XI NIEDZIELA ZWYKŁA (13 czerwca 2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA (13 CZERWCA):
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•     O godz. 18.45 Różaniec Fatimski.
•    Dziękujemy uczestnikom nabożeństw w Oktawie Bożego Ciała. W szczególności dzieciom i panom niosącym baldachim.
•    Od 13 czerwca br. w kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego może być zajęte 50%, a od dnia 26 czerwca br. – 75%, dostępnych miejsc siedzących i stojących, z zastrzeżeniem, że do tych limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2.
•    Wierni zobowiązani są do zakrywania ust i nosa maseczką podczas przebywania w obiektach kultu religijnego. Również koncelebransi i usługujący. Z tego obowiązku wyłączeni są główni celebransi oraz ci, którym zezwalają na to odrębne przepisy państwowe.
•    Na zewnątrz świątyń nie obowiązują limity wiernych.
•    Biskup - w nawiązaniu do przepisów obowiązującego prawa kościelnego i świeckiego - zobowiązuje wiernych do zakrywania maską ust i nosa podczas przebywania w obiektach kultu religijnego. Dotyczy to również koncelebransów i usługujących. Z tego obowiązku wyłączeni są jedynie główni celebransi oraz ci, którym zezwalają na to odrębne przepisy państwowe.
•    Ksiądz Biskup odwołuje w całości dyspensę ogólną od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Wszystkich, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć we Mszach świętych i nabożeństwach do duchowego uczestnictwa w transmisjach nabożeństw z naszego kościoła. Link na naszej stronie internetowej.
•    Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancela-rii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za dary na stół plebanijny (szczególnie rodzinom dzieci pierwszokomunijnych oraz solenizantom i jubilatom).
•    Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE BŁ. MICHAŁA KOZALA, BISKUPA I MĘCZENNIKA (14 CZERWCA):
•     Bł. Michał Kozal (ur. 25 IX 1893 w Nowym Folwarku, zm. 26 I 1943 w Dachau). Błogosławiony i męczennik Ko-ścioła katolickiego, biskup rzymskokatolicki, biskup pomocniczy włocławski w latach 1939–1943.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (15 CZERWCA):
•     52. rocznica święceń kapłańskich ks. radcy Józefa MROCHENIA. Msza św. w tej intencji o godz. 18.00.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚW. BRATA ALBERTA CHMIELOWSKIEGO, ZAKONNIKA (17 CZERWCA):
•     Adam Hilary Chmielowski (1845-1916) pochodził z Igołomi pod Krakowem, ze zubożałej rodziny ziemiańskiej. Uczęszczał do carskiej szkoły kadetów w Petersburgu i gimnazjum w Warszawie. W 1861 r. podjął studia w Instytucie Rolniczo-Leśnym w Puławach, ale przerwał je, aby wziąć udział w powstaniu styczniowym. Ciężko ranny w bitwie, stracił lewą nogę (miał wtedy 18 lat). Wobec groźby zesłania na Sybir, wyjechał na studia malarskie i inżynieryjne w Paryżu, Gandawie i Monachium, skąd wrócił po ogłoszeniu amnestii w 1865 roku. W 1880 roku przeżył duchowy zwrot. Został tercjarzem franciszkańskim, a w jego artystycznej twórczości zaczęła dominować tematyka religijna (przyniosło mu to miano polskiego Fra Angelica). W 1884 roku przeniósł się do Krakowa, gdzie zajmował się nędzarzami i bezdomnymi, widząc w ich twarzach sponiewierane oblicze Chrystusa. Z myślą o nich założył zgromadzenie braci albertynów (1888) i – wspólnie z Bernar-dyną Marią Jabłońską - sióstr albertynek (1890). Zmarł w przytułku dla mężczyzn, który założył.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (19 CZERWCA):
•     64. rocznica urodzin ks. proboszcza Wolfganga JOŚKO. Msza św. w tej intencji o godz. 18.00.
•    61. rocznica święceń kapłańskich ks. radcy Joachima DEMBONCZYKA. Msza św. w tej intencji o godz. 18.00.
•    O godz. 15.00 Msza. św. w DPS.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA (20 CZERWCA):
•     34. rocznica święceń kapłańskich ks. proboszcza Rudolfa NIESZWIECA. Msza św. w tej intencji o godz. 11.30.
•    Kolekta na potrzeby naszej parafii. Do puszek na Wydział Teologiczny.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w intencji obrony życia.
•    W FOTO-STUDIO HEXA przy pl. Żeromskiego odbiór filmu i zdjęć z Uroczystości I Komunii Świętej.
•    W kancelarii parafialnej rozpoczynamy przyjęcie zgłoszeń na wrześniowe Pielgrzymki Srebrnych (5 września) i Złotych (12 września) Jubilatów Małżeńskich. W zgłoszeniu prosimy podać: imiona i nazwisko, adres z numerem telefonu oraz datę i miejsce zawarcia ślubu kościelnego. Na podane przez Jubilatów adresy zostaną wysłane indywi-dualne zaproszenia, a w przypadku konieczności  ograniczenia tradycyjnej formuły pielgrzymek – specjalne listy Bi-skupa Opolskiego z pozdrowieniami, życzeniami i zaproszeniem do duchowego udziału we Mszy św. w ich intencji.
•     Powszechny Punkt Szczepień w Strzelcach Opolskich przy ulicy Dworcowej 23 w budynku Powiatowego Centrum Kultury zaprasza wszystkich chętnych do szczepień przeciwko CIVID-19 szczepionką Pfizer bez kolejki i skierowania w dni powszednie od godz. 8.00 do 15.00. Szczegóły na plakacie.
•    Prosimy o segregację odpadów na cmentarzu parafialnym.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Tadeusz TOMASZEWSKI (l. 85, zam. przy ul. Kamiennej); Śp. Krystian KATERLA (l. 49, zam. przy ul. Matejki); Śp. Antoni KOZOŁUP (l. 89, zam. przy ul. Rychla); Śp. Jan JAŃCZUK (l. 86, zam. przy ul. Rychla; pogrzeb w piątek [18.06] o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20492559
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
17614
5533
49531
20420123
155758
145627
20492559

Twoje IP: 34.239.152.207
Czas: 2023-03-27 17:14:41