NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (4 kwietnia 2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (4 KWIETNIA):   
•    O godz. 17.30 Nieszpory Wielkanocne.
•    Dziękujemy: za udział w Triduum Paschalnym; szafarzom Komunii Św., służbie liturgicznej, Chórowi „Canticum Novum”, p. Grażynie Dembończyk, kościelnym: p. Marii Kała i p. Sebastianowi Wypchoł, panom Jerzemu Nieszwiec, Wojciechowi Krajewskiemu i Krzysztofowi Dobrowolskiemu za wykonanie pięknych dekoracji. Jako Proboszcz, dziękuję za gorliwą posługę duszpasterską ks. proboszczowi Wolfgangowi, księżom: Danielowi i Sebastianowi oraz ks. Joachimowi Dembonczykowi, ks. Norbertowi Gugule i ks. Józefowi Mrocheniowi.
•    Kolekta na potrzeby seminarium i inne instytucje diecezjalne.
•    W kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego nie może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 20 m2, (w naszym kościele parafialnym – 56 os., w kościele Bożego Ciała – 11 os.) zachowując dystans między sobą nie mniejszy niż 1,5 m, chyba, że wspólnie zamieszkują.
•    Wierni zobowiązani są do zakrywania ust i nosa maseczką podczas przebywania w obiektach kultu religijnego. Dotyczy to również koncele-bransów i usługujących. Z tego obowiązku wyłączeni są główni celebransi oraz ci, którym zezwalają na to odrębne przepisy państwowe.
•    Na zewnątrz kościoła obowiązuje tylko zasada dystansowania się i obowiązek zasłonięcia ust i nosa.
•    Nadal obowiązuje dyspensa Biskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej udzielona osobom
w podeszłym wieku i innym poważnie zagrożonym z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony, osobom z objawami infekcji, przebywającym w kwarantannie i samoizolacji, odczuwającym wzmożoną obawę przed zakażeniem oraz tym wszystkim, którzy nie z własnej winy nie mogą uczestniczyć w Eucharystii (np. ze względu na ustanowione ograniczenia nie dostaną się do kościoła).
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Wszystkich, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć we Mszach świętych i nabożeństwach do duchowego uczestnictwa w transmisjach na-bożeństw z naszego kościoła. Link na naszej stronie internetowej.
•    Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za dary na stół plebanijny.
•    Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła. W "Opolskim Gościu" o zwycięstwie naszego chóru Canticum Novum w Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Skarbimierzu.

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY (5 KWIETNIA):
•    Drugi dzień świąt. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy ma tak uroczysty charakter, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba.
•    Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym, w DPS o godz. 7.45, w Księżym Lesie o godz. 9.00.
•    O godz. 6.45 Msza św. w języku niemieckim.
•    Kolekta na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

WTOREK W OKTAWIE WIELKANOCY (6 KWIETNIA):
•    Od wtorku (6 IV) kancelaria parafialna czynna normalnie.

ŚRODA W OKTAWIE WIELKANOCY (7 KWIETNIA):
•    O godz. 18.00 Msza św. wotywna i nabożeństwo do św. Józefa.

CZWARTEK W OKTAWIE WIELKANOCY (8 KWIETNIA):
•    Nie będzie Mszy św. szkolnej. Intencja tej Eucharystii zostanie odprawiona na Mszy św. o godz. 18.00.

PIĄTEK W OKTAWIE WIELKANOCY (9 KWIETNIA):
•    Nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych - dni Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego mają rangę uroczystości.

SOBOTA W OKTAWIE WIELKANOCY (10 KWIETNIA):
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.
•    O godz. 19.00 katecheza przedchrzcielna w domu katechetycznym.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (11 KWIETNIA):
•    Msze św.: o godz. 7.00 w szpitalu, o godz. 7.45 w DPS, o godz. 9.00 w Księżym Lesie.
•    Kolekta na Caritas Diecezji Opolskiej.
•    O godz. 17.30 Nieszpory Wielkanocne.
•    Prosimy o segregację odpadów na cmentarzu parafialnym.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Jan GOLA (l. 74, zam. przy ul. J. Rychla); Śp. Piotr MAJEWSKI (l. 74, zam. przy ul. Jankowskiego); Śp. Norbert SOWA-MÜLLER (l. 56, zmarł w Niemczech, dawniej zam. w Barucie); Śp. Janina BABICZ (l. 80, zam. przy ul. Fabrycznej); Śp. Wojciech BABICZ (l. 54, zam. przy ul. Fabrycznej); Śp. ks. Konrad KOBINSKI (l. 77, zmarł w Niemczech); Śp. Marek PIOTROWSKI (l. 26, zam. przy ul. J. Rychla); Śp. Anna GAWLIK (l. 87, zam. przy ul. Leśnej/Podborzany, pogrzeb we wtorek [6 IV] o godz. 10.00); Śp. Zofia SWADŹBA (l. 75, zam. przy ul. J. Rychla, pogrzeb we wtorek [6 IV] o godz. 12.00); Śp. Piotr CIWIS (l. 66, zam. przy ul. Opolskiej, pogrzeb w środę [7 IV] o godz. 12.00); Śp. Zygmunt STANIA (l. 56, zam. W Szczepanku, dawniej w Strzelcach przy ul. Okrężnej, pogrzeb w czwartek [8 IV] o godz. 11.00); Śp. Norbert STACH (l. 59, zam. przy ul. Opolskiej, pogrzeb w czwartek [8 IV] o godz. 12.00); Śp. Piotr TULSKI (l. 54, zam. przy ul. Jankowskiego, data pogrzebu nie została jeszcze ustalona). Wieczny odpoczynek…
•    Drogim Parafianom i Gościom przybyłym do naszej parafii na Święta Zmartwychwstania Pańskiego składamy najserdeczniejsze życzenia owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spo-tkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni Was i Wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20492247
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
17302
5533
49219
20420123
155446
145627
20492247

Twoje IP: 34.239.152.207
Czas: 2023-03-27 16:07:50