III NIEDZIELA WIELKANOCNA (18 kwietnia 2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA (18 KWIETNIA):
•    Rozpoczyna się 13. Tydzień Biblijny.
•    O godz. 17.30 Nieszpory Wielkanocne.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w intencji obrony życia.
•    W kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego nie może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 20 m2, (w naszym kościele parafialnym – 56 osób, w kościele Bożego Ciała – 11 osób) zachowując dystans między sobą nie mniejszy niż 1,5 m, chyba, że wspólnie zamieszkują.
•    Wierni zobowiązani są do zakrywania ust i nosa maseczką podczas przebywania w obiektach kultu religijnego. Dotyczy to również kon-celebransów i usługujących. Z tego obowiązku wyłączeni są główni celebransi oraz ci, którym zezwalają na to odrębne przepisy państwowe.
•    Na zewnątrz kościoła obowiązuje tylko zasada dystansowania się i obowiązek zasłonięcia ust i nosa.
•    Nadal obowiązuje dyspensa Biskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej udzielona osobom w podeszłym wieku i innym poważnie zagrożonym z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony, osobom z objawami infekcji, przebywającym w kwarantannie i samoizolacji, odczuwającym wzmożoną obawę przed zakażeniem oraz tym wszystkim, którzy nie z własnej winy nie mogą uczestniczyć w Eucharystii (np. ze względu na ustanowione ograniczenia nie dostaną się do kościoła).
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Wszystkich, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć we Mszach świętych i nabożeństwach do duchowego uczestnictwa
w transmisjach nabożeństw z naszego kościoła. Link na naszej stronie internetowej.
•    Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za dary na stół plebanijny.
•    Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (19 KWIETNIA):
•    Po wieczornej Mszy św. w kościele spotkanie z rodzicami dzieci, które w niedzielę 2 maja br. przyjmą I Komunię Świętą.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (21 KWIETNIA):
•    Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Józefa.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (22 KWIETNIA):
•    74. Rocznica urodzin ks. bpa Pawła STOBRAWY.
•    Nie będzie Mszy św. szkolnej.

PIĄTEK – UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI (23 KWIETNIA):
•       O godz. 18.45 spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (24 KWIETNIA):
•    O godz. 15.00 Msza. św. w DPS.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (25 KWIETNIA):
•    Niedziela Dobrego Pasterza. Początek 58. Światowego Tygodnia Modlitw o Powołania.
•    O godz. 11.30 Msza św. ku czci św. Marka o dobre urodzaje (bez procesji).
•    Msze św.: o godz. 7.00 w szpitalu, o godz. 9.00 w Księżym Lesie.
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 17.30 Nieszpory Wielkanocne.
•    Na dzień dzisiejszy wszystkie terminy I Komunii Świętych w naszej parafii są aktualne.
•    Ksiądz Biskup odwołał wszystkie terminy tegorocznych bierzmowań.
•    Prosimy o segregację odpadów na cmentarzu parafialnym.
•    Od dnia 1 kwietnia br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który realizowany jest co 10 lat. Spis jest obowiązkowy i wszystkie osoby zamieszkałe w kraju są zobowiązane do samodzielnego spisania się po-przez aplikację na stronie spis.gov.pl. W przypadku trudności można spisać się przez telefon dzwoniąc pod numer 22 279 99 99 lub w urzędzie miasta/gminy przy wsparciu pracownika merytorycznego. W oparciu o wyniki spisu opra-cowuje się plany rozwojowe i określa potrzeby zdrowotne, edukacyjne, mieszkaniowe oraz dotyczące zabezpieczenia społecznego. Są one także podstawą do określenia dotacji i subwencji oraz podziału środków unijnych. Poprzez udział w spisie mieszkańcy uzyskują realny wpływ na zmiany zachodzące w ich otoczeniu.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Elżbieta WACŁAWCZYK (l. 89, zam. przy ul. Moniuszki); Śp. Alfred URBAŃCZYK (l. 62, zam. przy ul. Leśnej/Podborzany); Śp. Józef MANDOK (l. 71, zam. przy ul. J. Rychla); Śp. Halina LEŚNA (l. 72, zam. przy ul. Powstańców Śląskich); Śp. Klara WILK (l. 95, zam. przy ul. Ujazdowskiej); Śp. Janusz CHUCHLA (l. 72, zmarł w Niemczech, daty pogrzebu jeszcze nie ustalono); Śp. Anna POPANDA (zmarła w Niemczech, pogrzeb w Centawie) . Wieczny odpoczynek…
•    Drogim Parafianom i Gościom przybyłym do naszej parafii na Święta Zmartwychwstania Pańskiego składamy najserdeczniejsze życzenia owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni Was i Wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

17141240
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
754
25885
41086
17054961
145145
133647
17141240

Twoje IP: 3.236.51.151
Czas: 2021-10-22 03:03:12