III NIEDZIELA ZWYKŁA (24 stycznia 2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ZWYKŁA (24 STYCZNIA):    
•    76. rocznica tragicznej śmierci ks. proboszcza Karola LANGE.
•    Niedziela Słowa Bożego.
•    Dzień Solidarności z Chorwacją po tragicznym trzęsieniu ziemi w grudniu 2020 r. Zbiórka do puszek na pomoc dla ofiar tej tragedii.
•    Kolekta na potrzeby Parafii.
•    O godz. 17.00 IV Parafialne Kolędowanie.
•    Dziękujemy za wczorajszą możliwość odwiedzin naszych starszych i chorych Parafian.
•    Dziękujemy za udział we Mszach św. kolędowych i za złożone przy tej okazji ofiary.
•    W związku z powrotem dzieci klas I-III do szkół kontynuujemy przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej, stosując przy tym odpowiednie reżimy sanitarne adekwatne do tych stosowanych w szkołach, a także wolę rodziców. 2 maja br. o godz. 13.00 Komunię Świętą przyjmie ostatnia grupa z roku ubiegłego. Na ten moment nie wiadomo, czy grupa tegoroczna (liczącą prawie 100 osób) będzie mogła przyjąć I Komunię Świętą w jednym czasie. Za tydzień podamy informacje odnośnie spotkań z rodzicami i w sprawie strojów pierwszokomunijnych.
•    W kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego nie może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 15 m2, (w naszym kościele parafialnym – 74 osoby, w kościele Bożego Ciała – 15 osób) zachowując dystans mię-dzy sobą nie mniejszy niż 1,5 m, chyba, że wspólnie zamieszkują.
•    Zobowiązuję wiernych do zakrywania ust i nosa podczas przebywania w obiektach kultu religijnego częścią odzieży, maską, maseczką bądź przyłbicą. Dotyczy to również koncelebransów i usługujących. Z tego obowiązku wyłączeni są główni celebransi oraz ci, którym zezwalają na to odrębne przepisy państwowe.
•    Na zewnątrz kościoła obowiązuje tylko zasada dystansowania się i obowiązek zasłonięcia ust i nosa.
•    Nadal obowiązuje dyspensa Biskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej udzie-lona osobom w podeszłym wieku i innym poważnie zagrożonym z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan bło-gosławiony, osobom z objawami infekcji, przebywającym w kwarantannie i samoizolacji, odczuwającym wzmożoną obawę przed zakażeniem oraz tym wszystkim, którzy nie z własnej winy nie mogą uczestniczyć w Eucharystii (np. ze względu na ustanowione ograniczenia nie dostaną się do kościoła).
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Zachęcamy wszystkich, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć we Mszach świętych i nabożeństwach do duchowego uczestnictwa w internetowych transmisjach nabożeństw z naszego kościoła. Link na naszej stronie internetowej.
•    Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie.
•    Dziękujemy za dary na stół plebanijny.
•     Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA, APOSTOŁA (25 STYCZNIA):
•    Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.
•    W kancelarii parafialnej można zapisywać intencje Mszy św. na rok 2022.
•    21. rocznica śmierci ks. bpa Antoniego ADAMIUKA.

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH BISKUPÓW TYMOTEUSZA I TYTUSA (26 STYCZNIA):
•    XXI Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
•    O godz. 18.45 spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w salkach.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (27 STYCZNIA)

CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚW. TOMASZA Z AKWINU, PREZBITERA I DOKTORA KOŚCIOŁA (28 STYCZNIA)

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (29 STYCZNIA):
•    Odnowa w Duchu Świętym zaprasza w piątek na godzinę 19.00 do kościoła parafialnego na Mszę św. z adoracją Najświętszego Sakramentu.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (30 STYCZNIA):
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA (31 STYCZNIA):
•    68. Światowy Dzień Trędowatych.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo niedzielne.
•    Kolekta na potrzeby Parafii.
•    Od 1 stycznia br. wszystkie odpady muszą być segregowane. Dotyczy to także naszego cmentarza parafialnego. W związku z tym zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian i gości związanych z tym miejscem o dostosowanie się do tego przepisu. Inaczej odpady nie będą odbierane.
•    Wszystkich, którzy nabyli drzewka choinkowe w doniczkach i nie mają pomysłu na ich dalsze zagospodarowanie, prosimy o przekazanie ich na rzecz parafii. Zostaną posadzone w odpowiednim miejscu z myślą o dekoracji kościoła w przyszłości.   
•    Do wieczności odeszli:  Śp. Marian KOPACKI (l. 79, zam. przy ul. Grunwaldzkiej); Śp. Stefan POPIELA (l. 81, zam. przy ul. J. Rychla); Śp. Henryk PAWŁOWSKI (l. 69, zam. przy ul. Chrobreg0); Śp. Hubert KRUPA (l. 64, zam. w Dziewkowicach); Śp. Gerhard PYTEL (l. 88, zam. przy ul. Opolskiej); Śp. Arnolda MASELI  (l. 58, zam. przy ul. Kard. Wyszyńskiego, pogrzeb w poniedziałek (25 I br.) o godz. 11.00); Emil WRĘCZYŃSKI (l. 79, zam. przy ul. J. Rychla, pogrzeb w poniedziałek (25 I br.) o godz. 13.00); Śp. Irena SKRZYPIEC (l. 69, zam. przy Pl. Targowym, pogrzeb we wtorek (26 I br.) o godz. 11.00); Śp. Jarosław SIKORA (l. 67, zam. przy ul. B. Krzywoustego, dawniej przy ul. Dworcowej, data pogrzebu nie została jeszcze ustalona. Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS/czasowo zawieszona). Niedziela: 6:45 (niemiecka/czasowo zawieszona), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

15423896
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
943
7541
58007
15320775
191388
191110
15423896

Twoje IP: 3.239.192.241
Czas: 2021-02-25 01:36:28