II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM (3 stycznia 2021)

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM (3 STYCZNIA):
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    Kolekta na seminarium duchowne i inne instytucje diecezjalne.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo kolędowe.
•    Panu Jerzemu GOSCE dziękujemy za wykonanie dekoracji świątecznej kościoła.
•    W kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego nie może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 15 m2, (w naszym kościele parafialnym – 74 osoby, w kościele Bożego ciała – 15 osób) zachowując dystans między sobą nie mniejszy niż 1,5 m, chyba, że wspólnie zamieszkują.
•    Zobowiązuję wiernych do zakrywania ust i nosa podczas przebywania w obiektach kultu religijnego częścią odzieży, ma-ską, maseczką bądź przyłbicą. Dotyczy to również koncelebransów i usługujących. Z tego obowiązku wyłączeni są główni celebransi oraz ci, którym zezwalają na to odrębne przepisy państwowe.
•    Na zewnątrz kościoła obowiązuje tylko zasada dystansowania się i obowiązek zasłonięcia ust i nosa.
•    Nadal obowiązuje dyspensa Biskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej udzielona osobom w podeszłym wieku i innym poważnie zagrożonym z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony, oso-bom z objawami infekcji, przebywającym w kwarantannie i samoizolacji, odczuwającym wzmożoną obawę przed zakażeniem oraz tym wszystkim, którzy nie z własnej winy nie mogą uczestniczyć w Eucharystii (np. ze względu na ustanowione ograniczenia nie dostaną się do kościoła).
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Zachęcamy wszystkich, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć we Mszach świętych i nabożeństwach do duchowego uczestnictwa w internetowych transmisjach nabożeństw z naszego kościoła. Link na naszej stronie internetowej.
•    Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na seminarium duchowne i inne instytucje diecezjalne.
•    Dziękujemy za dary na stół plebanijny i życzenia.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (4 STYCZNIA):
•    Przypominamy, że zgodnie z postanowieniami Biskupa Opolskiego w naszej diecezji nie odbędą się w tym roku odwiedziny duszpasterskie w tradycyjnej formie. Zastąpią je Msze św. o godz. 18.00 w intencji parafian kolejnych ulic naszej parafii z kazaniem, wspólnym kolędowaniem i błogosławieństwem rodzin, które uczestniczyć będą w liturgii. Przedstawiciele rodzin otrzymają pamiątki, które zaniosą do swoich domów. Początek takiej formy odwiedzin duszpasterskich w naszej parafii od poniedziałku 4 stycznia 2021. Nie będzie Mszy św. kolędowych w niedziele i uroczystości.
•    Kancelaria czynna normalnie.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (5 STYCZNIA)

ŚRODA – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (6 STYCZNIA):
•    Na każdej Mszy św. błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody.
•    O godz. 6.45 Msza św. w języku niemieckim.
•    Kolekta na Misje.
•    O godz. 9.00 Msza św. w Księżym Lesie.

CZWARTEK – PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (7 STYCZNIA):
•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ w grudniu 2020 r.
•    Siostry ze Wspólnoty Błogosławieństw zapraszają na nabożeństwo pierwszoczwartkowe z adoracją, od godziny 20.00 do 23.00. Ze względu na pandemię nabożeństwo odbędzie się w kościele parafialnym św. Wawrzyńca. Tematem spotkania będzie: Z ufnością i nadzieją w Nowy Rok 2021. Jest możliwość łączenia się z nami poprzez transmisję internetową dostępną na stronie parafialnej.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (8 STYCZNIA):

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (9 STYCZNIA):
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.

NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (10 STYCZNIA):
•    Koniec okresu Narodzenia Pańskiego.
•    Kolekta na potrzeby Parafii.
•    Od 1 stycznia br. wszystkie odpady muszą być segregowane. Dotyczy to także naszego cmentarza parafialnego. W związku z tym zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian i gości związanych z tym miejscem o dostosowanie się do tego przepisu. Inaczej odpady nie będą odbierane.
•    Wszystkich, którzy nabyli drzewka choinkowe w doniczkach i nie mają pomysłu na ich dalsze zagospodarowanie, prosimy o przekazanie ich na rzecz parafii. Zostaną posadzone w odpowiednim miejscu z myślą o dekoracji kościoła w przyszłości.
•    W gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii oferta Ośrodka Skowronek w Głuchołazach, który wznawia rehabilitację leczniczą. Godną uwagi ofertą jest komercyjna rehabilitacja lecznicza dla osób po przejściu choroby Covid-19.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Agata MOCEK (l. 49, zam. w Jemielnicy); Śp. Franciszek OŻAROWSKI (l. 80, zam. przy ul. Poprzecznej); Śp. Robert OSADNIK (l. 45, zam. przy ul. Sienkiewicza); Śp. Adolf SZOPA, nasz długoletni kościelny  (l. 81, zmarł w DPS Szymiszów, zam. dawniej przy ul. Mostowej; pogrzeb we wtorek 5 I 2021 o godz. 12.00). Różaniec za + Adolfa w niedzielę i poniedziałek [3 i 4 I] o godz. 16..30 w kościele parafialnym. Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

19297

Twoje IP: 3.232.96.22