XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (1 sierpnia 2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (1 SIERPNIA):
•    Rozpoczynamy sierpień - tradycyjnie miesiąc trzeźwości w naszym kraju.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Kolekta na seminarium i inne instytucje diecezjalne.
•  Przed kościołem w specjalnym namiocie w godzinach 7.00-14.00 punkt szczepień przeciwko Covid-19 jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Osoby chcące przyjąć szczepienie powinny mieć przy sobie dowód osobisty.
•    Na Górze św. Anny Międzynarodowa Pielgrzymka Motocyklistów.
•    W okresie wakacyjnym (od poniedziałku 28 czerwca br. do 31 sierpnia br.) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 – w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.
•    Od 26 czerwca br. w kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego może być zajęte 75%, dostępnych miejsc siedzących i stojących, z zastrzeżeniem, że do tych limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2.
•    Wierni zobowiązani są do zakrywania ust i nosa maseczką podczas przebywania w obiektach kultu religijnego.
•    Na zewnątrz świątyń nie obowiązują limity wiernych.
•   Biskup - w nawiązaniu do przepisów obowiązującego prawa kościelnego i świeckiego - zobowiązuje wiernych do zakrywania maską ust i nosa podczas przebywania w obiektach kultu religijnego. Z tego obowiązku wyłączeni są jedynie główni celebransi oraz ci, którym zezwalają na to odrębne przepisy państwowe.
•    Ksiądz Biskup odwołuje w całości dyspensę ogólną od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej.
•    Zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.
•  Wszystkich, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć we Mszach świętych i nabożeństwach do duchowego uczestnictwa w transmisjach nabożeństw z naszego kościoła. Link na naszej stronie internetowej. Ksiądz Biskup jednak zachęca do ograniczenia transmisji Mszy świętych i nabożeństw.
•    Bóg zapłać za okazane serce i wszelkie ofiary złożone w ramach kolekty, przelane na konto czy złożone w kancelarii. Dobrodziejów naszej parafii polecamy opiece Matki Boskiej Śnieżnej. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Na powodzian przed tygodniem zebraliśmy 3700 PLN i 14 euro. Natomiast ofiara kierowców na wsparcie misjonarzy z naszej diecezji wyniosła 2000 PLN i 5 euro. Serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy także za dary na stół plebanijny (szczególnie solenizantom i jubilatom).
•    Prasa katolicka jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (2 SIERPNIA):
•    O godz. 9.00 w domu katechetycznym początek letnich Warsztatów z programem profilaktycznym „Jestem OK” organizowanych wspólnie z Gminą Strzelce Opolskie. Potrwają do 14 sierpnia.
•    Dziś można uzyskać Odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Można go zyskać we wszystkich kościołach parafialnych. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione. Warunki uzyskania: 1. Sakrament pokuty i Komunia św., 2. Nawiedzenie kościoła, 3. Modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, 4. Modlitwa w intencjach Ojca Świętego, 5. Wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (3 SIERPNIA)

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW.  JANA MARII VIANNEYA, PREZBITERA (4 SIERPNIA):
•       Jan Vianney urodził się w Dardilly koło Lyonu w roku 1786. Musiał pokonać wiele trudności, zanim doszedł do kapłaństwa. Wkrótce został proboszczem w Ars w diecezji Belley. Zobojętniałą parafię odrodził przez swoją miłość do parafian, modlitwę i umartwione życie. Tłumy ludzi ściągały do Ars, by się u niego wyspowiadać lub zasięgnąć rady. Wyczerpany nadludzką pracą i umartwieniami, zmarł w Ars 4 sierpnia 1859 roku.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE NMP ŚNIEŻNEJ. PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (5 SIERPNIA):
•    Obraz MB Śnieżnej w ołtarzu głównym w naszym kościele parafialny powstał w 1663 roku. Jego autorem jest krakowski malarz Jan Trycjusz (zm. 1692). Był malarzem wysokiej klasy, portrecistą trzech królów polskich, klucznikiem na Wawelu, opiekunem tamtejszej galerii malarstwa. Uczył się w Paryżu, Antwerpii i Gdańsku. Obraz do naszego kościoła trafił krótko przed 1712 r.
•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ w lipcu br.
•   Wspólnota Błogosławieństw zaprasza na nabożeństwo z adoracją do kościoła parafialnego z racji Pierwszego Czwartku w godz. 20.00-23.00. Temat spotkania „Pozwól się przemienić Chrystusowi”.

