II NIEDZIELA ZWYKŁA (17 stycznia 2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA (17 STYCZNIA):    
•    Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.
•    Kolekta na potrzeby Parafii.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo niedzielne.
•    W kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego nie może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 15 m2, (w naszym kościele parafialnym – 74 osoby, w kościele Bożego Ciała – 15 osób) zachowując dystans między sobą nie mniejszy niż 1,5 m, chyba, że wspólnie zamieszkują.
•    Wierni zobowiązani są do zakrywania ust i nosa podczas przebywania w obiektach kultu religijnego czę-ścią odzieży, maską, maseczką bądź przyłbicą. Dotyczy to również koncelebransów i usługujących. Z tego obowiązku wyłączeni są główni celebransi oraz ci, którym zezwalają na to odrębne przepisy państwowe.
•    Na zewnątrz kościoła obowiązuje tylko zasada dystansowania się i obowiązek zasłonięcia ust i nosa.
•    Nadal obowiązuje dyspensa Biskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej udzie-lona osobom w podeszłym wieku i innym poważnie zagrożonym z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony, osobom z objawami infekcji, przebywającym w kwarantannie i samoizolacji, odczuwającym wzmo-żoną obawę przed zakażeniem oraz tym wszystkim, którzy nie z własnej winy nie mogą uczestniczyć w Eucharystii (np. ze względu na ustanowione ograniczenia nie dostaną się do kościoła).
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Zachęcamy wszystkich, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć we Mszach świętych i nabożeństwach do ducho-wego uczestnictwa w internetowych transmisjach nabożeństw z naszego kościoła. Link na naszej stronie internetowej.
•    Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    Dziękujemy za dary na stół plebanijny.
•     Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (18 STYCZNIA):
•    Początek Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
•    W dalszym ciągu - do wtorku 19. stycznia - odprawiamy Msze św. kolędowe za Mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za obecność i zapraszamy. Plan w Informatorze, gablocie i na stronie internetowej parafii.
•    W kancelarii parafialnej można zapisywać intencje Mszy św. na rok 2022.

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA, BISKUPA (19 STYCZNIA)

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (20 STYCZNIA):
•    Wspomnienie dowolne św. Sebastiana, Męczennika.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚW. AGNIESZKI, DZIEWICY I MĘCZENNICY. DZIEŃ BABCI (21 STYCZNIA):
•    Dzień Babci. O godz. 18.00 Msza św. za nasze żyjące i ++ Babcie.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI. DZIEŃ DZIADKA (22 STYCZNIA):
•    Dzień Dziadka. O godz. 18.00 Msza św. za naszych żyjących i ++ Dziadków.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (23 STYCZNIA):
•    O godz. 7.00 Msza św. Rodziny Radia MARYJA.
•    Od godz. 8.30 odwiedzimy chorych i starszych parafian (tylko za wiedzą i zgodą najbliższej rodziny). Prosimy o zgłoszenia w kancelarii.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.

III NIEDZIELA ZWYKŁA (24 STYCZNIA):
•    76. rocznica tragicznej śmierci ks. proboszcza Karola LANGE. Msza św. w tej intencji o godz. 6.45 i 11.30.
•    O godz. 6.45 Msza św. w intencji Ofiar Tragedii Górnośląskiej.
•    O godz. 17.00 IV Parafialne Kolędowanie.
•    Niedziele Słowa Bożego.
•    Dzień Solidarności z Chorwacją po tragicznym trzęsieniu ziemi w grudniu 2020 r. Zbiórka do puszek na pomoc dla ofiar tej tragedii.
•    Kolekta na potrzeby Parafii.
•    Od 1 stycznia br. wszystkie odpady muszą być segregowane. Dotyczy to także naszego cmentarza parafialnego. W związku z tym zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian i gości związanych z tym miejscem o dostosowanie się do tego przepisu. Inaczej odpady nie będą odbierane.
•    Wszystkich, którzy nabyli drzewka choinkowe w doniczkach i nie mają pomysłu na ich dalsze zagospodarowanie, prosimy o przekazanie ich na rzecz parafii. Zostaną posadzone w odpowiednim miejscu z myślą o dekoracji kościoła w przyszłości.   
•    Do wieczności odszedł: Śp. Jan NOWAK (l. 83, zam. dawniej przy ul. Kozielskiej). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS/czasowo zawieszona). Niedziela: 6:45 (niemiecka/czasowo zawieszona), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

15424289
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1336
7541
58400
15320775
191781
191110
15424289

Twoje IP: 3.239.192.241
Czas: 2021-02-25 01:49:59