V NIEDZIELA ZWYKŁA (7 lutego 2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA ZWYKŁA (7 LUTEGO):   
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo niedzielne.
•    Kolekta na seminarium i inne instytucje diecezjalne.
•    Dziękujemy za sobotnią możliwość odwiedzin chorych i starszych parafian.
•     Dziękujemy Wspólnocie Błogosławieństw za zorganizowanie adoracji pierwszoczwartkowej.
•    Pani kościelnej Marii Kała, panu kościelnemu Sebastianowi Wypchołowi, panom Krzysztofowi Dobrowolskiemu, Arnoldowi Kozioł, Hubertowi i Henrykowi Skóra, Józefowi Jendrzejkowi, Alfredowi Solga, Jerzemu Gosce, Aleksandrowi Kropielnickiemu i pracownikom Firmy KAJA - dziękujemy za rozebranie dekoracji świątecznej w kościele.
•    Delegacji Parafialnej Rady Duszpasterskiej dziękujemy za udział w pogrzebie S. M. Konsolaty.
•    W kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego nie może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 15 m2, (w naszym ko-ściele parafialnym – 74 osoby, w kościele Bożego Ciała – 15 osób) zachowując dystans między sobą nie mniejszy niż 1,5 m, chyba, że wspólnie zamieszkują.
•    Wierni zobowiązani są do zakrywania ust i nosa podczas przebywania w obiektach kultu religijnego częścią odzieży, maską, maseczką bądź przyłbicą. Dotyczy to również koncelebransów i usługujących. Z tego obowiązku wyłączeni są główni celebransi oraz ci, którym zezwalają na to odrębne przepisy państwowe.
•    Na zewnątrz kościoła obowiązuje tylko zasada dystansowania się i obowiązek zasłonięcia ust i nosa.
•    Nadal obowiązuje dyspensa Biskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej udzielona osobom w podeszłym wieku i innym poważnie zagrożonym z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony, osobom
z objawami infekcji, przebywającym w kwarantannie i samoizolacji, odczuwającym wzmożoną obawę przed zakażeniem oraz tym wszystkim, którzy nie z własnej winy nie mogą uczestniczyć w Eucharystii (np. ze względu na ustanowione ograniczenia nie dosta-ną się do kościoła).
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Zachęcamy wszystkich, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć we Mszach świętych i nabożeństwach do duchowego uczestnic-twa w internetowych transmisjach nabożeństw z naszego kościoła. Link na naszej stronie internetowej.
•    Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie.
•    Dziękujemy za dary na stół plebanijny.
•     Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (8 LUTEGO):
•    W kancelarii parafialnej można zapisywać intencje Mszy św. na rok 2022.

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. SCHOLASTYKI, DZIEWICY (10 LUTEGO)

CZWARTEK – WSPOMNIENIE NMP Z LOURDES. ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO (11 LUTEGO):
•    O godz. 10.00 Msza św. za chorych i starszych z okazji Światowego Dnia Chorego (bez udzielenia Sakramentu Namaszczenia Chorych).

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (12 LUTEGO):
•    O godz. 18.00 Msza św. za + Elżbietankę S. M. Konsolatę SOSNA.

SOBOTA – WSPOMNIENIE MATKI BOSKIEJ Z FATIMY (13 LUTEGO):
•    W domu katechetycznym w godzinach 8.00-14.00 przymiarki strojów pierwszokomunijnych. Ze względu na panujące obo-strzenia, prosimy, by przychodzić na nie stopniowo - według następującego porządku: 8.00-9.00 - szkoła nr 1, klasa 3a; 9.00-10.00 - szkoła nr 1, klasa 3b; 10.00-11.00 - szkoła nr 1, klasa 3c; 11.00-12.00 - szkoła nr 4, klasa 3a; 12.00-13.00 - szkoła nr. 4; klasa 3b; 13.00-14.00 - szkoły nr 7 i 8, dzieci innych szkół i dzieci, które przyjmą I Komunię Świętą 2 maja br.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.
•    Po wieczornej Mszy św. Różaniec Fatimski.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA (14 LUTEGO):
•    Początek Dni Eucharystycznych przed Wielkim Postem. Po każdej Mszy św. (zamiast homilii) nabożeństwo eucharystyczne z błogosławieństwem sakramentalnym. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja popołudniowa zakończona o godz. 17.30. Porządek adoracji poniedziałkowej i wtorkowej podamy za tydzień.
•    Wspomnienie św. Walentego.
•    Początek Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. W tym roku tematem przewodnim inicjatyw trzeźwo-ściowych są słowa: «Trzeźwością pokonywać kryzys».
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo niedzielne.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    Katecheza przedmałżeńska odbywać się będzie według nowej formy w dniach 5-7 marca br. Zapisy od 22 lutego (poniedziałek), od godziny 8.00. Nauki rozpoczną się w piątek wieczorem (godz. 18.00) i będą trwały przez sobotę aż do niedzielnego południa. Liczba miejsc ograniczona.
•    Pięknym przejawem wiary są intencje polecane (nie mszalne), które odczytujemy w czasie prawie każdej Mszy św. Dotyczą najczęściej zdarzeń losowych (choroba, badania, operacja) i szczególnych okazji życiowych (urodziny, jubileusze, egzaminy). Są wyrazem naszego wołania o Boża pomoc, czy formą wdzięczności Bogu za jakiś dar otrzymany w życiu. Nie mogą one jednak przesłaniać istoty Mszy św. Dlatego prosimy, by doty-czyły one krótkiego czasu, np. tygodnia.   
•    Prosimy o segregację odpadów na cmentarzu parafialnym.   
•    Do wieczności odeszli: Śp. Wojciech KUCZYŃSKI (l. 50, zam. w Błotnicy Strzeleckiej); Śp. S. M. Konsolata SOSNA, Elżbietanka (l. 93, zam. w Katowicach); Śp. Grażyna TOMCZYK (l. 64, zam. przy ul. Jankowskiego; pogrzeb w środę [10 II] o godz. 11.00). Śp. Helmut KNAPIK (l. 80, zam. przy ul. Kozielskiej; data pogrzebu nie została jeszcze ustalona).Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS/czasowo zawieszona). Niedziela: 6:45 (niemiecka/czasowo zawieszona), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

15424153
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1200
7541
58264
15320775
191645
191110
15424153

Twoje IP: 3.239.192.241
Czas: 2021-02-25 01:41:59