XII NIEDZIELA ZWYKŁA (20 czerwca 2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA (20 CZERWCA):
•     Kolekta na potrzeby naszej parafii. Do puszek na Wydział Teologiczny.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w intencji obrony życia.
•    Ksiądz proboszcz dziękuje za życzenia zdrowia, życzliwe zainteresowanie i modlitwę. Stan jego zdrowia ciągle się poprawia. Nie będzie go jeszcze z nami 3 tygodnie.
•    Od 13 czerwca br. w kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego może być zajęte 50%, a od dnia 26 czerwca br. – 75%, dostępnych miejsc siedzących i stojących, z zastrzeżeniem, że do tych limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2.
•    Wierni zobowiązani są do zakrywania ust i nosa maseczką podczas przebywania w obiektach kultu religijnego. Również koncelebransi i usługujący. Z tego obowiązku wyłączeni są główni celebransi oraz ci, którym zezwalają na to odrębne przepisy państwowe.
•    Na zewnątrz świątyń nie obowiązują limity wiernych.
•    Biskup - w nawiązaniu do przepisów obowiązującego prawa kościelnego i świeckiego - zobowiązuje wiernych do zakry-wania maską ust i nosa podczas przebywania w obiektach kultu religijnego. Z tego obowiązku wyłączeni są jedynie główni celebransi oraz ci, którym zezwalają na to odrębne przepisy państwowe.
•    Ksiądz Biskup odwołuje w całości dyspensę ogólną od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Wszystkich, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć we Mszach świętych i nabożeństwach do duchowego uczestnictwa w transmisjach nabożeństw z naszego kościoła. Link na naszej stronie internetowej. Ksiądz Biskup jednak zachęca do ograniczenia transmisji Mszy świętych i nabożeństw.
•    Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone
w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za dary na stół ple-banijny (szczególnie solenizantom i jubilatom).
•    Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY OPOLSKIEJ (21 CZERWCA):
•     Cudowny wizerunek namalowany jest na desce lipowej przez nieznanego artystę z kręgu czeskich warsztatów malarskich. Badania historyczne pozwalają określić czas powstania obrazu na koniec XV w. Wizerunek przedstawia Madonnę ujętą w półpostaci, z Jezusem na lewym ramieniu. Dnia 21 czerwca 1983 r., w 500-lecie istnienia wizerunku, na oczach miliona pielgrzymów, ręce papieża Polaka - Jana Pawła II ozdobiły skroń Maryi srebrno-złotą koroną.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (22 CZERWCA)

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (23 CZERWCA):
•    Dzień Ojca. Msza św. w intencji żyjących i ++ Ojców o godz. 18.00.

CZWARTEK – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA (24 CZERWCA):
•    W dniu 24 czerwca, pół roku przed narodzeniem Jezusa, Kościół powszechny obchodzi Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który poprzedził przyjście Chrystusa i ukazał Go ludowi. Był pierwszym świętym czczonym w całym Kościele.
•    Nie będzie Mszy św. szkolnej.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (25 CZERWCA):
•    Zakończenie roku szkolnego. Uroczysta Msza św. na zakończenie roku o godz. 18.00. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników oświaty.
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (26 CZERWCA):
•     O godz. 15.00 Msza. św. w DPS.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.
•    O godz. 15.00 spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego w domu katechetycznym.
•    Marianki zapraszają dziewczęta na wyjazd na Górę Św. Anny. Zapisy do środy. Szczegóły na plakacie.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (27 CZERWCA):
•     Kolekta na potrzeby naszej parafii.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    W sobotę 3 lipca br. kolejne odwiedziny naszych chorych i starszych parafian. Zgłoszenia prosimy składać w kancelarii w godzinach urzędowania.
•    Gmina Strzelce Opolskie i parafia św. Wawrzyńca zapraszają uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Strzelce Opolskie na letnie warsztaty z programem profilaktycznym „Jestem O.K”. Warsztaty organizowane są w terminie od  2 do 14 sierpnia 2021 r. w godz. 9.00 – 14.00 w   Domu Katechetycznym. Udział w zajęciach jest bezpłatny Zgłoszenia przyjmowane są w kancelarii parafialnej od poniedziałku 28 czerwca 2021 r. w godz. 8.00-9.30 (ul. Kołłątaja 9 w Strzelcach Opolskich).
•    W kancelarii parafialnej rozpoczynamy przyjęcie zgłoszeń na wrześniowe Pielgrzymki Srebrnych (5 września) i Złotych (12 września) Jubilatów Małżeńskich. W zgłoszeniu prosimy podać: imiona i nazwisko, adres
z numerem telefonu oraz datę i miejsce zawarcia ślubu kościelnego. Na podane przez Jubilatów adresy zostaną wysłane indywidualne zaproszenia, a w przypadku konieczności  ograniczenia tradycyjnej formuły pielgrzymek – specjalne listy Biskupa Opolskiego.
•    Firmie Blacharsko-Dekarskiej KNAPIK z Kalinowic serdecznie dziękujemy za naprawę rynien na kościele parafialnym i kościele Bożego Ciała.
•     Powszechny Punkt Szczepień w Strzelcach Opolskich przy ulicy Dworcowej 23 w budynku Powiatowego Centrum Kultury zaprasza wszystkich chętnych do szczepień przeciwko COVID-19 szczepionką Pfizer bez kolejki i skierowania w dni powszednie od godz. 8.00 do 15.00. Szczegóły na plakacie.
•    Prosimy o segregację odpadów na cmentarzu parafialnym.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Jan JAŃCZUK (l. 86, zam. przy ul. Rychla); Śp. Małgorzata POLOK (l. 83, zam. przy ul. Kozielskiej, pogrzeb w poniedziałek [21.06] o godz. 10.00); Śp. Wioleta ZBYLUT (l. 31, zam. przy ul. Powstańców Śl., pogrzeb we wtorek [22.06] o godz. 11.00); Śp. Bogdan SAŁAJCZYK (l. 69, zam. przy ul. Kozielskiej, pogrzeb we wtorek [22.06] o godz. 13.00). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20492666
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
17721
5533
49638
20420123
155865
145627
20492666

Twoje IP: 34.239.152.207
Czas: 2023-03-27 17:33:55