XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (27 czerwca 2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (27 CZERWCA):
•     Kolekta na potrzeby naszej parafii.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców na Górę św. Annę. Suma w Grocie o godz. 10.00.
•    Ksiądz proboszcz dziękuje za życzenia zdrowia, życzliwe zainteresowanie i modlitwę. Stan jego zdrowia ciągle się poprawia. Nie będzie go jeszcze z nami parę tygodni.
•    W okresie wakacyjnym (od poniedziałku 28 czerwca br. do 31 sierpnia br.) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 – w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.
•    Od 26 czerwca br. w kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego może być zajęte 75%, dostępnych miejsc siedzących i stojących, z zastrzeżeniem, że do tych limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2.
•    Wierni zobowiązani są do zakrywania ust i nosa maseczką podczas przebywania w obiektach kultu religijnego. Również koncelebransi i usługujący. Z tego obowiązku wyłączeni są główni celebransi oraz ci, którym zezwalają na to odrębne przepisy państwowe.
•    Na zewnątrz świątyń nie obowiązują limity wiernych.
•    Biskup - w nawiązaniu do przepisów obowiązującego prawa kościelnego i świeckiego - zobowiązuje wiernych do zakrywania maską ust i nosa podczas przebywania w obiektach kultu religijnego. Z tego obowiązku wyłączeni są jedynie główni celebransi oraz ci, którym zezwalają na to odrębne przepisy państwowe.
•    Ksiądz Biskup odwołuje w całości dyspensę ogólną od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•    Wszystkich, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć we Mszach świętych i nabożeństwach do duchowego uczestnictwa w transmisjach nabożeństw z naszego kościoła. Link na naszej stronie internetowej. Ksiądz Biskup jednak zachęca do ograniczenia transmisji Mszy świętych i nabożeństw.
•    Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Wszystkich Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Dziękujemy za dary na stół plebanijny (szczególnie solenizantom i jubilatom). Na Wydział Teologiczny przed tygodniem zebraliśmy 1 tys. PLN i 15 euro. Bóg zapłać.
•    Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚW. IRENEUSZA, BISKUPA I MĘCZENNIKA (28 CZERWCA):
•    49. rocznica ustanowienia diecezji opolskiej.

WTOREK – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA (29 CZERWCA):
•    Od kilku lat liturgiczna Uroczystość Świętych Piotra i Pawła obchodzona jest w kościele jako Święto Papieskie – dzień szczególnej modlitwy w intencji urzędującego papieża. O godz. 10.00 Msza św. w intencji Papieża Franciszka.    
•    Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30; 7.00; 9.00; 10.00 i 18.00. Kolekta na potrzeby Stolicy Świętej.
•    Kolekta na Stolicę Apostolską.

CZWARTEK – PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (1 LIPCA):
•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ w końcu maja i w czerwcu br.
•    Wspólnota Błogosławieństw zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu (20.00-23.00). Temat spotkania: "Być świadkiem Jezusa".

PIĄTEK – PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (2 LIPCA):

SOBOTA – ŚWIĘTO ŚW. TOMASZA, APOSTOŁA. PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (3 LIPCA):
•    Od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych parafian.
•    W okresie wakacyjnym nie będzie nabożeństw ku czci Niepokalanego Serca Maryi w kościele Bożego Ciała.
•    O godz. 15.00 Msza. św. w DPS.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.
•    O godz. 19.00 katecheza przedchrzcielna w domu katechetycznym.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (4 LIPCA):

•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 15.00 Msza za żyjących i ++ mieszkańców Farskiej Kolonii, Rozmierki, Adamowic i Podborzan.
•    Kolekta na seminarium duchowne i inne instytucje diecezjalne.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Decyzją Księdza Biskupa Opolskiego z dniem 24 sierpnia br. posługę w naszej parafii kończy ks. Sebastian SZAJDA. Od 25 sierpnia br. będzie wikariuszem w parafii Św. Mikołaja w Raciborzu. W tym samym dniu posługę w naszej parafii podejmie ks. Andrzej GLINKA, dotychczasowy wikariusz w parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu. Ks. Andrzej Glinka urodził się 26 listopada 1985 r. Pochodzi z parafii bł. Czesława w Górażdżach. Święcenia kapłańskie przyjął w Opolu 22 maja 2010 r. Jako neoprezbiter posługiwał w Kluczborku w parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Jego drugą placówką była parafia św. Jacka w Kolonii Gosławickiej w Opolu (lata 2013-1017). Od 24 sierpnia 2017 jest wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu.
•    Gmina Strzelce Opolskie i parafia św. Wawrzyńca zapraszają uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Strzel-ce Opolskie na letnie warsztaty z programem profilaktycznym „Jestem O.K”. Warsztaty organizowane są w terminie od  2 do 14 sierpnia 2021 r. w godz. 9.00 – 14.00 w   Domu Katechetycznym. Udział w zajęciach jest bez-płatny Zgłoszenia przyjmowane są w kancelarii parafialnej od poniedziałku 28 czerwca 2021 r. w godz. 8.00-9.30 (ul. Kołłątaja 9 w Strzelcach Opolskich).
•    W kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na wrześniowe Pielgrzymki Srebrnych (5 września) i Złotych (12 września) Jubilatów Małżeńskich. W zgłoszeniu prosimy podać: imiona i nazwisko, adres z numerem telefonu oraz datę i miejsce zawarcia ślubu kościelnego. Na podane przez Jubilatów adresy zostaną wysłane indywidualne zaproszenia, a w przypadku konieczności  ograniczenia tradycyjnej formuły pielgrzymek – specjalne listy Biskupa Opolskiego.
•     W dniach od 15 do 22 sierpnia odbędzie się 45. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Tegoroczne hasło „Życiem eucharystycznym wypełnić codzienność” tematycznie nawiązuje do aktualnego Roku Duszpasterskiego i obejmie kwestie związane z zaangażowaniem w życie parafii, przeżywanie sakramentu eucharystii i sakramentu chorych. Każdy dzień będzie miał także akcent przygotowujący uczestników do beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Zachowując wytyczne związane z trwającą pandemią, tegoroczna pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy. Grupy liczące około 80 osób wyruszą na trasę na dwa pełne dni, bez noclegów, troszcząc się o jedzenie i picie we własnym zakresie. Szczegóły podamy w późniejszym terminie.    
•     Powszechny Punkt Szczepień w Strzelcach Opolskich przy ulicy Dworcowej 23 w budynku Powiatowego Centrum Kultury zaprasza wszystkich chętnych do szczepień przeciwko COVID-19 szczepionką Pfizer bez kolejki i skierowania w dni powszednie od godz. 8.00 do 15.00. Szczegóły na plakacie.
•    Prosimy o segregację odpadów na cmentarzu parafialnym.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Małgorzata POLOK (l. 83, zam. przy ul. Kozielskiej); Śp. Wioleta ZBYLUT (l. 31, zam. przy ul. Powstańców Śl.); Śp. Bogdan SAŁAJCZYK (l. 69, zam. przy ul. Kozielskiej); Śp. Irena PYKA (l. 79, zam. przy ul. Fabrycznej); Śp. Maria CYGANEK-CZOK (l. 81, zam. przy ul. Asnyka); Śp. Krzysztof GABRUK (l. 57, zam. DPS Szymiszów); Śp. Bogusława KRAWCZUK (l. 61, zam. przy ul. Rychla). Wieczny odpo-czynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy wyruszają na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy! Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20492687
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
17742
5533
49659
20420123
155886
145627
20492687

Twoje IP: 34.239.152.207
Czas: 2023-03-27 17:37:54