 metrów kwadratowych, zachowując dystans nie mniejszy niż 1,5 m i mając zasłonięte usta i nos. Na zewnątrz kościoła obowiązuje tylko zasada dystansowania się i obowiązek zasłonięcia ust i nosa.
•    Wciąż obowiązuje ograniczenie liczby osób mogących brać udział w zgromadzeniach religijnych (1 os./15m2). Dla naszego kościoła para-fialnego liczba ta wynosi – 74 wiernych, dla kościoła Bożego Ciała - 15 wiernych.
•    Nadal obowiązuje dyspensa Biskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej udzielona osobom w pode-szłym wieku i innym poważnie zagrożonym z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony, osobom z objawami infekcji, przebywającym w kwarantannie i samoizolacji, odczuwającym wzmożoną obawę przed zakażeniem oraz tym wszystkim, którzy nie z własnej winy nie mogą uczestniczyć w Eucharystii (np. ze względu na ustanowione ograniczenia nie dostaną się do kościoła).
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Zachęcamy wszystkich, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć we Mszach świętych i nabożeństwach do duchowego uczestnictwa w in-ternetowych transmisjach nabożeństw z naszego kościoła. Link na naszej stronie internetowej.
•    Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancela-rii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Dzięki za dary na stół pleba-nijny. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na organizację Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
•    Prasa katolicka  jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (21 GRUDNIA):
•    O godzinie 19.30 w kościele parafialnym Ostatnie roraty w mieście.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (22 GRUDNIA)

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (23 GRUDNIA)

CZWARTEK – WIGILIA UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO (24 GRUDNIA):
•    O godz. 6.30 Msza św. w intencji uczestników tegorocznych rorat i ich rodzin. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
•    Pasterki: 16.00 (dla dzieci), 22.00 (Księży Las), 22.00 i 24.00 (kościół parafialny). O 23.30 nabożeństw0 przed Pasterką prowadzone przez Scholę Dominikańską i Chór Canticum Novum.
•    Ofiary z Pasterki przeznaczone są na wsparcie Funduszu Obrony Życia. Zwyczajowo  post jakościowy (od pokar-mów mięsnych).

PIĄTEK – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO (25 GRUDNIA):
•    Dodatkowa Msza św. o godz. 16.00.   
•    O godz. 17.30 nabożeństwo kolędowe.
•       Kto przyjął Komunię św. na Pasterce może przystąpić do Stołu Pańskiego ponownie na Mszy św. w ciągu dnia.

SOBOTA –  ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA (26 GRUDNIA):
•    Msze św. w porządku niedzielnym. Dodatkowa Msza św. O godz. 16.00. Po Mszach św. błogosławieństwo owsa (ziarna).
•    O godz. 17.00 Schola Dominikańska i Dziecięca oraz Chór Canticum Novum zapraszają do udziału w Parafialnym Kolędowaniu.
•    Kolekta na Wydział Teologiczny w Opolu.

NIEDZIELA – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA  (27 GRUDNIA):
•    Na wszystkich Mszach św. małżeństwa będą mogły odnowić przyrzeczenia i otrzymać specjalne błogosławieństwo. Dodatkowa Msza św. O godz. 16.00.
•    Przypominamy, że zgodnie z postanowieniem Biskupa Opolskiego w naszej diecezji nie odbędą się w tym roku odwiedziny duszpasterskie w tradycyjnej formie. Zastąpią je Msze św. w intencji parafian z kazaniem, wspólnym kolędowaniem i błogosławieństwem rodzin, które uczestniczy liturgii wraz z pamiątkami mają zanieść do swoich domów.  
•    Do wieczności odeszli: Śp. Paweł JENRYKA (l. 75, zam. przy ul. Habryki); Śp. Zofia PLOCH (l. 71, zam. przy ul. K. Miarki, pogrzeb w poniedziałek 21 XII br. o godz. 10.00); Śp. Zenon SAWICKI (l. 52, zam. przy ul. Toszeckiej, pogrzeb we wtorek 22 XII br. o godz. 12.30)Wieczny odpoczynek ….
•    Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy spokojnych, rodzinnych i przepełnionych radością Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas będzie okazją do ponownego zbudowania nadziei i wiary, chwilą zapomnienia o zgiełku i momentem wsłuchania się w samych siebie.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

15165401
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4604
6875
19649
15098964
124003
213739
15165401

Twoje IP: 3.232.96.22
Czas: 2021-01-20 14:05:19