III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (7 marca 2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (7 MARCA):   
•    O godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
•    Kolekta na seminarium duchowne i inne obiekty diecezjalne.
•    W kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego nie może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 15 m2,
(w naszym kościele parafialnym – 74 osoby, w kościele Bożego Ciała – 15 osób) zachowując dystans między sobą nie mniejszy niż 1,5 m, chyba, że wspólnie zamieszkują.
•    Wierni zobowiązani są do zakrywania ust i nosa podczas przebywania w obiektach kultu religijnego częścią odzieży, maską, maseczką bądź przyłbicą. Dotyczy to również koncelebransów i usługujących. Z tego obowiązku wyłączeni są główni celebransi oraz ci, którym zezwalają na to odrębne przepisy państwowe.
•    Na zewnątrz kościoła obowiązuje tylko zasada dystansowania się i obowiązek zasłonięcia ust i nosa.
•    Nadal obowiązuje dyspensa Biskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej udzielona osobom w podeszłym wieku i innym poważnie zagrożonym z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony, osobom z objawami infekcji, przebywającym w kwarantannie i samoizolacji, odczuwającym wzmożoną obawę przed zakażeniem oraz tym wszystkim, którzy nie z własnej winy nie mogą uczestniczyć w Eucharystii (np. ze względu na ustanowione ograniczenia nie dostaną się do kościoła).
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Wszystkich, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć we Mszach świętych i nabożeństwach do duchowego uczestnictwa w inter-netowych transmisjach nabożeństw z naszego kościoła. Link na naszej stronie internetowej.
•    Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone
w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za dary na stół plebanijny.
•    Wspólnocie Błogosławieństw dziękujemy za adorację pierwszoczwartkową.
•    Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (8 MARCA):
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji kobiet.
•    W kancelarii parafialnej można zapisywać intencje Mszy św. na rok 2022 i składać wypominki do nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła i w kancelarii.
WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (9 MARCA)

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (10 MARCA)

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (11 MARCA):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (12 MARCA):
•    O godz. 17.15 Droga Krzyżowa z wypominkami.

SOBOTA – WSPOMNIENIE MATKI BOSKIEJ Z FATIMY (13 MARCA):
•    8. rocznica wyboru papieża Franciszka.
•    Od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych parafian. Zgłoszenia w kancelarii.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.
•    Po wieczornej Mszy św. Różaniec Fatimski.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU LAETARE (14 MARCA):
•    O godz. 17.15 Gorzkie Żale.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    19 marca br. (piątek) o godz. 19.00 w kościele parafialnym koncert kwartetu Angelus pt. ,,Siedem słów Chrystusa na Krzyżu” (J. Haydna).
•    Wielkopostne rekolekcje parafialne odbędą się w dniach 21-24 marca br. Poprowadzi je ks. Paweł LISOŃ.
•    Jeśli chodzi o remont kościoła św. Barbary to w miesiącu marcu planujemy: montaż rusztowania, demontaż poszycia dachu (gontu), częściową wymianę elementów drewnianych konstrukcji więźby dachowej i montaż konstrukcji stalowej podtrzymującej dach. Z tego względu okresowo będziemy korzystali z drogi wewnętrznej od strony skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Obszar bezpośrednio przy kościele zostanie wygrodzony z uwagi na prowadzone prace oraz potrzebę składowania materiałów do zabudowy. Chwilowo może być utrudniony dostęp drogą od strony ulicy Gogolińskiej na długości do kościoła. Ponieważ wokół kościoła mamy niewiele miejsca na magazynowanie materiałów, może to wiązać się z koniecznością częściowego zajęcia drogi dojazdowej od strony skrzyżowania z sygnalizacją. Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia.
•    Prosimy o segregację odpadów na cmentarzu parafialnym.  
•    Do wieczności odeszli: Śp. Teodor JOCHEM (l. 74, zam. przy ul. Granicznej); Śp. Hubert RANGOSZ (l. 85, zam. przy ul. Torowej); Śp. Erich SCHIWIETZ (l. 88, zam. w Szymiszowie). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia oraz włączenia się w głębokie przeżycie czasu Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

17141414
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
928
25885
41260
17054961
145319
133647
17141414

Twoje IP: 3.236.51.151
Czas: 2021-10-22 03:43:33