II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (28 lutego 2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (28 LUTEGO):   
•    O godz. 17.15 Gorzkie Żale.
•    Kolekta na potrzeby parafii. Zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes.
•    W kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego nie może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 15 m2, (w naszym kościele parafialnym – 74 osoby, w kościele Bożego Ciała – 15 osób) zachowując dystans między sobą nie mniejszy niż 1,5 m, chyba, że wspólnie zamieszkują.
•    Wierni zobowiązani są do zakrywania ust i nosa podczas przebywania w obiektach kultu religijnego częścią odzieży, maską, maseczką bądź przyłbicą. Dotyczy to również koncelebransów i usługujących. Z tego obowiązku wyłączeni są główni celebransi oraz ci, którym zezwalają na to odrębne przepisy państwowe.
•    Na zewnątrz kościoła obowiązuje tylko zasada dystansowania się i obowiązek zasłonięcia ust i nosa.
•    Nadal obowiązuje dyspensa Biskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej udzielona osobom w podeszłym wieku i innym poważnie zagrożonym z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony, osobom z objawami infekcji, przebywającym w kwarantannie i samoizolacji, odczuwającym wzmożoną obawę przed zakażeniem oraz tym wszystkim, którzy nie z własnej winy nie mogą uczestniczyć w Eucharystii (np. ze względu na ustanowione ograniczenia nie dostaną się do kościoła).
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Wszystkich, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć we Mszach świętych i nabożeństwach do duchowego uczestnictwa w inter-netowych transmisjach nabożeństw z naszego kościoła. Link na naszej stronie internetowej.
•    Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone
w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za dary na stół plebanijny.
•    Panu Józefowi Dworaczkowi, kierownictwu Zieleni Miejskiej i pracownikom - dziękujemy za wycięcie drzew na terenie placu kościelnego i ogrodu parafialnego.
•    Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI. CAŁODZIENNA ADORACJA. (1 MARCA):
•    W kościele parafialnym Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godz. 7.30 a zakończenie o godz. 17.45. Plan adoracji w informatorze, w gablotce i na stronie internetowej. Nie będzie adoracji w kościele Bożego Ciała.
•    W kancelarii parafialnej można zapisywać intencje Mszy św. na rok 2022 i składać wypominki do nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła i w kancelarii.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (3 MARCA):
•    O godz. 18.00 Msza św. wotywna ku czci św. Józefa. Po Eucharystii nabożeństwo do św. Józefa.

CZWARTEK – ŚWIĘTO ŚW. KAZIMIERZA, KRÓLEWICZA. PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (4 MARCA):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ w ostatnim miesiącu.
•    O godz. 19.00 Wspólnota Błogosławieństw zaprasza na adoracje do godz. 23.00.

PIĄTEK – PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (5 MARCA):
•    O godz. 17.15 Droga Krzyżowa z wypominkami.
•    O godz. 18.00 w domu katechetycznym początek kursu przedmałżeńskiego.

SOBOTA – PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (6 MARCA):
•    O godz. 14.30 w kościele Bożego Ciała nabożeństwo i Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym katecheza przedchrzcielna.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (7 MARCA):
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.15 Gorzkie Żale.
•    Kolekta na seminarium duchowne i inne obiekty diecezjalne.
•    Odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę 13 marca br. Zgłoszenia w kancelarii.
•    Prosimy o segregację odpadów na cmentarzu parafialnym.  
•    Powiat strzelecki w porozumieniu z gminami realizuje zadanie z zakresu administracji rządowej polegające na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji. Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępna na stronie internetowej Powiatu Strzeleckiego.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Antoni JASNY (l. 67, zam. przy ul. M. Prawego); Śp. Stanisław WANAT (l. 89, zam. przy ul. M. Prawego); Śp. Andrzej ROGALA (l. 65, zam. w Zawadzkiem; pogrzeb we wtorek [02.03] o godz. 12.00). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia oraz włączenia się w głębokie przeżycie czasu Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

17141602
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1116
25885
41448
17054961
145507
133647
17141602

Twoje IP: 3.236.51.151
Czas: 2021-10-22 04:18:40