PIĄTEK – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (6 SIERPNIA):
•    We wszystkie piątki sierpnia o godz. 17.30 Różaniec o trzeźwość w naszych rodzinach (inicjatywa grup parafianych).

SOBOTA – PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (7 SIERPNIA):
•  O godz. 8.30 odpustowe odwiedziny chorych i starszych parafian. Prosimy o zgłaszanie tej prośby w kancelarii para-fialnej w godzinach urzędowania (także telefonicznie).
•    O godz. 15.00 Msza. św. w DPS.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA. ODPUST PARAFIALNY (8 SIERPNIA):
•  Msze św. odpustowe o: 6.45 (w języku niemieckim). 8.00, 9.30, 11.00 (uroczysta suma odpustowa), 18.00. Msze św. także w szpitalu (7.00) i w Księżym Lesie (9.00). Uroczyste Nieszpory odpustowe o godz. 17.30.
• Kaznodzieją odpustowym w tym roku będzie i sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. dr Robert Sadlak, prefekt Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu i pracownik naukowy Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Kolekta na potrzeby naszej parafii.
•     W dniach od 7-9 sierpnia 2021 r. w Kamieniu Śląskim odbędą się uroczystości patronalne ku czci św. Jacka połączone w tym roku z zapowiedzianą przez Biskupa Opolskiego Pielgrzymką Rodzin. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej parafii.
•    W dniach od 15 do 22 sierpnia odbędzie się 45. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Tegoroczne hasło „Życiem eucharystycznym wypełnić codzienność”. Nasza grupa pielgrzymkowa (2 niebieska, przewodnikiem będzie ks. Daniel) pójdzie 18 sierpnia (środa) od Góry Św. Anny do Jemielnicy i 19 sierpnia (czwartek) od Zawadzkiego do Ciasnej. Grupa może liczyć 80 osób bez limitów wiekowych. Do tej liczby nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione. Będziemy organizowali transport powrotny w drugi dzień pielgrzymowania (z Ciasnej do Strzelec). Zapisy osobiście w kancelarii parafialnej.
•  Uwaga dla odwiedzających nasz parafialny cmentarz! W dniach 3-21 VIII 2021 planujemy prace związane z fumigacją kościoła św. Barbary (fumigacja to zabieg zwalczania szkodników drewna przez gazowanie kościoła). Zamknięte zostanie wejście na cmentarz od strony miasta. Kościół zostanie otoczony ogrodzeniem zabezpieczającym na całej szerokości cmentarza w tym miejscu oraz parę metrów w stronę Kauflandu. Bardzo serdecznie prosimy o stosowanie się do oznakowań w tym miejscu i niezbliżanie się do miejsca planowanej fumigacji.
•    Prosimy o segregację odpadów na cmentarzu parafialnym.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Józef KAWUREK (l. 87, zam. w Tarnowskich Górach); Śp. Urszula KRAWCZYK (l. 66, zam. przy ul. Opolskiej); Śp. Barbara SZYMAŃSKA (l. 69, zam. przy ul. Rychla); Śp. Elżbieta RACZEK (l. 76, zam. przy ul. Asnyka, pogrzeb we wtorek [3 III] o godz. 13.00); Śp. Stanisław KOZIELEC (l. 66, zam. przy ul. 1 Maja, pogrzeb w środę [4 III] o godz. 11.00).  Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy wyruszają na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy! Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

17141800
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1314
25885
41646
17054961
145705
133647
17141800

Twoje IP: 3.236.51.151
Czas: 2021-10-22 04:39:56