VI NIEDZIELA ZWYKŁA (14 lutego 2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA (14 LUTEGO):   
•    Początek Dni Eucharystycznych przed Wielkim Postem. Po każdej Mszy św. (zamiast homilii) nabożeństwo eucharystyczne z błogosławieństwem sakramentalnym. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona o godz. 17.30. Porządek adoracji poniedziałkowej i wtorkowej w Informatorze. W tych dniach nie będzie adoracji w kościele Bożego Ciała.
•    Wspomnienie św. Walentego.
•    Początek Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. W tym roku tematem przewodnim inicjatyw trzeźwościowych są słowa: «Trzeźwością pokonywać kryzys».
•    Kolekta na potrzeby naszej parafii.
•    Dziękujemy wszystkim uczestnikom Mszy św. w intencji chorych i starszych parafian z okazji Światowego Dnia Chorego.
•    W kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego nie może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 15 m2, (w naszym kościele parafialnym – 74 osoby, w kościele Bożego Ciała – 15 osób) zachowując dystans między sobą nie mniejszy niż 1,5 m, chyba, że wspólnie zamieszkują.
•    Wierni zobowiązani są do zakrywania ust i nosa podczas przebywania w obiektach kultu religijnego częścią odzieży, maską, maseczką bądź przyłbicą. Dotyczy to również koncelebransów i usługujących. Z tego obowiązku wyłączeni są główni celebransi oraz ci, którym zezwalają na to odrębne przepisy państwowe.
•    Na zewnątrz kościoła obowiązuje tylko zasada dystansowania się i obowiązek zasłonięcia ust i nosa.
•    Nadal obowiązuje dyspensa Biskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej udzielona osobom w podeszłym wieku i innym poważnie zagrożonym z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony, osobom z objawami infekcji, przebywającym w kwarantannie i samoizolacji, odczuwającym wzmożoną obawę przed zakażeniem oraz tym wszystkim, którzy nie z własnej winy nie mogą uczestniczyć w Eucharystii (np. ze względu na ustanowione ograniczenia nie dostaną się do kościoła).
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Zachęcamy wszystkich, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć we Mszach świętych i nabożeństwach do duchowego uczestnictwa w internetowych transmisjach nabożeństw z naszego kościoła. Link na naszej stronie internetowej.
•    Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszyst-kich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie.
•    Dziękujemy za dary na stół plebanijny.
•     Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ EUCHARYSTYCZNY PRZED WIELKIM POSTEM (NABOŻEŃSTWO CZTERDZIESTOGODZINNE)  (15 LUTEGO):
•    W kancelarii parafialnej można zapisywać intencje Mszy św. na rok 2022 i składać wypominki do nabożeństwa Drogi Krzyżowej (będą czytane od 26 II). Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła i w kancelarii.

WTOREK – DZIEŃ EUCHARYSTYCZNY PRZED WIELKIM POSTEM (NABOŻEŃSTWO CZTERDZIESTOGODZINNE)  (16 LUTEGO)

ŚRODA POPIELCOWA (17 LUTEGO):
•    Początek Wielkiego Postu. W Popielec obowiązuje post ścisły (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i spożycie jednego posiłku do syta w ciągu dnia). Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy do czynnego włączenia się w ten akt pokutny. Wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
•    Msze o godz.: 6.30; 7.00; 9.00; 10.00, 16.30; 17.00 (Księży Las) i 18.00. Na wszystkich Mszach św. posypanie głów popiołem.
•    Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

CZWARTEK PO POPIELCU (18 LUTEGO):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi.

PIĄTEK PO POPIELCU (19 LUTEGO):
•    Dzień Modlitwy i Pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich.
•    O godz. 17.15 Droga Krzyżowa (bez wypominek).
•    O godz. 19.00 Odnowa w Duchu Świętym zaprasza do kościoła parafialnego na Mszę św. połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu.

SOBOTA PO POPIELCU (20 LUTEGO):
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (21 LUTEGO):
•    O godz. 17.15 Gorzkie Żale, kazania pasyjne będzie głosił ks. Dawid Sichma, wikary z Ujazdu.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    Katecheza przedmałżeńska odbędzie się w dniach 5-7 marca br. Zapisy od 22 lutego (poniedziałek), godziny 8.00. Nauki rozpoczną się w piątek wieczorem (godz. 18.00) i będą trwały aż do niedzielnego południa. Liczba miejsc ograniczona.
•    Kolejna przymiarka strojów komunijnych odbędzie się w sobotę 20 marca.
•    Pięknym przejawem wiary są intencje polecane (nie mszalne), które odczytujemy w czasie prawie każdej Mszy św. Dotyczą najczęściej zdarzeń losowych (choroba, badania, operacja) i szczególnych okazji życiowych (urodziny, jubileusze, egzaminy). Są wyrazem naszego wołania o Boża pomoc, czy formą wdzięczności Bogu za jakiś dar otrzymany w życiu. Nie mogą one jednak przesłaniać istoty Mszy św. Dlatego prosimy, by dotyczyły one krótkiego czasu, np. tygodnia.   
•    Prosimy o segregację odpadów na cmentarzu parafialnym.   
•    Do wieczności odeszli: Śp. Grażyna TOMCZYK (l. 64, zam. przy ul. Jankowskiego). Śp. Helmut KNAPIK (l. 80, zam. przy ul. Kozielskiej). Śp. Paweł GRACA, (l. 88, zam. w Rozmierce), Śp. Irena SAKWIŃSKA (l. 94, zam. przy ul. Rychla; pogrzeb w środę o 13.00); Śp. Bernard BIENIEK (l. 69, zam. w Niemczech, dawniej w Strzelcach Op. przy ul. 1. Maja). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia oraz włączenia się w głębokie przeżycie czasu Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: W okresie wakacyjnym (28 VI-31 VIII) zasadniczo okazja do spowiedzi jedynie pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30 oraz w poniedziałki i piątki w godzinach 8.00-9.300. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

16987383
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1299
4780
36099
16916336
124935
186671
16987383

Twoje IP: 3.236.212.116
Czas: 2021-09-26 06:42:26