IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (14 marca 2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU LAETARE (14 MARCA):   
•    O godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    W kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego nie może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 15 m2, (w naszym kościele parafialnym – 74 osoby, w kościele Bożego Ciała – 15 osób) zachowując dystans między sobą nie mniejszy niż 1,5 m, chyba, że wspólnie zamieszkują.
•    Wierni zobowiązani są do zakrywania ust i nosa maseczką podczas przebywania w obiektach kultu religijnego. Dotyczy to również koncelebransów i usługujących. Z tego obowiązku wyłączeni są główni celebransi oraz ci, którym zezwalają na to odrębne przepisy państwowe.
•    Na zewnątrz kościoła obowiązuje tylko zasada dystansowania się i obowiązek zasłonięcia ust i nosa.
•    Nadal obowiązuje dyspensa Biskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej udzielona osobom w podeszłym wieku i innym poważnie zagrożonym z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony, osobom z objawami infekcji, przebywającym w kwarantannie i samoizolacji, odczuwającym wzmożoną obawę przed zakażeniem oraz tym wszystkim, którzy nie z własnej winy nie mogą uczestniczyć w Eucharystii (np. ze względu na ustanowione ograniczenia nie dostaną się do kościoła).
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Wszystkich, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć we Mszach świętych i nabożeństwach do duchowego uczestnictwa w internetowych transmisjach nabożeństw z naszego kościoła. Link na naszej stronie internetowej.
•    Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za dary na stół plebanijny.
•    Dziękujemy za możliwość odwiedzin naszych starszych i chorych parafian.
•    Dziękujemy grupie Spotkania Małżeńskie (działająca w naszej parafii) za przeprowadzenie kursu przedmałżeńskiego.
•    Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (15 MARCA):
•    W kancelarii parafialnej można zapisywać intencje Mszy św. na rok 2022 i składać wypominki do nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła i w kancelarii.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (16 MARCA)

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (17 MARCA)

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (18 MARCA):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi.

PIĄTEK – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY (19 MARCA):
•    Uroczystość św. Józefa, patrona Kościoła, dodatkowe Msze św. w kościele parafialnym o godz. 9.00 i 10.00. O godz. 19.00 Msza św. odpustowa w kaplicy szpitalnej za pracowników i pacjentów naszego szpitala.
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji strzeleckich Rzemieślników i Przedsiębiorców.
•    O godz. 12.00 w kościele spotkanie modlitewne Róż Różańcowych.
•    O godz. 17.15 Droga Krzyżowa z wypominkami.
•    O godz. 19.00 w kościele parafialnym koncert kwartetu Angelus pt. ,,Siedem słów Chrystusa na Krzyżu” (J. Haydna).
•    Początek Tygodnia Modlitw o ochronę życia poczętego (do 25 marca br.).

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (20 MARCA):
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.
•    Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy nasze parafialne wielkopostne rekolekcje (potrwają do środy, 24 III, włącznie) pod tytułem CIAŁO CHRYSTUSA. Poprowadzi je ks. Paweł LISOŃ. Przy wyjściu z kościoła wyłożony jest program rekolekcji z listem Rekolekcjonisty do nas wszystkich. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału i zapraszamy, także do łączenia się za pomocą łącz internetowych.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. REKOLEKCJE PARAFIALNE (21 MARCA):
•    Wszystkie Msze św. z kazaniem wprowadzającym w tematykę rekolekcji.
•    O godz. 7.00 Msza św. w szpitalu.
•    O godz. 17.15 Gorzkie Żale.
•    O godz. 20.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z wprowadzeniem oraz Apelem Jasnogórskim.
•    Światowy Dzień Zespołu Downa. Msza św. w intencji osób z Zespołem Downa i ich rodzin o godz. 11.30.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    26 marca o godz. 20.00 wyjdzie spod kościoła Nocna Droga Krzyżowa na Górę Świętej Anny.
•    Jeśli chodzi o remont kościoła św. Barbary to w miesiącu marcu planujemy: montaż rusztowania, demontaż poszycia dachu (gontu), częściową wymianę elementów drewnianych konstrukcji więźby dachowej i montaż konstrukcji stalowej podtrzymującej dach. Z tego względu okresowo będziemy korzystali z drogi wewnętrznej od strony skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Obszar bezpośrednio przy kościele zostanie wygrodzony z uwagi na prowadzone prace oraz potrzebę składowania materiałów do zabudowy. Chwilowo może być utrudniony dostęp drogą od strony ulicy Gogolińskiej na długości do kościoła. Ponieważ wokół kościoła mamy niewiele miejsca na magazynowanie materiałów, może to wiązać się z koniecznością częściowego zajęcia drogi dojazdowej od strony skrzyżowania z sygnalizacją. Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia.
•    Prosimy o segregację odpadów na cmentarzu parafialnym.
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia oraz włączenia się w głębokie przeżycie czasu Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

17141066
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
580
25885
40912
17054961
144971
133647
17141066

Twoje IP: 3.236.51.151
Czas: 2021-10-22 02:28:04