II NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (11 kwietnia 2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (11 KWIETNIA):
•    O godz. 17.30 Nieszpory Wielkanocne.
•    Kolekta na Caritas Diecezji Opolskiej.
•    W kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego nie może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 20 m2, (w naszym kościele parafialnym – 56 osób., w kościele Bożego Ciała – 11 osób.) zachowując dystans między sobą nie mniejszy niż 1,5 m, chyba, że wspólnie zamieszkują.
•    Wierni zobowiązani są do zakrywania ust i nosa maseczką podczas przebywania w obiektach kultu religijnego. Dotyczy to również koncelebransów i usługujących. Z tego obowiązku wyłączeni są główni celebransi oraz ci, którym zezwalają na to odrębne przepisy państwowe.
•    Na zewnątrz kościoła obowiązuje tylko zasada dystansowania się i obowiązek zasłonięcia ust i nosa.
•    Nadal obowiązuje dyspensa Biskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej udzielona osobom w podeszłym wieku i innym poważnie zagrożonym z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony, oso-bom z objawami infekcji, przebywającym w kwarantannie i samoizolacji, odczuwającym wzmożoną obawę przed zakaże-niem oraz tym wszystkim, którzy nie z własnej winy nie mogą uczestniczyć w Eucharystii (np. ze względu na ustanowione ograniczenia nie dostaną się do kościoła).
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Wszystkich, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć we Mszach świętych i nabożeństwach do duchowego uczestnictwa w transmisjach nabożeństw z naszego kościoła. Link na naszej stronie internetowej.
•    Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto para-fialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za dary na stół plebanijny.
•    Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (12 KWIETNIA)

WTOREK – WSPOMNIENIE MATKI BOSKIEJ Z FATIMY (13 KWIETNIA):
•    Po wieczornej Mszy św. Różaniec Fatimski.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (14 KWIETNIA)

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (15 KWIETNIA):
•    Nie będzie Mszy św. szkolnej.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (16 KWIETNIA)

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (17 KWIETNIA):
•    O godz. 15.00 Msza. św. w DPS.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji wszystkich dzieci, które w tym roku przyjmą I Komunię Świętą i ich najbliższych. Po Eucharystii spotkanie z rodzicami. Będzie możliwość nabycia różańca i modlitewnika „Droga do Nieba” (cena 25 zł.).

III NIEDZIELA WIELKANOCNA (18 KWIETNIA):
•    Msze św.: o godz. 7.00 w szpitalu, o godz. 9.00 w Księżym Lesie.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 17.30 Nieszpory Wielkanocne.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w intencji obrony życia.
•    Prosimy o segregację odpadów na cmentarzu parafialnym.
•    Od dnia 1 kwietnia br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który realizowany jest co 10 lat. Spis jest obowiązkowy i wszystkie osoby zamieszkałe w kraju są zobowiązane do samodziel-nego spisania się poprzez aplikację na stronie spis.gov.pl. W przypadku trudności można spisać się przez telefon dzwoniąc pod numer 22 279 99 99 lub w urzędzie miasta/gminy przy wsparciu pracownika mery-torycznego. W oparciu o wyniki spisu opracowuje się plany rozwojowe i określa potrzeby zdrowotne, edu-kacyjne, mieszkaniowe oraz dotyczące zabezpieczenia społecznego. Są one także podstawą do określenia dotacji i subwencji oraz podziału środków unijnych. Poprzez udział w spisie mieszkańcy uzyskują realny wpływ na zmiany zachodzące w ich otoczeniu.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Anna GAWLIK (l. 87, zam. przy ul. Leśnej/Podborzany); Śp. Zofia SWADŹBA (l. 75, zam. przy ul. J. Rychla); Śp. Piotr CIWIS (l. 66, zam. przy ul. Opolskiej); Śp. Zygmunt STANIA (l. 56, zam. W Szczepanku, dawniej w Strzelcach przy ul. Okrężnej); Śp. Norbert STACH (l. 59, zam. przy ul. Opolskiej); Śp. Maria OBRUSZNIK (l. 88, zam. przy ul. J. Rychla); Śp. Piotr TULSKI (l. 54, zam. przy ul. Jankowskiego); Śp. Elżbieta WACŁAWCZYK (l. 89, zam. przy ul. Moniuszki, pogrzeb w czwartek (15 IV) o godz. 14.00); Śp. Alfred URBAŃCZYK (l. 62, zam. przy ul. Leśnej/Podborzany, pogrzeb w sobotę (17 IV) o godz. 11.00); Śp. Janusz CHUCHLA (l. 72, zmarł w Niemczech, daty pogrzebu jeszcze nie ustalono); Śp. Anna POPANDA (zmarła w Niemczech, pogrzeb w Centawie) . Wieczny odpoczynek…
•    Drogim Parafianom i Gościom przybyłym do naszej parafii na Święta Zmartwychwsta-nia Pańskiego składamy najserdeczniejsze życzenia owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni Was i Wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

17141167
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
681
25885
41013
17054961
145072
133647
17141167

Twoje IP: 3.236.51.151
Czas: 2021-10-22 02:43:40